Erkekler İçin Kıvırcık Saç Nasıl Gidilir?

Düz saçlara sahipseniz erkekler için nasıl kıvırcık saç elde edeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Neyse ki doğru erkek şekillendirme ürünleri ve araçlarıyla düz saçları kıvırcık yapmak çok mümkün. Hiç kıvrılmayacak çok kısa saçlarınız olmadığı sürece, bu eğitim size kalın, düz saçlarla dalgalı veya kıvırcık bir saç modeli elde etmenin ne kadar basit olduğunu gösterecek..

Aşağıda, uzun süre kalıcı bukleler oluşturmak için ihtiyaç duyacağınız en yüksek puanlı saç şekillendirme ürünleri ve fön makineleri de dahil olmak üzere erkek saçlarını perma veya kıvırmak için adım adım kılavuzumuza göz atın..

Erkekler İçin Kıvırcık Saç Nasıl Gidilir?

Erkekler İçin Saçınızı Nasıl Kıvırcık Yaptırırsınız?

Çoğu erkek, saçları kıvırcık yapma sürecinin oldukça basit ve kolay olduğunu öğrenince şaşıracaktır. Ancak kısa, orta ve uzun erkek saçlarını kıvırmak için ihtiyacınız olan birkaç ana ürün vardır: ısıya karşı koruma spreyi, deniz tuzu spreyi ve saç kurutma makinesi.

Erkekler İçin Saçınızı Nasıl Kıvırcık Yaptırırsınız?

Erkek Saçını Kıvırmak İçin

Bütün gün yerinde kalacak bukleler elde etmek için en iyi şansı elde etmek için şu adımları izleyin..

 1. Saçını yıka. Yeni başlayanlar için temiz, ıslak saça ihtiyacınız olacak. Nemli saçlara şekil vermek ve yönetmek genellikle daha kolaydır, deniz tuzu spreylerinin ıslak bukleler üzerinde en iyi sonucu verdiğinden bahsetmiyoruz bile. Saçınızı yüksek kaliteli, tamamen doğal, canlandırıcı bir şampuan ve saç kremi ile yıkayın. Daha sonra havluyla kurulayın ama hafif nemli bırakın..
 2. Isı koruyucunuzu uygulayın. Bir ısı koruma spreyi kullanmak, saçınızı yalnızca saç tellerinizi kurutabilecek veya kabartabilecek ısı hasarına karşı yalıtmakla kalmaz, aynı zamanda fönle kurutmaya başladığınızda saçınızın daha hızlı kurumasını sağlar..
 3. Hareketli dalgalı veya kıvırcık stiller elde etmek için deniz tuzu spreyi kullanın. Kafanıza iyi bir deniz tuzu spreyi sıkın. Eşit bir şekilde dağıtmak için saçınızı kökünden kaldırın ve uygulayın. Aksi takdirde, kökten uca ulaşmasını sağlamak için ellerinizle çalışabilirsiniz. Deniz tuzu spreyi, saçınıza dokulu, doğal görünümlü dalgalar ve bukleler eklemek için hayati önem taşır..
 4. saçını fönle kurut. Saçınız hazırlandıktan sonra, bukleleri yapmak için iyi bir fön makinesi kullanmanın zamanı geldi. Bir difüzör ekiniz varsa, ısıyı başınıza eşit olarak dağıtmak için kullandığınızdan emin olun. Bu, kıvrılma etkisini arttırmak, hacim eklemek ve kabarma ve ısı hasarını en aza indirmek için ısıyı yayacaktır. Saç kurutma makinenizde bir difüzör yoksa, daha geniş bir hava akışı oluşturmak için başlığı çıkarmanız yeterlidir..
 5. saçını kıvırcık yap. Saçınızı etkili bir şekilde kurutmak ve dalgalar elde etmek için, aşağıdan yukarıya doğru kuruduğunuzdan emin olun ve havayı yukarı doğru iterek doğrudan köklere yerleştirin. Deniz tuzu spreyinin tutuşunu etkinleştirmek için ısıyı farklı yerlere yerleştirirken diğer elinizi kullanarak ısının değdiği yerleri ezin. Saçınız kurumaya başladığında, daha da kıvırcık bir görünüm için daha fazla tuz spreyi ekleyin..
 6. Bireysel bukleler oluşturun. Erkekler, daha belirgin bir stil oluşturmak için küçük iplikleri parmaklarının etrafına sarmayı ve ısıyı doğrudan saçlarına püskürtmeyi deneyebilir. Bazı bölümler henüz dalgalı değilse, o bölgelere tekrar deniz tuzu spreyi sıkabilir ve gerektiğinde fön çekebilirsiniz..
 7. Tutma ve doku için şekillendirici bir ürünle bitirin. Saçınız kuruduğunda buklelerinizi yerinde tutmak için esnek bir pomat veya krem ​​ekleyin. Bu aşamada, tam olarak istediğiniz görünümü elde etmek için saçınızı parmaklarınızla şekillendirmeyi tamamlayabilirsiniz..

Düz Saç Kıvırcık Yapmak İçin En İyi Ürünler

Bu ipuçlarını göz önünde bulundurarak, muhtemelen erkekler için düz saçları kıvırcık yapmanıza yardımcı olacak en iyi ürünleri merak ediyorsunuzdur. İşte satın almak isteyeceğiniz en iyi şekillendirici ürünler.

Erkekler İçin Saçınızı Nasıl Doğal Kıvırcık Yapabilirsiniz?

Isı Koruma Spreyi

Isı koruma spreyinizi ararken, işi iyi yapmanın pahalı olması gerekmediğini unutmayın. Bu spreyler, ısı ve saç arasında bir bariyer görevi görerek kırılmayı önler, kabarmayı en aza indirir ve parlaklığı arttırır. Suda çözünür bir sprey ve tamamen doğal bileşenler arayın, çünkü bu maksimum koruma sağlar, ancak yine de kolayca yıkanır. İşte piyasada bulabileceğiniz en iyi ısı koruyucu ürünlerden birkaçı.

Önizleme Ürün Değerlendirmesi Fiyatı
artnaturals Termal Saç Koruyucu Sprey - (8 Fl Oz / 236ml) - Yassı Demir Isısına Karşı Isı Koruyucu Sprey - Argan Yağı Hasar, Kırılma ve Ayrık Uçları Önleyici - Sülfatsız artnaturals Termal Saç Koruyucu Sprey – (8 Fl Oz / 236ml) – Düzleşmeye Karşı Isıya Karşı Koruyucu Sprey… 5.351 İnceleme $11.95 Şimdi al
HSI PROFESYONEL Argan Yağı Isı Koruyucu | Düz Ütülerden 450º F'ye kadar koruyun; Sıcak Fön | Sülfat İçermez, Hasarı Önler ve; kırılma | ABD'de üretilmiştir | 8 Ons, Ambalaj Değişkenlik Gösterebilir HSI PROFESYONEL Argan Yağı Isı Koruyucu | Düz Ütülerden 450º F’ye kadar koruyun & Sıcak Fön |… 36.881 İnceleme $17.95 Şimdi al
Argan Yağı Saçlar İçin Isı Koruyucu Sprey - Saçlar için Isı Koruyucu Sprey Termal Koruyucu Sprey Saçlar İçin Isıdan Koruyucular Saçlar için Termal Saç Koruyucu Sprey Yassı Demir Sprey Argan Yağı Saç İçin Isı Koruyucu Sprey – Saç İçin Isı Koruyucu Sprey Termal Koruyucu Sprey… 3.176 İnceleme $8.99 Şimdi al

Deniz Tuzu Spreyi

En iyi deniz tuzu spreyleri için, doğru miktarda tuz ekleyen ve doğal, kumsal dalgalar yaratan son derece uygun fiyatlı bir seçenek için OGX’in Fas Deniz Tuzu Spreyi deneyin. Bu sprey, buklelerinizin doğal olarak dağınık ve pürüzsüz görünmesini sağlamak için deniz tuzu, deniz yosunu ve Argan yağı ile aşılanmıştır..

Bir başka iyi deniz tuzu sprey ürünü, Tresemme’nin Perfectly (Un)Done Deniz Tuzu Spreyidir. Bu aynı zamanda süper uygun fiyatlı ve her yerde doğal görünümlü dokulu dalgalar ve bukleler için profesyonel kalitede bir ürün sunuyor. Sert hissetmeyecek yumuşak, karışık saç stilleri elde etmenize yardımcı olmak için deniz yosunu özü ile aşılanmıştır..

İşte erkekler için en beğenilen deniz tuzu spreylerinden bazıları.

Önizleme Ürün Değerlendirmesi Fiyatı
Fas'ın OGX Argan Yağı Saç Tekstüre Edici Deniz Tuzu Spreyi, Tousled Plaj Dalgaları ve Dokulu Tutuş için Kıvrımı Tanımlayan Bırakılan Saç Şekillendirici Mist, Paraben İçermez, Sülfat Yüzey Aktif Maddeler İçermez, 6 fl oz OGX Fas Argan Yağı Saç Tekstüre Edici Deniz Tuzu Spreyi, Bukle Tanımlayıcı Saç Şekillendirici Mist… 1.845 İnceleme $5.99 Şimdi al
TRESemmé MÜKEMMEL (BİTMEDİ) Deniz Tuzu Spreyi 6.76 oz TRESemmé MÜKEMMEL (BİTMEDİ) Deniz Tuzu Spreyi 6.76 oz 418 İncelemeler 14.99$ Şimdi al
John Frieda Sahil Sarışın Deniz Dalgaları Tuz Spreyi, Dalgalı Dokulaştırıcı Sprey, Dalgalı Saçları Tousled Hacim için Güçlendirmek için Doğal Deniz Tuzlu, 5 Ons John Frieda Beach Sarışın Deniz Dalgaları Tuz Spreyi, Dalga Tekstüre Spreyi, Doğal Deniz Tuzu ile… 2.458 İnceleme 15,25 dolar Şimdi al
Blind Barber 40 Proof Deniz Tuzu Spreyi - Plaj Dışı Saç Dalgaları ve Dalgaları için Hacim Veren Doku Spreyi Matte Natural Finish - Erkekler için Su Bazlı Şekillendirici Mist (6oz / 180ml) Blind Barber 40 Proof Deniz Tuzu Spreyi – Plaj Dışı Saç Dalgaları için Hacim Veren Doku Spreyi & mat… 514 İncelemeler $19.99 Şimdi al
BYRD Tekstüre Sörf Spreyi - Doku için Deniz Tuzu ve Hindistan Cevizi Suyu ile Hacim Veren Plaj Spreyi, B5 Vitamini, UV Koruması, Mineral Yağsız, Paraben İçermez, Ftalat İçermez, Sülfat İçermez BYRD Tekstüre Sörf Spreyi – Doku için Deniz Tuzu ve Hindistan Cevizi Suyu ile Hacim Veren Plaj Spreyi,… 717 İncelemeler $15.04 Şimdi al

Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Şekillendirici Ürünler

Kıvırcık saçlar için iyi bir merhem, ağda, krem ​​veya kil satın alırken, buklelerinizi ağırlaştırmadan veya saç tellerinizi sertleştirmeden veya yağlı hissettirmeden saçı yerinde tutabilecek esnek bir şekillendirici ürün aramak çok önemlidir. Paul Mitchell’in Çay Ağacı Şekillendirici Kremi, hareketle uzun süreli tutuş sağlayan güçlü ancak esnek bir krem ​​için mükemmel bir seçimdir..

Bir diğer önde gelen seçim ise American Crew’s Forming Cream. Bu orta düzeyde tutuş sağlayan şekillendirici krem, orta düzeyde parlaklık ile sağlam bir tutuş sağlayarak saçınızı hareket ettirecek kadar esnek ve doğal görünümlü tutar..

İşte kıvırcık saçlı erkekler için en iyi şekillendirici ürünlerden bazıları.

Önizleme Ürün Değerlendirmesi Fiyatı
American Crew Forming Cream, 3 oz, Orta Parlaklıkta Esnek Tutuş American Crew Forming Cream, 3 oz, Orta Parlaklıkta Esnek Tutuş 12.485 İnceleme $18.50 Şimdi al
Çay Ağacı Şekillendirici Krem, Saç Şekillendirici Krem, Uzun Ömürlü Tutuş, Mat Son, Tüm Saç Tipleri İçin, 3.0 fl. oz. Çay Ağacı Şekillendirici Krem, Saç Şekillendirici Krem, Uzun Ömürlü Tutma, Mat Kaplama, Tüm Saç Tipleri İçin, 3.0… 4.360 İnceleme $19.00 Şimdi al
Baxter of California Kil Pomad, Mat Kaplama/Güçlü Tutuş, Erkekler için Saç Pomadı, 2 fl. Öz Baxter of California Kil Pomad, Mat Kaplama/Güçlü Tutuş, Erkekler için Saç Pomadı, 2 fl. Öz 3.860 İnceleme 23,00 $ Şimdi al
BOLDIFY Saç Kalınlaştırıcı Sprey - 60 Saniyede Daha Kalın Saçlara Sahip Olun - Kadınlar ve Kadınlar için Stilist Tarafından Önerilen Saç Ürünleri; Erkekler - İnce Saçlar için Saç Hacim Veren + Doku Sprey Saç Kalınlaştırıcı - 4 oz BOLDIFY Saç Kalınlaştırıcı Sprey – 60 Saniyede Daha Kalın Saçlara Sahip Olun – Stilist Tarafından Önerilen Saç Ürünleri… 14.276 İnceleme 21.95$ Şimdi al

Erkekler İçin En İyi Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık saçlı erkeklerin birçok seçeneği var. Saçınızı kıvırcık veya dalgalı yapmayı planlıyorsanız, işte erkekler için en iyi kıvırcık saç modelleri!

Yanlarda Kel Solmaya Sahip Dağınık Kıvırcık Üst

kıvırcık saçak

Kıvırcık saçak saç modeli yılın en popüler stillerinden biri olmuştur. Yanlarda kısa saç ve üstte kalın, dokulu bukleler ile saçak şık bir görünüm sağlar.

Erkekler İçin Kıvırcık Saçak Saç Modeli

Kıvırcık Saç

Kıvırcık saç rengi, bukleli veya dalgalı erkekler için mükemmel “kısa kenarlı, uzun üst” saç modelidir. Soluk saç kesiminin kel, yüksek, orta ve düşük solmalar dahil birçok varyasyonu vardır ve hepsi üstte kıvırcık saçla güzel bir şekilde şekillendirilir. Erkekler saç çizgilerini temizlemek için bir sıra oluşturmayı veya bunun yerine kıvırcık saç kesimi yapmayı bile seçebilirler..

Kıvırcık Saç

Kıvırcık Kısa Saç Kesimi

Kısa saç kesimi, dünyanın her yerindeki erkekler için ikonik ve zamansız bir saç modeli olmaya devam ediyor. İster kısa ister orta uzunlukta saçlarınız olsun, dokulu modern saç kesimi, benzersiz bir görünüm için buklelerle güzel bir şekilde şekillendirilebilir..

Erkekler İçin Kıvırcık Kısa Saç Kesimi

Kıvırcık Saç Nasıl Gidilir?

Kıvırcık saçlara sahip olmak için sadece hızlı bir rehber.

 • Temiz, hafif nemli saçlarla başlayın.
 • Isı koruyucu sprey uygulayın.
 • Deniz tuzu spreyi kullanın.
 • saçını fönle kurut.
 • Buklelerinizi şekillendirin.
 • Şekillendirici bir ürünle yerinde tutun.

İyi saç ürünleri ve kaliteli bir fön makinesi satın almak ve biraz evde şekillendirme teknikleri uygulamak için zaman ayırırsanız, düz saçınızı kıvırcık yapmak çok yapılabilir. Kısa ila orta uzunlukta saçlarınız olduğu sürece, yukarıdaki adımları izlerseniz dalgalar veya bukleler olması mümkündür..