10+ Ivy League Saç Kesimi Önerileri + Şekillendirme İpuçları ve Galeri

Birinci sınıf sarmaşık ligi saç kesimi, klasik ekip kesiminin şık bir çeşididir. Harvard klibi veya Princeton olarak da bilinen kesim, bir yan parçanın kayganlığı ile bir ekip kesiminin şıklığını dengeler. Şık, sofistike bir görünüm hedefleyen erkekler için stil için idealdir..

Brad Pitt, Everett Koleksiyonu / Shutterstock.com

Ivy League saç kesimi nedir?

Ivy league saç kesimi, mürettebat kesimiyle aynı şekilde kesilir. Bununla birlikte, bir ekip kesiminden farklı olarak, Princeton saç kesimi, başın üstünde ayrılacak kadar saç bırakır. Yüze belirgin bir görünüm vererek, güçlü elmacık kemikleri veya belirgin bir çene çizgisi olan erkekler için en iyi sonucu verir..

Ivy League saç kesimi çok yönlüdür ve çeşitli şekillerde şekillendirilebilir. Herhangi bir kıyafetle iyi giden, az bakım gerektiren harika bir kesim. Bu kesim saçınızı kısa ve düzenli tutacağından, inatçı bir şapkaya sahipseniz de idealdir..

Tinseltown / Shutterstock.com

Ivy League saç kesimi için neye ihtiyacım var??

Bu kısa bir stil olduğu için fazla bir şeye ihtiyacınız olmayacak. Ivy League saç kesimi, başın üstünde bir inç saç ve önde bir inçten biraz daha fazla saç gerektirir. Ivy League saç kesimi için saçınızın en az 1,5 inç uzunluğunda olmasını öneririz..

Çok fazla ürüne de ihtiyacınız olmayacak. Bir mürettebat kesimi gibi, Ivy League sadeliği ve kolaylığı ile bilinir. Ürünü şekillendirmek için kullanmak istiyorsanız, sıradan bir şekillendirici ağda işinizi görecektir..

Ivy League Saç Kesimi Nasıl Gidilir?

İlk olarak, kesime aşina olup olmadıklarını görmek için berberiniz veya stilistinizle görüşün. Oldukça yaygın bir stildir, ancak tüm stilistler bunu bilmeyebilir. Bu durumda, stilist resimlerinizi göstermenizi ve aşağıdaki özellikleri açıklamanızı öneririz..

Mürettebat kesimi, saçın makasla vızıldamasını gerektirirken, Ivy League, başın üstündeki makas kullanılarak kesilebilir. Bu, onu mürettebat kesiminden ayıran ekstra uzunluk sağlar.

Stilistinize yarım inç ila bir inç (tercihinize bağlı olarak) başınızın üstünde ve önünüzde biraz daha uzun olmasını istediğinizi söyleyin. Öndeki daha uzun saçlar, Ivy League saç kesiminin dikkat çeken özelliklerinden biri olan saçın geriye taranmasını kolaylaştıracaktır. Dilerseniz bir parça ile de şekillendirebilirsiniz..

Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Ivy League saç kesiminin önemli bir yönü, konik olmasıdır. Yalnızca yanları ve arkayı daraltan diğer stillerin aksine, Ivy League yanları, arkayı ve tepeyi daraltır. Bir Ivy League saç kesiminin sağlayabileceği klas görünümü elde etmenin anahtarı kademeli bir inceltmedir. Stilistinizi ziyaret ettiğinizde, stile aşina değillerse, onları sivriltme konusunda bilgilendirdiğinizden emin olun..

Yanlar ve sırt için kişisel tarzınıza uygun bir uzunluk seçebilirsiniz. Daha kısa bir kesme ayarı (#2 ila #4) istemenizi öneririz. Yanlar ve arka kısımlar üstten veya önden daha kısa kesilir, ancak aynı zamanda daralır. Stilistinize ne kadar kademeli bir koniklik istediğinizi bildirin.

sarmaşık ligi@dannyandcobarbers / Instagram

Boyun çizginizdeki konik bloke olmuş, yani boyun boyunca düz bir çizgide bitiyor. Ancak, farklı bir konik boyun çizgisi ile gidebilirsiniz..

Tüm saç kesiminin kusursuz bir stil olduğundan emin olun. Pürüzlü kenarlar veya keskin değişiklikler olmamalıdır. Saç kesiminin her bir parçası diğerine karışmalıdır. Tek istisna, başın tepesindeki konikliğin sona erdiği taçtır..

Featureflash Fotoğraf Ajansı / Shutterstock.com

stil

Ivy League tasarımı gereği az bakım gerektirdiğinden, onu şekillendirmek için fazla bir şey yapmanıza gerek yok. Geleneksel olarak, yandan ayrılmıştır. İstediğiniz görünümü elde etmek için saçınızı parmaklarınızla veya tarakla şekillendirin. Ayrıca geri fırçalayabilir ve saçı yerinde tutmak için hafif bir ürün kullanabilirsiniz. Saçı geriye doğru fırçalamayı bir yan kısımla da birleştirebilirsiniz..

Daha fazla örnek için aşağıdaki galerimize bakın:

James Van Der Beek'in Ivy League presslinephotos / Shutterstock.com

James Van Der Beek’in Ivy League

Ivy League’i spor yapmanın çok klasik bir yolu, onu kısa kesmektir. Bu saç stilinin birçok modern dönüşü var, ancak amacınız onu zamansız tutmaksa, kısa versiyon en iyi seçiminizdir..

Zachary Quinto klasik beyefendi iş saç modeliFeatureflash Fotoğraf Ajansı / Shutterstock.com

Zachary Quinto’nun Sarmaşığı

Her zaman net bir yan kısma ihtiyacınız yok, daha rahat bir tarz deneyin ve Zachary Quinto’nun kitabından bir sayfa alın..

Jim Parsons'ın Sarmaşık LigiFeatureflash Fotoğraf Ajansı / Shutterstock.com

Jim Parsons’ın Sarmaşık

CBS’nin sitcomu The Big Bang Theory’de ilginç bilim adamı Sheldon Cooper’ı oynayan Jim Parsons’ın Ivy League saç kesimi yapmayı seçmesi sürpriz değil. Sheldon son derece sistemli ve normal rutininin dışında değişiklik yapmaya çok ters, bu yüzden bu klasik saç modeli hem oyuncuya hem de Sheldon’ın karakterine çok uygun..

Liam Payne'in Ivy League Saç ModeliFeatureflash Fotoğraf Ajansı / Shutterstock.com

Liam Payne’in Ivy’si

Temiz kesimli Ivy liginin bir başka harika örneği, kısa kenarlar bu tarzın eski bir elyafıdır ve Liam Payne’in kişisel tarzı söz konusu olduğunda klasik ve modern etkilerin sağlıklı bir karışımını koruduğu bilinmektedir..

JFK

JFK’nin Hacimli Sarmaşığı

Amerika Birleşik Devletleri’nin 35. başkanı John F. Kennedy’den daha ikonik bir Ivy League kullanıcısı yoktur..

Görünümü, uzunluk ve stil arasında yumuşak bir dengeden oluşur. Dikkat ederseniz, kalın saç ürünleri saçı zar zor ağırlaştırır, daha çok hafif ve yerinde durur. Bunu başarmak için, saçı istenen forma sokmak için az miktarda saç jölesi gerekir. Unutma, bazen daha azı daha fazladır.

Daniel Radcliffe'in Gündelik Sarmaşığı s_bukley / Shutterstock.com

Daniel Radcliffe’in Gündelik Sarmaşığı

Klasik Ivy League’in bu rahat yorumu, her erkek için harika bir görünüm. Yeterince uzunluğa sahip, böylece istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz..

Jensen Ackles'in Uzun SarmaşıkKathy Hutchins / Shutterstock.com

Jensen Ackles’ın Uzun Sarmaşık

Bu daha uzun, dağınık Sarmaşık, bu klasik kesime harika bir doku katıyor. Standart Ivy League’den biraz farklı bir şey istiyorsanız, bu sizin için.

Nick Jonas'ın Uzun Konik SarmaşıkKathy Hutchins / Shutterstock.com

Nick Jonas’ın Uzun Konik Sarmaşık

Uzun ama düzgün olan bu Ivy League, resmi ve daha olgun bir görünüm için hemen hemen her saçı yerine sabitledi.

Dağınık Sarmaşık Ligi@jodytaylorhair

Dağınık Sarmaşık Ligi

Tom Hardy, sen misin? Değilse, o zaman oldukça yakın bir bakış ve çok fazla gösteriş yapan bir çocuk. Kademeli olarak sivrilen kenarları olan dağınık ama kontrollü yüksek hacimli üst her zaman şeylerin daha klas tarafındadır. Keskin ve oymalı diziliş, ayrıntıların önemli olduğunu gösterir ve bunu klasik bir kirli sakalla bitirir..

Yan kısımlı Ryan Reynolds klasik düzenli konikDFree / Shutterstock.com

Sarmaşık Tarağı

Ivy League, diğer birçok saç stiliyle güzel bir şekilde eşleşir. Burada, Ryan Reynolds yana doğru taranmış bir Sarmaşık giyiyor ve önünde mini bir kabarıklık yaratıyor.

George Clooney gri saçlı kısa yan kısım saç modeli Matteo Çinellato / Shutterstock.com

Clooney’nin Mütevazı Kesimi

Saçınız doğal olarak biraz kıvırcık olsa bile, yine de bir Ivy League’i sallayabilirsiniz. George Clooney’nin hafif kıvırcık saçlarıyla orta uzunlukta bir Ivy League’i nasıl kullandığını görün.

Kellan Lutz kısa dalgalı dokulu mürettebat kesimis_bukley / Shutterstock.com

Resmi olmayan Kısa Üst

Ivy League birkaç boyda harika görünüyor ve dilerseniz, başlangıçta tasarlandığı gibi kısa giyebilirsiniz. Ancak, süper düzgün bir kesime sahip olmanız gerekmez—– burada gösterildiği gibi daha resmi olmayan bir görünüme sahip olabilirsiniz..

Sarmaşık Zayn

Zayn Kısa Kenara Sallandı

Bu modaya uygun stil, yüksek solma ile yandan süpürülmüş bir Ivy League’i birleştirir. Bu, herhangi bir genç adam için harika olan genç, modaya uygun bir saç kesimi..

sarmaşık ligi@blackfishbry

Kenarları Soluk Paketlenmiş Pompadour

Önünde küçük, kabarık bir pompadour ile en klas ve bakımlı Ivy League ile tanışın. Yanlar ince bir şekilde incelir ve şakak, yüzün görünümünü dengelemek için neredeyse kirli bir sakalla soluktur. Bunun yerinde kalması ve keskin görünmesi için bazı ürünlere ihtiyaç duyacağını unutmayın..

Yan Fırçalanmış SarmaşıkOlena+Yakobchuk / Shutterstock.com

Yan Fırçalanmış Sarmaşık

Yan süpürme Ivy’nin başka bir versiyonu, bu tarz biraz daha fazla hacim katıyor ve neredeyse onu kısa bir bölgeye çekiyor..

Undercut ile Stil Ivyyazı tipi / Shutterstock.com

Undercut ile Stil Ivy

Kaygan ve temiz olan bu saç kesimi, tüm saçları yerinde tarar ve bu görünümü çarpıcı kılan hoş bir kontrast oluşturmak için yanları kısa tutar.

Nicholas Hoult'un Ivy'siAndrea Raffin / Shutterstock.com

Nicholas Hoult’un Tousled Ivy

Daha rahat stilleri seviyorsanız, bu Ivy League’i düşünmek isteyebilirsiniz. Bu aynı zamanda daha ince veya daha ince saçlı erkekler için iyi bir seçimdir..

Zachary Quinto İş adamı kısa yan kısımFeatureflash Fotoğraf Ajansı / Shutterstock.com

Penye Yan Fırça

Bir başka düzgün görünüm, bu kesim Sarmaşık’ı yanlarda biraz daha uzun tutar ve daha dolgun bir saç başı ile sonuçlanır..

Sakallı Konik Sarmaşık@jeremywexlerhair

Sakallı Konik Sarmaşık

İşte biz buna kısa saç modelleri ile sarmaşık ligi işbirliği diyoruz. Sallanan taraf daha çok Ivy görünümü sağlarken, kısa saç uzunluğu ona bu klas çekiciliği verir. Solmuş şakaklarla üstte dikkat çekmek için yanları daraltın. Sakalın yoğun olması yüzü mükemmel bir şekilde dengeler.

Ivy League + Crew Cut + Skin Fade UndercutIvy League + Crew Cut + Skin Fade Undercut, tarafından

Skin Fade Undercut Ivy League

Avrupa’dan ilham alan bu Ivy League varyasyonu modaya uygun ve düzenli. Aynı zamanda çok esnektir ve neredeyse tüm kişisel stiller ile eşleşebilir..

Hafif Kısa Kesilmiş Saç ModeliAJR_photo/shutterstock.com

Kısa Kenarlı Basit Rulo Fırça

Harika bir saç şekillendirme hilesi, saçı kıvırmak için başın önünde bir rulo fırça kullanmaktır. Burada, daha rahat bir hava yaratan Ivy League’e uygulanan tekniği görebilirsiniz..

Drop Fade ile Resmi Ivy League@squirebarbershop

Drop Fade ile Resmi Ivy League

Süper kısa, zarif saç stillerine mi? Bu resmi Ivy League’e göz atın. Son derece kısa, ancak yanlardaki dramatik solma, bir uzunluk yanılsaması yaratıyor.

Sarışın Yan Fırçalanmış Ivy League

Yan Penye Sarmaşık Ligi

Plajdan ilham alan bir görünüm için bu dağınık Ivy League sizi hayal kırıklığına uğratmayacak. Kenara doğru tarandığı için bu kesim çok hareketlidir, bu da onu özellikle ilginç kılmaktadır..

Sarmaşık Ligi Solması@z_ramsey tarafından

Burst Fade ile Modern Regülasyon Kesimi

Otantik retro görünümün peşindeyseniz, bu düzenlemeyi Ivy deneyin. Önde biraz fırçalanmış ancak diğer her yerde yerine taranmış, bu da harika bir kontrast oluşturuyor.

Modernize Grown Up Ive League@olliefosterhair

Modernize Büyümüş Sarmaşık Ligi

Yarasadan hemen fark edeceğiniz bir şey, bu tarzdaki saç tellerinin ne kadar mükemmel olduğudur. Hiçbir saç sola veya sağa hareket etmiyor, bu aynı kuru ama kaya gibi sağlam görünüm için saç ürünlerini iyi kullanın. Sıradaki kenarlar, mükemmel bir şekilde traş edilmiş sıra ile agresif bir şekilde incelir. Ardından, yüzü dengelemek için sakalı kaçırmayın.

sarmaşık lig saç kesimi yan

Dokulu Sarmaşık Ligi

Bu yandan sallanan sarmaşık ligi, düz olandan ziyade daha çok pocky telli bir dokuya sahiptir. Ayrıca, kenarlar, belirgin bir şekilde konik solmuş olmaktan ziyade, sinsi bir şekilde inceltilmiştir. Soluk olan tapınak, bu stili sıradan olmaktan çok resmi yapan temiz görünümü destekler..