Erkekler İçin 23 Popüler 90’ların Saç Modelleri

90’lı yıllarda erkek saçı birçok yeni trend yarattı. İkonik ve modern 90’ların saç stilleri, on yılın havalı moda ve pop kültürü kreasyonlarından büyük ölçüde etkilendi. Leonardo DiCaprio ve Brad Pitt gibi Hollywood ünlülerinden hip-hop müziğinin yükselişine, ünlü sitcom Friends’e kadar 1990’lar erkekler için birçok kısa ve uzun saç trendini beraberinde getirdi. 90’ların modası geri dönerken, genç erkeklerin ve küçük erkeklerin bu klasik görünümleri şekillendirmenin yollarını keşfetmeye başlama zamanı gelebilir. Bir sonraki saç kesiminize ilham vermek için, benzersiz tarzınızı sergileyecek 90’ların en iyi erkek saç modellerine göz atın..

90'ların Erkekler İçin Saç Modelleri

90’ların Erkekler İçin Saç Modelleri

Perdeler Saç Kesimi

Leonardo DiCaprio ve Johnny Depp tarafından ünlenen perde saç modeli, çocuksu çekiciliğiyle modaya uygun ve yakışıklı. Dokulu ve düzgün bir şekilde şekillendirilmiş perde saç kesimi, yanlarda solma veya alt kesim ile güzel bir şekilde eşleştirilebilir. En büyük Hollywood ünlüleri arasında popüler olan perdeler, 90’ların en sıcak erkek saç trendlerinden biriydi..

Perdeler Saç Kesimi

kase kesim

Kase kesimleri çocuklar arasında popülerdi, bu yüzden kuaförünüzün saçınızı tek tip bir uzunlukta kestiği günlere geri döndüğünüzü hatırlayabilirsiniz. Kulağa çocukça gelse de, rock gruplarının gözdesi haline geldi ve gitar çalmayı seven ve farklı ama az bakım isteyen müzik severler için harika bir tarz. Kase kesiminin modern bir versiyonu için saçaklarınızı düzeltin ve yanlarda soldurun.

kase kesim

Sezar Saç Kesimi

Adını Julius Caesar’dan alan George Clooney, 90’larda Sezar saç kesimi stilini Hollywood’a getiren adamdı. Geleneksel olarak her yerde eşit uzunlukta, üstteki saç, kontrast vermek için biraz daha uzundu. Bugün, arka kısımdaki alçak solmalar ve yan kısımlar, üst kısmı çok uzun süre bırakmadan daha fazla hacim katıyor. Modern Sezar saç kesimini denemek için, üstte bir mürettebat kesimi ve biraz daha uzun patlamalarla solmaya veya alttan kesime sahip olun..

Sezar Saç Kesimi

kalp atışı

Heartthrob, 90’lı yıllarda onu öne çıkaran film yıldızları, yani Brad Pitt’in adını aldı. Bir bob şeklinde kesilip geriye itilmiş, dağınık saçak ona belirginlik ve doğal bir stil kazandırdı. Bugün, çok daha sağlam ve az bakım gerektirir, bu nedenle dalgalı kilitleri olan modaya uygun erkekler için mükemmeldir. Daha göz alıcı bir etki için yanları daha kısa, uzun ve üst kısmı geriye doğru kaydırabilirsiniz..

90'ların Heartthrob Saç Modeli

Sarışın Öne Çıkanlar

Saved By The Bell’den Zach, David Beckham ve Brad Pitt, sarışın vurguların 90’ların önemli bir trendi olmasına yardımcı oldu. Popülerdi ve bu güne kadar da öyle, çünkü çeşitli tarzlara uyuyor. Saçınız ister kısa, ister orta veya uzun olsun, sarışın buzz kesimi, kısa üst veya kısa saç görünümünüzü tanımlayacak ve öne çıkmanıza yardımcı olacaktır..

90'ların Sarışın Erkekleri

Diken sac

90’larda dikenli saçlar büyüktü çünkü Backstreet Boys ve diğer erkeklere çok boyutlu bir görünüm kazandırıyordu. Sivri uçlar, stili güçlendirmek için genellikle sarışın boya veya buzlu uçlarla birleştirildi. Modern erkekler, özellikle saçaklarınızı daha fazla hacim için öne doğru şekillendirirseniz, bu stiller çoğu saç dokusuna ve tipine uyduğundan, dikenli saç stillerini ideal bulur..

90'ların Dikenli Saçlı Erkekleri

afro saç modeli

Afro 60’larda başlasa da, Kobe onu 90’larda geri getirdi. Uzun, kıvırcık saçlar veya bukleler ile iyi gittiği için çoğunlukla siyah erkeklerle ilişkilendirilir. Berberiniz ünlü yuvarlak şekli elde etmek için saçınızı kafa derisinden uzatacak ve yağ ve saç spreyi ile yerinde tutabilirsiniz..

90'ların Afro Saç Modeli Erkekleri

Hip Hop Saç Modelleri

Hip hop saç modelleri sanatçıya göre değişiyordu. Rapçi Pusha T’nin uzun mısır tarlaları vardı ve hala var, Snoop Dogg Afro’yu daha yaygın hale getirdi ve Jay-Z 90’ların çoğunu düşük profilli bir traş kafasıyla geçirdi. Bununla birlikte, en iyi hip hop saç kesimlerinden biri, Nas tarafından tasarlanan 360 dalga ile düşük solmaydı. Hala bu güne kadar var ve bol fırçalama, dalga yağı ve 90’ların bir başka favorisi olan do-paçavra ile dalgalar elde edebilirsiniz..

90'ların Hip Hop Saç Modelleri

Grunge Saç Modelleri

Kurt Cobain, grunge saçı kapsüller. Önden perdeli uzun saç, zahmetsizce havalı ve zarif bir karışımdı. Grunge saç modelleri klas bir şekilde akıyordu, ancak saçlar yatak başı gibi dağınık ve dağınıktı. Kıvırcık veya sıkı kilitleri olan erkeklerin, omuzlarına doğru uzaması için saçlarını gevşetmeleri gerekir..

90'ların Grunge Saç Modelleri

Buzlu İpuçları

Justin Timberlake, *NSYNC üyesi olduğu günlerde buzlu bahşişleri bir şey haline getirdi. O zamanlar ipuçları cesur ve sinirliydi ve çoğu saç stilini zahmetsizce dönüştürdü. Geri dönüşleri, erkeklerin tarzlarının sıkıcı ve tahmin edilebilir hale gelmesinden kaynaklanıyor, bu nedenle canlı bir görünüm isteyen her erkek için buzlu tüyolar harika..

90'ların Erkekler İçin Buzlu İpuçları

mısır tarlaları

90’lı yıllarda dalgalı veya kıvırcık saçlı sporcular, minimum bakım nedeniyle mısır tarlalarını tercih ediyorlardı. Zahmetsiz olmanın yanı sıra, mısır tarlaları geri dönüyor çünkü güvenilir, zıt bir yele için saçınızı arkadan örebilirsiniz. Ya da başınızın üstünde örgüler olan Kriss Kross stilini deneyebilirsiniz..

90'ların Cornrows Erkekler

Tramvay Hatları

Aksi takdirde sıkıcı saç stillerini değiştirmek için tramvay hatları saçın yanına veya arkasına traş edildi. MC Hammer ve Vanilla Ice, 90’lar boyunca tramvay hatları kullandı. Modern bir dokunuş için, saçlarınızı ayırarak farklı boyutlar katan bir tramvay hattını kalıcı bir ayrılık olarak kullanabilirsiniz..

90'lar Tramvay Hatları

Geriye jölelenmiş şaç

Arkaya taranmış saçlar 80’lerden 90’lara taşınan bir stildi. Bankacılar ve Wall Street tipleri hala saç stilini giyerken, Clooney ve Pitt gibi aktörler onu daha erişilebilir ve daha az agresif hale getirdi. Tek ihtiyacınız olan, üstte uzun saçlı kısa kenarlar ve geri fırçalamak için bir tarak. Güçlü ağda veya pomat, kaygan arka saç kesiminizi tüm gün yerinde tutar.

90'ların Sırtı Taraklı Saçlar

kefal

Önde kısa arkada uzun saç olarak tanımlanan kefal 1990’lı yıllarda o kadar modaydı ki adında bir şarkı vardı. Beastie Boys, “Mullet Head” adlı parçalarında stili destekleyerek ün kazandı. Modern kefaller o kadar sert değil, ancak yanlarda bir damla solma ve sarışın ağartıcı kombinasyonu ekstra bir tutum katmanı sunacak.

90'lar kefal

Düz üst

Düz üst, 90’larda çeşitli şekil ve boyutlarda geldi. Yüksek tepeye benzer şekilde, iki ana model siyah erkekler için düz üst afro ve beyaz erkekler için düz üst düzdü ve her ikisi de arkada ve yanlarda kısa vızıldadı ve yukarı doğru gerildi..

90'lar Düz Üst

Mohawk

90’ların mohawk’ı, ortada uzun bir saç teli bırakmak için yanlardaki saçları tamamen tıraş etmeyi içeriyordu. Mohawk sert ama fark edilir ve görmezden gelinmesi zor ve bu saç stilini punk rock’çılar için mükemmel hale getirdi. Mohawk’ın şu anki sürümleri yakın kesim değildir ve inanılmaz derecede çok yönlüdür. Tıraşlı kenar mohawk hayranı değilseniz, en iyi alternatif, tercihinize bağlı olarak uzunlukla oynamanıza ve uzundan kısaya geçmenize izin verdiği için sahte şahin ile konik bir solmadır..

90'lar Mohawk

90’ların Saçları İçin En İyi Şekillendirici Ürünler

Neyse ki, 90’ların havalı bir saç stilini şekillendirmek için o kadar geriye gitmenize ve Brylcreem ve gres yağı gibi klasik erkek saç ürünlerini almanıza gerek yok. 90’ların saçlarınız için en iyi şekillendirici saç ürünleri, bugün kullanacağınız ürünlerin aynısıdır. Saç jölesi ve saç spreyi size o özgün görünümü verebilir ve piyasada bazı yüksek kaliteli seçenekler bulunurken, iyi bir pomad, ağda, kil veya krem ​​kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz..

Aynı tutuşa sahip ancak saçınızı kurutmayan bileşenlerle erkekler için modern ürünler daha da iyi hale getirildi. Tüm gün süren temiz bir görünüm için işte erkekler için en iyi saç ürünleri!

Önizleme Ürün Değerlendirmesi Fiyatı
ECOCO Styler Profesyonel Şekillendirici Jel, Zeytinyağı, Max Hold 10, 16 Oz, Büyük (I811A) ECOCO Styler Profesyonel Şekillendirici Jel, Zeytinyağı, Max Hold 10, 16 Oz, Büyük (I811A) 31.260 İnceleme $7.93 Şimdi al
Suavecito Pomad Firme (Güçlü) Tutma 4 oz, 1 Paket - Erkekler İçin Güçlü Tutuşlu Saç Pomadı - Orta Parlaklık Su Bazlı Ağda Gibi Pulsuz Saç Jeli - Yıkanması Kolay - Tüm Saç Stilleri İçin Tüm Gün Tutuş Suavecito Pomad Firme (Güçlü) Tutma 4 oz, 1 Paket – Erkekler İçin Güçlü Tutuşlu Saç Pomadı – Orta Parlaklık… 14.530 İnceleme 13.99$ Şimdi al
Got2b Yapıştırılmış Kumlama Dondurucu Saç Spreyi, 12 Ons Got2b Yapıştırılmış Kumlama Dondurucu Saç Spreyi, 12 Ons 38.478 İnceleme $6,70 Şimdi al
American Crew Forming Cream, 3 oz, Orta Parlaklıkta Esnek Tutuş American Crew Forming Cream, 3 oz, Orta Parlaklıkta Esnek Tutuş 12.485 İnceleme $18.50 Şimdi al