Erkekler İçin 59 Örgü Saç Modelleri

Örgüler, erkekler için en popüler, şık ve az bakım gerektiren saç stillerinden biridir. Örgüler olarak da bilinen örgü stilleri, kısa ve uzun saçlarla elde edilebilir, konik solma, alttan kesilmiş veya tıraşlı kenarlarla eşleştirilebilir ve benzersiz, havalı bir görünüm yaratmak için farklı şekillerde tasarlanabilir. Erkek örgüler bir zamanlar yalnızca mısır otu olarak bilinirken, kutu örgüler, mısır tarlaları, örgülü korkular ve fransız örgüler dahil olmak üzere erkeklerin keşfetmesi için birçok farklı örgü türü vardır. Örgülü saç modelleri tarihsel olarak siyah erkekler ve erkekler için olsa da, bu trend Latin, Asyalı ve beyaz erkekler için de geçerli olabilir. Örgülü saç denemeyi merak ediyorsanız, o zaman erkekler için örgüler denemenin zamanı geldi. Tasarım fikirleriyle size ilham vermek için bu yıl erkekler için en iyi örgü saç modellerini derledik..

Erkekler İçin Örgüler

Erkekler İçin Örgüler

Erkekler için örgüler, havalı bir saç modeli elde etmek için stil, koruma ve işlevselliği birleştirir. Örgülü saçlar birçok farklı benzersiz stil ve tasarımda gelir. Doğrudan arkaya doğru akan iki, üç ve dört sıralı örgülerden üstte yaratıcı bükümlü örgülere, erkeklerin seçebileceği çeşitli örgü saç stilleri var. Aşağıda, hemen denemek için erkek örgü stillerindeki en son trendleri ele alacağız.!

Erkekler İçin Örgü Stilleri

Örgü Stilleri

mısır tarlaları

Cornrows, erkekler için en iyi ve en popüler örgü saç modelleri arasındadır. Sıkı ve temiz mısır tarlaları kompakt ve bakımı kolaydır, ancak onları ikonik yapan modaya uygun bir kenarı korurlar. Mısır tarlalarının yıllardır var olmasının sebeplerinden biri de bu ve bu geleneksel örgü biçimi esnek olduğu için daha birçokları olacak. Mısır tarlaları çok yönlü ve az bakım gerektirdiğinden, bu tür örgüler Russell Westbrook, Allen Iverson ve Kawhi Leonard gibi sporcular arasında yaygın hale geldi..

Cornrow Örgüler Erkek Saç Modelleri

Siyah Adam Örgüler

Kutu Örgüler

Kutu örgüler, sözleri kadar moda anlayışıyla da ünlü bir sanatçı olan ASAP Rocky’nin beğenileriyle eş anlamlıdır. Çoğu erkek için kutu örgüleri ayıran şey, saç derisine bağlı olmamalarıdır – bunun yerine kafa derisi boyunca kareler halinde kesilirler. Bu, örgülerin başın arkasından ve yanlarından sarktığı erkekler için geleneksel kutu örgülerden bir at kuyruğuna veya erkek topuzuna kadar çeşitli açılarda ve şekillerde konumlanmalarının kolay olduğu anlamına gelir..

Kutu Örgüler Erkekler

Kutu Örgü Stilleri

Erkek Bun Örgüler

Erkek topuz örgüleri, örgülerinin her zaman gevşek kalmasını istemeyen erkekler içindir. Saçınızın yüzünüzü kapatmamasını veya omuzlarınıza ve sırtınıza gelmesini tercih ediyorsanız, onları bir erkek topuzuna bağlayabilirsiniz. Tipik bir topuz gibi, bu stil de trend olmanız gerektiği ancak zamanınız olmadığı zamanlar için idealdir. Bazı erkekler başın kenarlarına daha kalın bir örgü örerek pratik ve şık bir kesime dönüştürüyor ve merkezi daha karmaşık tasarımlarla stilize ediyor..

Erkek Bun Örgüler

Erkek Bun Örgüler

Erkekler İçin Örgüler

Erkek örgüler daha az erkeksi ve erkeksi olduğundan yumuşak özelliklerine uygundur. Genellikle erkek örgülü saç modelleri, çocukların her zaman en son trendin zirvesinde olma arzusunu gösteren karmaşık desenlerle sonuçlanır. Kılçık tasarımı erkek çocuklar için ikonik bir kesimdir..

Erkek Örgüler

Erkek Örgülü Saç Modelleri

Korkunç Örgüler

Korkunç örgüler, klasikleri alıp nihai stil için bir araya getirerek iki saç stilini birleştirir. Anında bariz olan şey, dreadlock’ları örmeye karar verdiğinizde ne kadar doku elde ettiğinizin yanı sıra ekstra hacimdir. Saçınızın kalınlığı, stilleri daha az çabayla tutabileceğiniz anlamına gelir, böylece çok fazla endişe veya saatlerce bağlamadan örgü tekniğini değiştirebilirsiniz! Korkunç örgüler kısa saçlı erkekler için harikadır çünkü daha kısa kesimler kadınsı görünmelerini engeller.

Korkunç Örgüler

Dreadlock Örgüler

Alttan Kesilmiş Örgüler

Alttan kesimli örgüler, stilinizin ana özelliği olan örgülerin öne çıkmasını ve arka planda kaybolmamasını sağlar. Örgüler gişe rekorları kırıyor, ancak onları bir alt kesimle eşleştirmek, sırtınızın ve yanlarınızın şık doğası, üstteki daha uzun stil ile kontrast oluşturduğundan, onu başka bir seviyeye taşıyor. Ayrıca, solmuştan bağlantısız olana kadar farklı alt kesim versiyonları vardır, böylece örgüleriniz asla eski veya yorgun hissetmez.

Alttan Kesilmiş Örgüler

Alttan Kesilmiş Örgüler Erkekler

Solmaz Örgüler

Keskin ve çok yönlü havalı bir saç kesimi istiyorsanız, solmuş örgüler örgülerinde aşırıya kaçmak istemeyen erkekler içindir. Bazen, örgülerinizi olabildiğince büyük ve hacimli hale getirmeye kapılmak kolaydır, ancak bu onların vahşi ve evcilleşmemiş görünmesine neden olabilir. Bir solma uygulamak, üst saça basitçe örgüler ekleyebileceğiniz için herhangi bir stili kaybetmeden bir kontrol seviyesini korumanıza izin verir. Farklı dokular ve solgunluğunuzdan gelen ince ama güçlü şekillendirme, sizi taze görünmenizi sağlayacak..

Kutu Örgüler

Fade ile Cornrows

Kısa Saç Örgüleri

Erkekler kısa saçlar için örgüler alabildiğinden, saçınızı uzatmak için bir yıl beklemeniz gerekmez. Anahtar, normal bir kısa stilde yaptığınız gibi arka ve yanları kompakt tutmaktır. Örneğin, bir alttan kesme veya konik bir solma tercih edebilir ve üst saçı daha uzun bırakabilirsiniz. Üst kısımdaki ekstra uzunluk sayesinde, telleri yukarı doğru itmek ve yerlerine bağlamak kolaydır. Cesur kontrastın yanı sıra kısa saç örgüleri, klasik bir trende birçok yaratıcı yaklaşım sunar..

Kısa Saç Örgüleri

Solmaz Örgüler

Uzun Saçlar İçin Örgüler

Uzun saçlar için örgüler, saçlarınız aşağı değil uzuyorsa idealdir. Hacmi olmasına rağmen, istediğiniz uzunluktan yoksundur, bu da örgülerin devreye girdiği yerdir. Saçınızı sıkı bir şekilde çekip omuzlarınıza doğru örerek, nihayet aylardır büyüttüğünüz tamamen uzun trendi elde edeceksiniz. Efekti almak için saçınızı başınızın her iki yanında en az üç ila dört örgü halinde bağlamanız gerekecek..

Uzun Saçlar İçin Örgüler

Uzun Saçlı Erkekler İçin Örgüler

Tek Örgüler

Tek örgüleri çeşitli şekillerde giyebilirsiniz. Kutu örgüler gibi, tek tek örgülerle eş anlamlı olan temiz kesim modasını kullanmak için bunları ayrı ayrı konumlandırabilirsiniz. Daha az klasik tarzda bir şey isteyenler için başınızın kenarına tek bir örgü yerleştirip ortadaki boşluğa mısır tarlaları ekleyebilirsiniz..

Tek Örgüler

Tek Kısa Saç Örgü Erkekler

İki Örgü

İki örgü, kalın saçlı erkekler için mükemmeldir. Stil, tek örgüler kadar incelikli veya sofistike değil, ancak kolay tasarım çok göz alıcı. Çift örgü takmanın normal yolu, başın önünden arkaya doğru iki ayrı örgü yapmaktır; ancak, onları çift kişilik çörekler haline getirerek ekstra serinlik sağlarsınız. Modaya uygun ve orijinal örgüler söz konusu olduğunda, daha benzersiz çoklu çörekler elde edemezsiniz.!

İki Örgü Erkekler

Solmaz İki Örgü

Üç Örgü

Üç örgü, etkileyici bir görünüm yaratmak için harikadır, ancak aynı zamanda evcilleştirilmesi de kolaydır. Tarza bağlı olarak uzun veya kısa saçlara sahip olabilirsiniz, bu nedenle başka bir boyut eklemek isteyen erkekler için çok yönlü bir tasarım. Tipik olarak, bir örgü başın ortasından aşağı inerken, diğer ikisi ekstra kapsama alanı oluşturmak için yanlara doğrudur..

Üç Örgü

3 Örgü Erkekler

Dört Örgü

Dört örgünün bakımı daha zordur çünkü yerine sabitlemek için daha fazla örgü vardır, ancak erkekler stilin daha kalın görünmesini sağladığı için sağladıkları hacmi severler. Ayrıca, ek örgüler farklı trendleri denemek için idealdir, çünkü bunları tek tek örgüler arasındaki soluk kenarlardan dalgalı çizgilere kadar her şeyle karıştırıp eşleştirebilirsiniz..

Dört Örgü Erkekler

4 Örgü Erkekler

Yan Örgüler

Önden arkaya doğru gitmek yerine, yan örgüler kulaklarınızın yönüne doğru döner ve çıkarılması kolay bir klasik üzerinde bir bükülme sunar. İnce olan kısa örgüler isteyen erkekler için genellikle daha iyidir çünkü uzun ve kalın örgüler çok hacimli görünebilir. Tabii ki, daha ince olduğu için üstte daha fazla saç tutmayı tercih ediyorsanız, havalı bir trendi kaçırmamak için yan örgü ekleyebilirsiniz..

Yan Örgülü Saç Modeli Erkekler

Yan Örgüler Erkekler

En Örgüler

Üst örgüler başın üst kısmıyla sınırlıdır, bu nedenle arka ve yanlarda fazla kapsama alanı elde edemezsiniz. Bu örgü stili, üstteki tasarımı vurgulamak için genellikle solgun veya traşlı kenarlarla eşleştirilir. Bu şekilde, üstteki örgülerin kontrastı daha kısa uzunlukta mükemmel bir şekilde çalışacaktır, tek ve çift örgülerden erkek topuzuna akan trabzanlara ve oluklara kadar tonlarca farklı seçenek olduğu gerçeğinden bahsetmiyorum bile..

Üst Örgüler Erkekler

Üstte Örgülü Saç Modeli

Küçük Örgüler

Uzun saç genellikle örgüler için en uygun türdür çünkü şekillendirme seçenekleri sunar, ancak bu küçük ve kısa tasarımların erişilebilir olmadığı anlamına gelmez. Anahtar, örgülerinizi yaklaşık üç ila dört inç arasında iyi bir uzunluk olacak şekilde yerine oturtmak için yeterli uzunluğa sahip olduğunuzdan emin olmaktır. Ardından, sıkı ve karmaşık görünümlere izin veren microblading tekniklerinin yardımıyla estetiğinizi olabildiğince küçültmekle ilgili. Alttan kesim, onları vurguladığı için küçük örgüler için idealdir..

Küçük Örgü Erkekler

Küçük Örgü Stilleri Erkekler

Büyük Örgüler

Büyük örgüler, beş ila on inç arasında saç gerektirir. Saçınız ne kadar uzun olursa, bukleleriniz o kadar büyük olur ve örgülü saç modeliniz o kadar göz alıcı görünür. En iyi örnek, başın arkasından omuzlara ve sırt bölgesine uzanan Viking’den ilham alan bir örgüdür. Bir sakal ve yanlarda cesur bir alt kesim ile ikiz, doğrudan İskandinav savaşçısı olan erkeksi bir hava garantilisiniz.

Büyük Örgüler Erkekler

Büyük Örgü Stili Erkekler

Besleme Örgüleri

Besleme örgüleri önden ince başlar ve geriye doğru ilerledikçe kalınlaşır ve uzar. Değişen genişlik, öndeki ince örgüler yüzünüzde aşırı olmadığı için herhangi bir incelik kaybetmeden saçınıza şekil ve doku katmanın harika bir yoludur. Beslemeler de esnektir, böylece ruh halinize göre örgü sayısını artırabilir veya azaltabilirsiniz..

Örgü Erkeklerde Besleme

Uzun Saçlı Erkekler İçin Örgü Besleme

Örgülü Mohawk

Örgüler, örgülü mohawk gösterileri gibi tek bir yönde akmak veya tek bir tasarımda şekillendirilmek zorunda değildir! Kıvrımlarınızı alıp kafa derinizin ortasında mohawk şeklinde çekerek, özellikle yanlar tıraşlı ve temizse daha da cüretkar bir cesur kesim versiyonu yaratacaksınız..

Örgülü Mohawk Erkekler

Örgülü Mohawk Saç Modeli Erkekler

Örgülü At Kuyruğu

Örgülü at kuyruğu, düz arka saçlardan veya bir erkek topuzundan sıkıldıysanız, sokağınızdaki erkeksi, göz alıcı bir tasarımdır. Viking esintili bir örgü gibi, arkada tek bir at kuyruğu ile son buluyor. Başın ortasından ve yanlarından üç kez uzun bir at kuyruğu beslerseniz, bazı belalı örgüler oluşturacaksınız..

Bir Topuz Örgüler

Örgülü At Kuyruğu

taç örgü

Taç örgüsü, krallara yakışan bir kesimdir. Başınızın uzunluğunu çevreleyen bir uzun, kalın örgü veya tercih ederseniz her iki tarafta iki tane ile, kalan alanda karmaşık tasarımlar için bolca yer bıraktığı için muhteşem bir taç etkisi yaratırsınız. Nihai kraliyet görünümü için simetrik bir desen tercih edin.

Taç Örgü Erkekler

Havalı Taç Örgü Stilleri Erkekler

Örümcek Örgüler

Örümcek örgüler, kutu örgülerin varyasyonu olan bir stildir; ancak fark, tepeye traş edilen desendir. Örümcek örgü stilleri düz bir çizgiye ve onu kesen çapraz çizgilere sahiptir. Sonuç, örümceğe benzer bir gövdedir ve kutu örgüler bacak görevi görür..

Örümcek Örgü Erkekler

Havalı Örümcek Örgü Stilleri Erkekler

Kolay Örgüler

Kolay örgüler basit olma eğilimindedir ve çok az bakım gerektirir, ancak onları çekici kılan temiz kesim estetiğidir. En iyi örnekler, minimal oldukları için tek örgülerdir, ancak aynı derecede rahat ve akıllı olan bir üst düğüme veya erkek topuzuna çekerek başka bir boyut ekleyebilirsiniz..

Kolay Örgü Erkekler

Erkek Örgüler

Havalı Örgüler

Örgülerle deneyebileceğiniz çok sayıda orijinal ve göz alıcı trend var, bu yüzden bir telaşa kapılmamalısınız. Sevdiğiniz ve denemek istediğiniz yeni bir tasarım görürseniz, berberlere gidip gördüklerinizi anlatmaktan çekinmeyin! Stili nasıl tanımlayacağınızdan emin değilseniz, Google’a bir resim ekleyebilir ve yanınıza alabilirsiniz..

Serin Örgüler Erkekler

Havalı Örgü Stilleri Erkekler

Zig Zag Örgüler

Düz örgüler normdur, bu nedenle zikzak örgüler görüntünüzü çeşitlendirmek ve kesiminiz aynı göründüğünde alamadığınız bir heyecan düzeyi eklemek için harikadır. Erkekler zikzak deseni severler çünkü gevşek asmaktan ayrıntılı kılçık stili gibi daha sıkı bir örgüye kadar çeşitli şekillerde tasarlanabilir. Her şeyin ötesinde, zikzaklar eğlenceli ve yaratıcıdır.

Zig Zag Örgü Erkekler

Zig Zag Örgü Tasarımları Erkekler

Fransız Örgüler

Fransız örgüleri, adını Avrupa’da gelişen ve uzun süredir kadınlarla eşanlamlı olan tarzdan almıştır. Ancak toplum geliştikçe, erkekler için Fransız örgüler, düz saçlı erkeklerin normalde Afro-Karayip saçlarıyla ilişkilendirilen bir kesim elde etmeleri için sofistike ve yakışıklı yöntemler haline geldi. Bu klasik görünüm için yan örgülerle iç içe uzun tek bir örgüye ihtiyacınız olacak..

Fransız Örgü Erkekler

Erkeklerde Fransız Örgüleri

Düz Saç Örgüleri

Düz saç örgüleri yapılabilir, ancak saçınızın uzamasına izin vermelisiniz, yoksa örüp yerine oturmayacaktır. Doğru miktarda uzamaya sahip olduğunuzda, estetiği çıkarmak için doğru kalınlığı elde etmek için çok sayıda küçük, sıkıca örülmüş örgüler almalısınız..

Düz Saç Örgüleri Erkekler

Düz Saç Örgü Modelleri Erkekler

Beyaz Erkekler İçin Örgüler

Arkada uzun, örgülü bir at kuyruğu, İskandinav havasına sahip olduğu için beyaz erkekler için örgüler için her zaman bir kazanandır. Bununla birlikte, yalnızca savaşçı Viking modelini tercih etmek zorunda değilsiniz, çünkü kısa bir at kuyruğu veya erkek topuzla beslenen Hollanda örgüleri de beyaz erkekler için idealdir. Daha fazla karmaşıklık eklemek için bağlantısız bir alttan kesme kullanın.

Beyaz Erkek Örgülü Saç Modelleri

Örgülü Beyaz Adamlar