Erkekler İçin 40 Yan Kısım Saç Kesimi

Yan kısım saç kesimi, bugüne kadarki en klasik erkek saç modeli olabilir. Kesimi kolay ve stili basit, yan kısım sadece erkeklerde iyi görünüyor ve bu çok yönlü ama şık modern beyefendinin saç modeli, kalın, düz, kıvırcık veya dalgalı saçlarınız varsa iyi çalışır. Yanlarda solma veya alttan kesim ve üstte uzun, orta veya kısa saç ile erkek yan saç kesimi dünya çapındaki berberlerde popüler olmaya devam edecek.

Aşağıda, en iyi ayrılmış saç modellerinin resimlerini bulacaksınız. Ayrıca nasıl kesip yan kısım alacağınızı, saçınızı nasıl ayıracağınızı ve en çok beğenilen şekillendirme ürünlerini nasıl kullanacağınızı tartışacağız. Sonuç olarak, erkekler için en sıcak yan kısım saç stillerini arıyorsanız, bir sonraki kesiminizden önce örnekler ve ilham almak için bu kılavuza göz atın..

Yan Kısım Saç Kesimleri

Yan Kısım Saç Kesimi Nedir??

Yan kısım, erkekler için zamansız, şık bir saç modeli. Adından da anlaşılacağı gibi, yan kısım saç kesimi, bir erkeğin saçının başın bir tarafına ayrılmasına ihtiyaç duyar. Beyefendi kesimi olarak da bilinen yan kısım saç modelleri genellikle kısa kenarlar ve üstte kısa ila orta uzunlukta saçlar gerektirir..

Yan parça

Klasik yan kısım konik bir kesimle eşleştirilmiş olsa da, modern varyasyon genellikle üstteki daha uzun saçları vurgulamak için solma veya alttan kesim ile birleştirilir. Yan kısım soluk ve alttan kesim esnek olsa da, bu kesimler ve stiller en iyi kalın saçlarda işe yarar.

Parçalı bir erkek saç kesimi, saçınızı giymenin havalı bir yolu gibi görünüyorsa, o zaman bu parçalı saç stillerini seveceksiniz..

Erkek Yan Parça Saç Modelleri

Yan Parça Nasıl Gidilir?

Yan kısım saç modelinin birçok çeşidi ve ismi vardır. Bazı berberler ve stilistler bunu bir tarak olarak bilirken, diğerleri görünüşe bir iş adamının saç kesimi olarak atıfta bulunur. Bir yan kısım elde etmek için erkeklerin üstte yaklaşık 2 ila 4 inç saça ihtiyacı olacak. Uzunluk farkı, kısa mı yoksa uzun bir yan parça mı alacağınızı belirleyecektir ve yanları ve arkayı nasıl keseceğiniz tamamen kişisel bir tercihtir..

Erkekler İçin En İyi Yan Saç Kesimleri

Yan kısım saç kesimi istemek için yanlarda solma mı yoksa alttan kesim mi istediğinizi seçmeniz gerekir. Soluk bir saç kesimi seçerseniz, berberinize saçınızın ne kadar uzun ve kısa olmasını istediğinizi söylemeniz gerekir. Örneğin, solgunluğu yüksek bir yan kısım saç derisini daha fazla açığa çıkaracak ve bir ofis ortamı için fazla sinirli olabilir. Orta veya düşük solma, modaya uygun ve muhafazakar arasındaki mükemmel dengeyi sağlayabilir.

Yan Parça Nasıl Gidilir?

Ayrıca, erkekler, kulağa karışan, ancak biraz saç bırakan bir yan kısım ya da kenarları cilde doğru kesen kel solmuş bir yan kısım isteyip istemediğine karar verebilir. Yine cildin solma tarafı çok kısa bir kesimdir ve saç derinizi gösterecektir. Yine de, bir parçası olan kel bir solma, bol kontrastlı seksi bir stil sunar..

Yan Kısım Konik Solma

Son olarak, berberinizden size zor bir bölüm vermesini de isteyebilirsiniz. Sert yan kısım, saçınızı tarayacağınız güçlü, belirgin bir kısım oluşturan kalın, traşlı bir çizgi ile kesilir..

Yan Parça Nasıl Yapılır

En iyi yan saç kesimini elde etmek için erkeklerin her zaman berbere bir resim getirmelerini öneririz..

Yan Kısım Saç Modeli Nasıl Şekillendirilir

Yan kısım saç stilini şekillendirmenin birçok yolu vardır. Erkeklerin saçlarını nasıl ayırmayı seçtikleri, aldıkları kesime bağlıdır. Örneğin, sert bir yan kısım, kontrast oluşturmak ve ayrımı işaretlemek için kalın, sert bir çizgi gerektirecektir. Yumuşak bir yan kısım için, berberinizden orta uzunlukta ila daha uzun saçları üstte bırakmasını istemeniz gerekir, böylece kısım çok belirgin olmaz.

Yan Parça Nasıl Yapılır

Mükemmel yan parçayı şekillendirmek için erkeklerin ayrıca bir tarak ve iyi şekillendirici ürünlere ihtiyacı olacaktır. Yüksek kaliteli bir pomad, mum veya kil öneririz. En son saç trendleri, daha doğal bir görünüm için dokulu bir bitiş önerir, ancak bazı erkekler yine de kaygan, klasik yan kısım saç modelini tercih eder..

Solma ve Sert Çizgili Yan Kısım

Bir yan parçayı nasıl şekillendireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

  1. Duştan sonra saçınızı kurutun. Hafif nemli bıraktığınızdan emin olun.
  2. Pomadınızı veya ağdanızı saçınızın tamamına uygulayın, saçın her yerine eşit olarak dağıttığınızdan emin olun..
  3. Saçınızın bir kısmını tarayın. Berberinizin kestiği sert ayrımı takip edebilir veya ince bir geçiş için yumuşak bir parça oluşturabilirsiniz. Saçınızı farklı yönlere çekin.
  4. Ayrık stili, saçınızı düz bırakan düzgün bir kısımla veya hacim ve yükseklikle dokulu bir görünümle tamamlayın. Sıradan, doğal bir görünüm bir fön makinesi gerektirirken, parlak, kaygan versiyonu yüksek parlaklıkta güçlü bir pomad gerektirir..
  5. Dağınık, yumuşak bir kısım elde etmek için saçı öne doğru süpürmeyi veya parmaklarınızı saçınızın arasından geçirmeyi düşünün..

Klasik ve modern yan kısım arasındaki fark, bitiştir. Dokulu modern versiyonu tavsiye etmemize rağmen, retro saç stillerini seven bazı erkekler klasik centilmen varyasyonunu şekillendirmeyi seçecektir. İkisi de harika görünüyor ve bu sadece kişisel bir tarz meselesi.

Yan Parça Nasıl Stil Verilir

Erkek Saçı Nasıl Parçalanır?

Saçınızı nasıl ayıracağınız, yan kısımdaki saç kesiminize bağlıdır. Örneğin, bazı erkekler yumuşak parça kesimine karşı sert bir parçayı seçer ve bu, parça saç stillerini nasıl şekillendireceklerini etkiler. Mükemmel bir yan parça yapmak için şu yönergeleri izleyin:

  1. Tüm saçınızı öne doğru taramak için bir tarak kullanın. Berberinizden sert bir kısım istediyseniz zaten saçınızda doğal bir kısım oluşturmuş olacaktır. Daha şık bir görünüm için yumuşak bir kısım tercih ediyorsanız, saçınızın doğal olarak hangi tarafını ayırdığınızı belirlemeniz gerekir..
  2. Saçınızın doğal kısmını bulduğunuzda, farklı tarafları tanımlamak için taramaya başlayın..
  3. Parlak bir görünüm için pomad veya dokulu, doğal saçlar için saç mumu uygulayın. Saç stilini şekillendirmek ve yerinde tutmak için (hasarı önlemek için) düşük ısıda bir fön makinesi kullanın.
  4. Son olarak, yumuşak bir dokuya sahip dağınık bir yan kısım için, telleri ayırmak için parmaklarınızı gezdirin..

Erkek Saçı Nasıl Ayrılır

Yan Kısım İçin En İyi Saç Ürünleri

Yan kısım için en iyi saç ürünü, saç kesimini nasıl şekillendirmek istediğinize ve istediğiniz bitiş türüne bağlıdır. Erkekler için farklı türlerden farklı markalara kadar çok sayıda yüksek kaliteli şekillendirici ürün bulunmaktadır..

Yan Kısım İçin En İyi Saç Ürünleri

pomad

Yüksek parlaklıkta güçlü bir tutuş için pomad kullanmanızı öneririz. Erkekler için en iyi pomatlar, yan kısmınızı tüm gün yerinde tutacak, ancak geceleri yıkamak yine de kolay olacaktır. Ve çoğu pomad şekillendirici ürün su bazlı olduğu için saçınıza yağlı bir görünüm vermezler. Kaygan bir klasik yan parça giymek istiyorsanız, iyi bir pomad doğru üründür..

Önizleme Ürün Değerlendirmesi Fiyatı
Suavecito Pomad Firme (Güçlü) Tutma 4 oz, 1 Paket - Erkekler İçin Güçlü Tutuşlu Saç Pomadı - Orta Parlaklık Su Bazlı Ağda Gibi Pulsuz Saç Jeli - Yıkanması Kolay - Tüm Saç Stilleri İçin Tüm Gün Tutuş Suavecito Pomad Firme (Güçlü) Tutma 4 oz, 1 Paket – Erkekler İçin Güçlü Tutuşlu Saç Pomadı – Orta Parlaklık… 14.544 İnceleme 13.99$ Şimdi al
Layrite Superhold Pomad, 4.25 oz Layrite Superhold Pomad, 4.25 oz Henüz derecelendirme yok $18.00 Şimdi al
Baxter of California Kil Pomad, Mat Kaplama/Güçlü Tutuş, Erkekler için Saç Pomadı, 2 fl. Öz Baxter of California Kil Pomad, Mat Kaplama/Güçlü Tutuş, Erkekler için Saç Pomadı, 2 fl. Öz 3.866 İnceleme 23,00 $ Şimdi al

Balmumu

Düşük parlaklıktan doğal bitişe kadar orta ila güçlü bir tutuş için saç mumu uygulamanızı öneririz. Çoğu modern yan saç modeli rahat, rahat bir görünüm için hacimli dokulu olduğundan, şekillendirici ağda ideal üründür. İşte bir yan parçayı şekillendirmek için en beğenilen saç mumlarından bazıları.

Önizleme Ürün Değerlendirmesi Fiyatı
TIGI Erkekler için Yatak Başlığı Mat Ayırma Uygulanabilir Balmumu, 3 Ons TIGI Erkekler için Yatak Başlığı Mat Ayırma Uygulanabilir Balmumu, 3 Ons Henüz derecelendirme yok 9,90 dolar Şimdi al
American Crew Fiber, 3 oz, Düşük Parlaklıkta Güçlü Esnek Tutuş American Crew Fiber, 3 oz, Düşük Parlaklıkta Güçlü Esnek Tutuş Henüz derecelendirme yok $18.50 Şimdi al
Erkekler İçin Saç Kili | Mat Son Kat için Pürüzsüz Viking Kil Pomad; Güçlü Tutma (2 Ons) - Yağlı Olmayan & Parlatmayan Saç Şekillendirici Kil - Mineral Yağsız Erkek Saç Ürünü Erkekler İçin Saç Kili | Mat Yüzey için Pürüzsüz Viking Kil Pomad & Güçlü Tutuş (2 Ons) – Yağsız… 3.767 İnceleme $13.97 Şimdi al

En İyi Yan Kısım Saç Modelleri

İşte 2021’de alabileceğiniz en iyi yan saç stillerinden bazıları. Kısadan uzuna ve klasikten moderne, bir sonraki berber ziyaretinizden önce fikir almak için bu havalı erkek yan saç modellerine göz atın!

En İyi Yan Kısım Saç Kesimleri

Kısa Yan Parça

Kısa yan kısım, az bakım gerektiren, temiz kesimli bir saç modelidir. Solmuş kenarlar ve üstte kısa saç ile erkekler görünümü kolayca şekillendirebilir. Kısa bölünmüş saçların işe yaraması için, kel noktalardan veya çok fazla saç derisinin açığa çıkmasından kaçınmak için kalın saçlara sahip olmanızı öneririz..

Kısa Yan Parça

Uzun Yan Parça

Orta uzunlukta ve uzun saçlar için yan kısım saç modelleri son yıllarda güçlü bir trend haline geldi. Uzun yan kısım, saçın şekillendirilmesine odaklanan kısa kenarlar, uzun üst saç kesiminin havalı bir varyasyonudur. Üstte daha uzun saçın güzelliği, tarak, kısa, pompadour veya dağınık saç stilinde de şekillendirilebilmesidir..

Uzun Yan Parça

Yan Kısım Solması

Yan kısım solması en popüler parçalı saç kesimidir. Soluk renkler çok yönlü olduğundan ve her tür stille eşleştirildiğinde şık göründüğünden, saçı yanlardan düzeltmenin en iyi yolunu sunarlar. Seçmek için çok farklı türde solma kesimleri ile, erkek yan kısım solmalarınızı stil anlayışınıza göre uyarlayabilirsiniz..

Yan Kısım Solması

Sert Çizgi Yan Kısmı

Sert taraf olarak da bilinen sert yan kısım, herhangi bir erkeğe cesur, neredeyse kötü bir çocuk görünümü verebilir. Üstte kalın saçlarınız varsa ve yandan süpürülmüş saç stilinizi kişiselleştirmek istiyorsanız, keskin bir görünüm için berberinizden sert bir yeri tıraş etmesini isteyin..

Klasik Yan Parça Saç Kesimi

Klasik Yan Parça

Klasik yan kısım, bölünmüş saç stilinizin nasıl kesildiğini ve şekillendirildiğini ifade eder. Klasik yan kısım saç kesimi genellikle üstte daha uzun saç, sivrilen kenarlar ve saçın üzerinde daha sert, kaygan bir tarak ile gelir..

Klasik Yan Parça

Modern Yan Parça

Modern bir yan kısım, günümüzün daha çağdaş özelliklerinden ve tarzlarından bazılarına sahip olma eğilimindedir. Örneğin, solmuş kenarlar, traş edilmiş sert bir çizgi ve dokulu, doğal bir bitiş, erkekler için modern yan kısım saç kesiminin özellikleridir..

Modern Yan Parça Saç Kesimi

Konik Yan Parça

Konik Yan Parça

Yan Kısım Solması + Sert Çizgi

Yan Kısım Solması + Sert Çizgi

Düşük Solma Yan Parça + Kalın Çizgi + Fırçalanmış Saçak

Düşük Solma Yan Parça + Kalın Çizgi + Fırçalanmış Saçak

Yüksek Cilt Solması + Dokulu Sert Yan Kısım

Yüksek Cilt Solması + Dokulu Sert Yan Kısım

Dalgalı Saç Yan Kısmı

Dalgalı Saç Yan Kısmı

Bölünmüş Dikenli Saç

Bölünmüş Dikenli Saç

Alttan Kesik + Yan Kısım + Yandan Süpürülmüş Saçak

Alttan Kesik + Yan Kısım + Yandan Süpürülmüş Saçak

Kısa Yan Kısım + Düşük Solma + Sakal

Kısa Yan Kısım + Düşük Solma + Sakal

Alttan Kesik + Sert Taraf Parçası

Alttan Kesik + Sert Taraf Parçası

Yüksek Solma + Orta Kısım + Sakal

Yüksek Solma + Orta Kısım + Sakal

Kısa Kenarlar + Uzun Kenar Parçası

Kısa Kenarlar + Uzun Kenar Parçası

Dağınık Sert Taraf Parçası

Dağınık Sert Taraf Parçası

Orta Kel Solma + Sert Kısım + Dikenli Saç

Orta Kel Solma + Sert Kısım + Dikenli Saç

Yan Kısım + Düşük Konik Solma

Yan Kısım + Düşük Konik Solma

Yüksek Solma + Kalın Bölünmüş Saç

Yüksek Solmaz + Kalın Bölünmüş Saç

Konik Kısa Yan Kısım

Konik Kısa Yan Kısım

Cilt Solması + Yan Kısım Tarak Fazlası

Cilt Solması + Yan Kısım Tarak Fazlası

Yakışıklı Okul Çocuk Yan Kısmı

Yakışıklı Okul Çocuk Yan Kısmı

Konik Solmaz Uzun Klasik Yan Parça

Konik Solmaz Uzun Klasik Yan Parça

Sert Taraflı Düşük Konik Solma

Sert Taraflı Düşük Konik Solma