Erkekler İçin En İyi 45 Mohawk Saç Modeli

Erkekler için en popüler saç modellerinden biri olan mohawk, sinirli ve havalı görünebilen şık bir saç kesimi stilidir. Mohawk saç kesimi, herhangi bir kalabalığın içinde öne çıkmak isteyen erkekler için çok yönlü, modaya uygun bir görünüm oluşturmak için yanlarda ve arkada kısa ve üstte daha uzun saç kesimi sunar. Klasik versiyon asi tipler için ayrılmışken, modern mohawk ünlüler, sporcular ve yenilikçiler arasında popüler olan ana akım erkek saç trendi haline geldi. Düz, kalın, dalgalı veya kıvırcık saçlarınız olsun, mohawk saç modeli görünümünüzü bir sonraki seviyeye taşıyabilir..

Bazı erkekler klas bir görünüm için alttan kesimli kısa bir mohawk isterken, diğerleri keskin bir hava için kenarları tıraşlı daha uzun bir saç stilini tercih edebilir. Göz önünde bulundurulması gereken pek çok farklı mohawk türü ile mükemmel stili seçmek zor olabilir. Size fikirlerle ilham vermek için, erkeklerin şu anda alabileceği en iyi mohawk saç modellerinin bir listesini derledik. Kısa saçtan uzun saça, seveceğiniz modaya uygun kesimleri bulmak için bu havalı mohawk stillerini keşfedin.

Mohawk

Mohawk Nedir??

Mohawk, başın kenarları kel tıraşlı dar bir dikenli saç şeridi içeren bir erkek saç modelidir. Mohawk saç kesimi, geleneksel olarak, hareketli yanları olan cesur, asi bir görünüm isteyen rock’çılar ve serseriler tarafından tercih edilmiştir. Klasikten moderne, bu günlerde seçim yapabileceğiniz birçok farklı mohawk stili var. Modern mohawk, şık bir stil için yanlarda konik bir solma veya alttan kesim ile eşleştirilebilir. Üstteki daha uzun saçlar geniş ve kalın veya ince ve ortada konsantre bırakılabilir..

Mohawk Saç Kesimi

Erkekler için çok yönlü ve cüretkar bu havalı saç modeli, tüm saç tipleri ve uzunluklarıyla iyi sonuç verebilir. Dalgalı veya kıvırcık saçlarınız varsa, kolay ve az bakım gerektiren bir stil elde etmek için berberinizden kısa bir mohawk isteyebilirsiniz. Düz kalın saçlı erkekler, minimum çabayla daha uzun bir mohawk şekillendirebilir.

Şekillendirme yaparken, saçı tüm gün dikenli ve yerinde tutmak için güçlü saç ürünlerine ihtiyacınız olacak. En sevdiğiniz görünümü şekillendirmek için düşük ısıda bir saç kurutma makinesiyle yüksek kaliteli bir pomad veya ağda kullanın.

Erkek Mohawk Saç Modelleri

Mohawkların Farklı Türleri

Alınacak birçok mohawk türü ve bu saç kesimlerini şekillendirmenin birkaç yolu vardır. Uzun ve düzden kıvırcık ve kısaya, kişisel ihtiyaçlarınıza uygun bir mohawk bulabilirsiniz. Kenarları tıraşlı geleneksel mohawk saç modelleri bir zamanlar favori olsa da, modern trendler daha çok yönlü stiller için baskı yaptı. Son yıllarda, en popüler stil mohawk solması oldu, ancak erkekler bu kesimi saç uzunluklarına ve dokularına uyacak şekilde uyarlayabilirler..

Mohawk Stilleri

Yanlarda bir alt kesim veya solma ile mohawk saç kesimi çeşitli ayarlarda çok daha kabul edilebilir hale gelir. Birçok erkek, kenarlar soluk ve kısa olduğu için havalı bir sahte şahin almayı bile seçer; bu, bir şeyleri değiştirmek için bir tarak, kısa tüy, kaygan veya dikenli saç stili oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Daha uzun mohawk standart kesim iken, çoğu erkek az bakım gerektiren bir stil için daha kısa bir kesim tercih eder..

Mohawk Saç Kesimi Stilleri

Modern Mohawk

Modern mohawk, cesur ve zarif bir stil isteyen erkekler için havalı bir saç kesimidir. Bu çağdaş versiyon, genellikle, üstte daha geniş ve daha kalın bir mohawk ile yanlarda kısa bir konik solma saç kesimine sahiptir. Modern mohawk saç modeli, benzersiz bir görünüm oluşturmak için düşük, orta ve yüksek solma ile eşleştirilebilir. Daha zarif bir kesim için, berberinizden yanları cilde karıştıran kel bir solma eklemesini isteyin. Şık ve hacimli bu son trend, düz, dalgalı ve kıvırcık saçlarla harika. Sağlam ve yakışıklı bir görünüm için alttan kesmeyi ve sakal bırakmayı düşünün..

Modern Mohawk

Kısa Mohawk

Kısa mohawk, ince ve modern bir yaklaşımla az bakım gerektiren bir saç modelidir. Yanlarda konik bir solma veya alttan kesim ile üstteki kısa saçın şekillendirilmesi kolaydır ve yine de sinirli görünür. Bu kısa mohawk saç kesimi stilleri, düpedüz erkeksi görünen yüksek ve sıkı bir kesim için kalın, düz ve geniş bırakılabilir. Dikenli ve dağınık veya ayrık ve yana doğru süpürülebileceğinden bu çok yönlü kesimde yanlış gidemezsiniz..

Kısa Mohawk

Uzun Mohawk

Uzun mohawk çekici ve cüretkar görünebilen havalı bir erkek saç kesimidir ve size çeşitli stiller elde etmek için gereken uzunluğu verir. Ekstra özen ve şekillendirme çabası gerektirse de, daha uzun mohawk saç modeli, göz alıcı bir stil için daha fazla yoğunluk sunar. Bazı erkekler boy ve hacmi vurgulamak için yanları traş ederken, çoğu erkek berberlerinden uzun saçları tamamlamak için solma veya alttan kesme ister. Göz önünde bulundurulması gereken çok sayıda daha uzun stiller ile klasik bir rock yıldızı görünümü için saçınızı uzatabilir, zahmetsiz bir görünüm için mohawk’ınızın akmasına izin verebilir veya şık bir dokunuş için yana doğru tarayabilirsiniz. Stili korumak için güçlü bir pomad, balmumu veya kil kullanmanız gerekir..

Uzun Mohawk Saç Modeli

Geniş Mohawk

Geniş mohawk seksi bir görünüm için hacim ve dolgunluğa sahiptir ve erkeklere birçok farklı görünüme dönüştürülebilecek çok yönlü bir saç modeli sunar. Bu mohawk saç kesimi kısa veya uzun kesilebilir ve düz, dalgalı veya kıvırcık saçlarda harika görünür. Daha temiz ve şık bir görünüm için, kenarları soluk veya alttan kesilmiş geniş bir mohawk saç modeli elde edin. Göz önünde bulundurulması gereken birçok solma türü olsa da, yüksek patlamalı solma, görünümünüzü bir sonraki seviyeye taşıyacaktır. Cesur bir ifade vermek istiyorsanız, yanları tıraş edin ve bu kolay yüksek ve dar stilin tadını çıkarın..

Geniş Mohawk

Mohawk Solması

Mohawk solması, modaya uygun ve modern bir saç kesimi isteyen erkekler için en popüler stillerden biridir. Keskin ve taze, düşükten yükseğe ve incelenten tene kadar değişen birçok farklı solgun saç kesimine sahip olacaksınız. Mohawk solmaz saç modeli, kısa kenarlarla başlayan ve yine de üstteki daha uzun stilin merkez sahne almasına izin veren şık bir kesim sağlar. Solgunluğunuzu taze tutmak ve temiz estetiği korumak için berberinizi sık sık ziyaret ettiğinizden emin olun..

Mohawk Solması

Mohawk Alt Kesimi

Alttan kesilmiş mohawk, başın her tarafında ve arkasında eşit uzunlukta kesilmiş, çarpıcı ve sinirli bir saç modeli olabilir. Alt kesim, erkeksi ve temiz görünen, her mohawk için mükemmel bir tamamlayıcı sunan zamansız bir erkek saç kesimidir. Başınızı tıraş etmek istemiyorsanız, alttan kesilmiş mohawk üstte kısa ve uzun saçlarla harika görünüyor. Şekillendirirken, bazı sivri kısımları olan bir yarı mohawk alabilir veya düz, dağınık ve dokulu bırakabilirsiniz. Kalın bir sakal uzatarak stilinize sağlam bir boyut katın.

Mohawk Alt Kesimi

Klasik Mohawk

Klasik mohawk, geçmişin rock efsaneleri tarafından şekillendirilen popüler bir saç modeliydi ve içinizdeki isyancıyı yönlendirmenize izin veriyordu. Bu mohawk, üstte uzun saçlı tıraşlı kenarlar gerektirir ve keskin stili vurgulamak için gerekli kontrastı yaratır. Bu göz alıcı mohawk saç kesimi stiline genellikle yüksek tutunan bir jel veya pomad eklenir ama aynı zamanda rahat bir görünüm için doğal olarak akıcı bırakılabilir..

Klasik Mohawk

Tıraşlı Kenarlı Mohawk

Tıraşlı kenarları olan mohawk, göze çarpan ve dikkatleri üzerine çeken ikonik asi çeşididir. Tıraşlı bir mohawk saç modeli görünümü yoğunlaştırır ve kesimin uyumsuz tavrıyla oynar, erkeklere yanlarla üst arasında maksimum kontrast sağlar. Saç kesme makinesini arka ve yanları tıraş etmek için kullanabilirsiniz, ancak ilk saç kesimi için bir berbere gitmenizi ve gerçekten temiz bir çizgi elde etmenizi öneririz. Daha sonra, kaliteli saç kesme makinelerine yatırım yapmayı ve kesimi evde kendiniz sürdürmeyi düşünebilirsiniz..

Tıraşlı Kenarlı Mohawk

dikenli Mohawk

Dikenli mohawk, sert bir stil isteyen en cüretkar erkekler için ayrılmış cesur bir saç modelidir. Solmuş, alttan kesilmiş veya cıvıl cıvıl yanlarınız olsun, bu dikenli saç modeli herhangi bir kalabalığın içinde göze çarpacak ve size rekabet etmesi zor cesur bir görünüm verecektir. Asi punk hareketi ve rock efsaneleri arasında popüler olan erkekler, kısa ve uzun dikenli mohawk saç kesimleri arasından seçim yapabilir. Saçınızı, başın ortasında sıralanan birkaç sivri uç veya birçok sivri uçla şekillendirebilirsiniz. Klasik versiyon daha uzun renkli çiviler gerektirse de, modern ve daha az dramatik versiyon, yüksek konik solmaya sahip daha kısa dikenli saçlar içerebilir..

dikenli Mohawk

Çift Mohawk

Çift mohawk, başın ortasından traş edilmiş bir çizgiye sahip olabilen veya iki dikenli şerit oluşturmak için saçınızı ortasından ayıran benzersiz bir saç kesimidir. Cesur ve keskin, çift mohawk saç modeli, istediğiniz kesim ve görünüme bağlı olarak sivri uçlar şeklinde şekillendirilebilir veya düz ve doğal bırakılabilir..

Çift Mohawk

Düz Mohawk

Düz mohawk, son derece yakışıklı ve az bakım gerektiren popüler bir kısa saç kesimidir. Yanlarda ve arkada dalgalı saçlar bulunan bu düz tepeli mohawk saç modeli, dikkat gerektiren kalın bir şeride sahiptir. Bu havalı stil genellikle üst kısımda eşit olarak kesilir ve geleneksel askeri esintili düz üst kısma çok benzeyen düz bir yüzey sağlar. Çoğu erkek, bu mohawk’ı doğal bir görünüm için çivili ve dokulu olarak şekillendirecek. Eşit uzunluğu korumak ve jel veya pomad ile şekillendirme yapmak için zaman harcamak için berberinizi sık sık ziyaret etmeniz gerekecek. Saçınızı gün için açık bırakmaya karar verirseniz, kısa kesim yine de iyi bölünmüş veya tüylü görünecektir..

Düz Mohawk

klas Mohawk

Klas mohawk, saç stilinin yanlarda konik solmaya ve üstte çok yönlü daha uzun kesime sahip temperli bir versiyonudur. Geleneksel stili korurken, bu zarif seçenek saç kesimini sosyal olarak daha kabul edilebilir kılıyor ve erkeklerin yarı resmi ve resmi durumlar için şekillendirmesine izin veriyor..

klas Mohawk

Kaygan Geri Mohawk

Kaygan sırtlı mohawk, inkar edilemez derecede seksi ve erkeksi olan şık ve zarif bir erkek saç modelidir. Kaygan arka saç, saygı ve dikkati çeken retro bir görünüm sunar. Kaygan sırt ve mohawk’ı birleştirirken, berberinizden yeni bir solma veya alt kesim talep ederek saç kesiminizi keskin ve yerinde tutmak isteyeceksiniz. İster kısa ister orta uzunlukta saçlarınız olsun, mükemmel ıslak görünüm için yüksek tutuşlu bir pomad veya parlak bitişli jele ihtiyacınız olacak. Sağlam ve yakışıklı bir dokunuş için dolgun bir sakal uzatarak görünümü tamamlayın.

Kaygan Geri Mohawk

Kıvırcık Mohawk

Kıvırcık mohawk, buklelerinden yararlanmak isteyen erkekler için seksi bir stildir. Tıraşlı veya sivriltilmiş kenarlarla eşleştirilen kıvırcık saç, mohawk saç stiline yeni bir yorum katıyor. Geniş ve kısadan dar ve uzuna, çoğu erkek kıvırcık saç mohawk’ı şekillendirmek için hafif bir saç ürünü kullanacak ve doğal dokularının ortaya çıkmasına ve görünüme başka bir boyut katmasına izin verecektir. Sıkı bukleli İspanyol ve siyah erkekler, yumuşak, zarif bir görünüm için inanılmaz bir sıçrama ve hafiflik elde edecek.

Kıvırcık Mohawk

Dalgalı Saç Mohawk

Dalgalı saç mohawk, dalgalarınızı tamamlamak için kısa kenarlar ve üstte daha uzun saçlar istiyorsanız denemek için harika bir saç modeli. Kalın ve dolgun, dalgalı saçlı bir mohawk, birçok mükemmel şekillendirme seçeneğiyle birlikte gelir. Hafif ve seksi bir mohawk için doğal dalgalı dokusuyla saçınızı serbest bırakabilir ya da değiştirebilir ve patron gibi görünmek için dalgalarınızı geri tarayabilirsiniz. Hacmi ve akışı en üst düzeye çıkarmak için hafif ila orta tutuşlu bir şekillendirici ürün uyguladığınızdan emin olun..

Dalgalı Saç Mohawk

Yarım Mohawk

Yarım mohawk, orijinal stilin daha az aşırı bir versiyonudur ve genellikle solgun bir saç kesimi olan sahte bir şahini andırır. Yarım mohawk saç modeli, sahte bir şahin şeklinde şekillendirilebilen, profesyonel görünmek için taranabilen veya daha cüretkar bir görünüm için çivili hale getirilebilen çok yönlü bir seçenektir. Kısa ve orta uzunlukta saçlar için harika olan mohawk solmaz saç kesimi, bu stili ilk kez deniyorsanız dikkate almaya değer..

Yarım Mohawk

Pompadour Mohawk

Pompadour mohawk, gerçekten şık bir görünüm yaratmak için popüler stilleri birleştiren havalı bir saç modelidir. Pompadour, ön kısımda kademeli olarak arkaya karışan artırılmış hacim ve yüksekliğe sahiptir. Bu ihtişam mohawk saç kesimi ile birleştiğinde ortaya benzersiz ve modaya uygun, dikkat çeken bir stil çıkıyor..

Pompadour Mohawk

Örgülü Mohawk

Örgülü bir mohawk, genellikle savaşçılarla, özellikle de Vikinglerle ilişkilendirilen erkeksi bir saç modelidir. Yüksek cilt solması veya kenarları tıraşlı olan mohawk’ınızı uzun bir at kuyruğuna örebilir veya saçınızı kısa ve üstte sıkı tutabilirsiniz. Denemek için birkaç örgülü mohawk stili vardır ve bazı erkekler farklı tasarımlar veya desenler tasarlamak isteyebilir. Örgüler günlük şekillendirmeyi ve bakımı en aza indirerek bu görünümün kolay ve benzersiz olmasını sağlar.

Örgülü Mohawk

Buzzed Mohawk

Buzzed mohawk, büyük bir açıklama yapan kısa bir saç kesimidir ve erkeklere sağlam bir görünüm için daha kısa bir kesim sağlar. Bu vızıltı kesim stili, kesme makineleri kullanılarak çok kısa kesilmiş kenarlar ile başlar ve üstte kalın, tam bir mohawk ile sonuçlanır. Ordudan ilham alan bir saç modeli olarak, buzz kesim mohawk, şık ve stil vermesi kolay, cesur ve temiz bir kesim sağlar. Görünümü yoğun bir kirli sakal veya kalın bir sakalla tamamlayın.

Buzzed Mohawk

Beyefendi Mohawk

Beyefendinin mohawk’ı, temiz kesim ve keskin bir görünüm isteyen erkekler için çekici ve şık bir saç modeli. Modern erkek için bu mohawk saç kesimi, klasik görünümden çok fazla ödün vermeden inceliklidir. Erkekler, aşırı stilden kaçınmak için yanlarda konik solmaya sahip geniş bir üst seçmelidir. Sahte şahinin solgunluğuna benzer şekilde, bu havalı görünümün her ortamda başları döndürdüğünü ve saygıyı emretmesini izleyin.

Beyefendi Mohawk

Yüksek ve Sıkı Mohawk

Yüksek ve dar mohawk, üstte kısa saçlı, hareketli kenarlara sahiptir ve erkeklere genç ve taze görünen, az bakım gerektiren modaya uygun bir saç modeli sunar. Bu askeri tarzdaki saç kesimi, yanlar ve arka kısımdaki saç şeridiyle kontrast oluşturduğu sürece, konik bir solma veya alttan kesim ile eşleştirilebilir. Canlandırıcı ve keskin bir kesim için, berberinize mümkün olan en kısa uzunlukla sonuçlanan yüksek bir kel solması istediğinizi söyleyin. Yaz için harika olan bu mohawk tarzı, erkeksi yüz şekilleri, keskin çene hatları ve yontulmuş elmacık kemikleri olanlar için idealdir..

Yüksek ve Sıkı Mohawk

Erkek Çocuklar İçin Mohawk

Mohawk, genç ve benzersiz bir görünüme mükemmel bir şekilde katkıda bulunan şık bir erkek saç kesimidir. Farklı mohawk stilleri, okul için havalı bir görünüm isteyen küçük erkekler ve genç erkekler için harika. Bazı okulların katı kıyafet kuralları olsa da, yeni bir konik solma veya yanlarda ve sırtta güçlü alt kesim görünümü yumuşatabilir. Çocuklar, stil yaparken, görünüşlerini evcilleştirmek için sahte şahin solmuş bir saç modeli deneyebilir..

Erkek Çocuklar İçin Mohawk

Mohawk Stili Nasıl Yapılır?

  • Havluyla kurutulmuş ve hafif nemli temiz saçla başlayın.
  • Pomad, ağda veya jel gibi güçlü bir şekillendirici ürün kullanın ve saçınıza eşit şekilde yayın..
  • Mohawk’ınızı şekillendirmek için saçınızı toplayın ve istediğiniz görünümü şekillendirin.
  • Saç stilinizi tüm gün yerinde tutmak için saç kurutma makinesiyle düşük ısı uygulayın.
  • Kısa, geniş bir mohawk, doğal bir görünüm için dağınık ve dokulu bırakılabilir.
  • Uzun mohawk yanlara ayrılabilir, arkaya taranabilir veya sivri uçlu olabilir.

Bir mohawk’ı şekillendirmek için berberinizden uygun bir kesim istemeniz gerekir. Mohawk saç kesimi, stilistinizin üstte daha uzun saç bırakırken yanlarınızı kesmesini ve arkasını kısa tutmasını gerektirir. Dikenli saçları şekillendirirken yüksek tutuş sağlayan bir saç ürünü kullanmanız gerekirken, doğal dokulu bir görünüm için mat bitişli düşük ila orta tutuş seçeneği idealdir..

Mohawk Stili Nasıl Yapılır?