10 Yüksek ve Dar Saç Kesimi: Erkekler İçin Klasik Bir Askeri Kesim

Her beyefendinin saç modeli tercihleri ​​farklıdır. Bazı erkekler en son trend stili (şu anda erkek örgüsü) isterken, diğerleri sadece hala iyi görünen az bakım gerektiren bir saç kesimi ister. Sadelik isteyenler için yüksek ve dar saç kesimi ile sizi koruduk..

@cuttyfresh/ Instagram

Yüksek ve sıkı, vızıltı kesiminin bir çeşidi olan klasik bir berber kesimidir. Onlarca yıldır, ordudaki erkeklerin başlarında yaygın olarak görüldü ve aynı zamanda sivil hayata da girdi. Hala belirgin bir özelliği koruyan ve düz bir vızıltı kesimi olmayan mevcut en kısa erkek saç stillerinden biridir..

Yüksek ve sıkıların en büyük faydalarından biri de kolaylığıdır. İyi bir saç kesme makineniz varsa, kendinize bu saç kesimini kolayca verebilirsiniz. Öte yandan, tüm saç kesimlerinizi güvenilir berberinize bırakmayı tercih ediyorsanız, dünyadaki çoğu berberin yüksek ve dar kesime aşina olduğunu bilmek sizi mutlu edecektir. Onlarca yıldır berberlerde kalan bir tarz ve yakın zamanda da çıkmayacak..

@jarredsbarbers / Instagram

Yüksek ve sıkı için neye ihtiyacım var?

Yüksek ve dar saç modeli bu kadar basit bir saç modeli olduğu için ürün şeklinde hiçbir şeye ihtiyacınız yok. Bu nedenle, sık sık meşgulseniz ve saçınızı istediğiniz gibi şekillendirmek için yeterince zaman ayıramıyorsanız, yüksek ve sıkı sizin için harika bir seçenek olabilir. Üstte yeterince saçınız varsa veya daha uzun bir uzunluğu tercih ederseniz, saçınızı şekillendirebilirsiniz, ancak yüksek ve dar giyen çoğu erkek şekillendirmemeyi tercih eder. Şekillendirmeyi seçerseniz, yerinde tutmak için hafif bir jel veya balmumu fazlasıyla yeterli olacaktır..

Yüksek ve Sıkı

Evde kendinizi yüksek ve sıkı kesiyorsanız, yüksek kaliteli bir saç kesme makinesine ve çeşitli bıçak koruyucularına ihtiyacınız olacaktır. #0’dan #5’e sahip olmak, yüksek ve dar için iyi bir başlangıçtır ve güzel bir uzunluk aralığından seçim yapmanızı sağlayacaktır..

Yüksek ve sıkı, aşırı derecede kıvırcık veya kıvrılmış saçlar hariç, çoğu saç tipiyle iyi çalışır..

Yüksek ve sıkı, belirli yüz şekillerinde daha iyi çalışır. Başın üstünde yalnızca küçük bir saç alanı bırakır, bu nedenle başınızın odak noktası olduğu için yüz şekliniz vurgulanacaktır. Bu nedenle yüksek ve dar yüzler kare, oval ve üçgen ya da elmas yüz şekillerine çok yakışıyor. Ancak bu stil, dikdörtgen, elmas ve yuvarlak yüz şekillerinde pek işe yaramaz..

@tombaxter_hair / Instagram

Yüksek ve Dar Kesim Nasıl Yapılır?

Kesmeye başlamadan önce, üst saç şeridinizin ne kadar geniş olmasını istediğinizi bildiğinizden emin olun. Üst kısmı yanlışlıkla çok kısa kesmemek için sınırlarına zihinsel işaretler koyun. Şerit başınızın tepe noktasına gitmelidir. Bu, “yüksek” bir görünüm yaratacaktır..

En kısa saça sahip olacak arka ve yanları kırparak başlayın. Bu genellikle bir # 2’den daha uzun değildir ve # 0’ı bile kullanabilirsiniz. Arka ve yanların eşit şekilde kırpıldığından emin olun. Bu “sıkı” bir görünüm yaratacaktır..

yüksek sıkı saç kesimi

Üst şerit de bir kesme makinesi uzunluğuyla kırpılır, ancak bu uzunluk arka ve yanlar için kullandığınızdan daha uzundur. Genellikle, 1 ila 2 sayı daha yüksek bir uzunluk kullanmak istersiniz. Bu nedenle, arka ve yanlar için #1 kullandıysanız, üst saç şeridi için #2 veya #3 kullanın. Üst kısmın da eşit şekilde kırpıldığından emin olun.

Sonuç, arkada ve yanlarda kısa bir vızıltı ve üstte kesin bir saç şeridi olmalıdır. Bu şeridin sert kenar çizgileri olmalıdır; başka bir deyişle, yavaş yavaş daha kısa sırt ve yanlara doğru soldurmayın. Bunu yaparsanız, yüksek ve sıkı değil, solgun bir saç kesimine sahip olursunuz. Şerit, tanımlanmış bir anahat ile bir ada gibi görünmelidir.

Daha fazla fikir için aşağıdaki galeriye bakın:

Mark Salling'in Yüksek ve Sıkı Rakun DFree / Shutterstock.com

Mark Salling’in Yüksek ve Sıkı Rakun

Bu düzgün, simetrik yüksek ve sıkı, başın ortasında büyük bir şeride sahiptir ve bu stile hayvanlardan ilham alan adını verir..

yüksek ve sıkı@blackfishbry

Sert Parçalanmış Cilt Solması

Geriye kaygan retro saç kesimlerini seviyorsanız, bu şık stil tam size göre. Sert kısım, savrulan saçları vurgular ve kel solma modaya uygun bir hava katar.

Düz Üst ile Yüksek ve Sıkı@barbergreg

Düz Üst ile Yüksek ve Sıkı

Bu cesur görünüm, klasik orduyu yeni uç noktalara taşıyor. Aşırı kel solması ve eğimli saç parçası, gittiğiniz her yerde dikkat çekmenizi sağlayacaktır..

Yüksek ve Sıkı Geri KayganJakub+Zak/ Shutterstock.com

Uzun Kaygan Geri

Bir kerede çok kısa olmaya hevesli değilseniz, Yüksek ve Dar saç kesiminin bu varyasyonu, iyi bir miktar uzunluk korumanıza izin verecek ve buna karar verirseniz nasıl görüneceğiniz konusunda size daha net bir resim verecektir. daha kısa kesin. Bu kaygan sırt, yeleyi bir arada tutmanın basit bir yoludur, sadece biraz jel alın ve düzgün bir şekilde geri tarayın.

Kuru Dokulu İnce Saç@ivanshavethesailor

Kuru Dokulu İnce Saç

Yüksek ve taytlar her zaman süper kısa değildir. Bu daha uzun versiyon size daha fazla saç şekillendirme imkanı verir ve saçın dokusunun parlamasını sağlar.

Yüksek ve SıkıYüksek ve Sıkı, @ambarberia tarafından

Alttan Kesilmiş Solmaya Sahip Sallanan Doku

Doku, bu saç modeli ile oyunun adıdır. Bu başka bir uzun yüksek ve sıkı ve çok yönlü.

Yüksek ve Sıkı AfroYüksek ve Sıkı Afro, @javi_thebarber_ tarafından

Yüksek ve Sıkı Afro

Yüksek ve taytlar da afrolarla çalışır! Burada görüldüğü gibi, yüksek ve sıkı bir afro şekil ve tanım kazandırmaya yardımcı olabilir..

Yüksek ve Sıkı Düşen Cilt Solması + Saç TasarımıYüksek ve Sıkı Düşen Cilt Solması + Saç Tasarımı, @javi_thebarber_ tarafından

Yüksek ve Sıkı Yüksek Cilt Solması

Beğeninize göre yüksek ve sıkı kişiselleştirmek kolaydır. Burada, bir diziliş ve tıraşlı tasarım, temel yüksek ve dar stili tamamen yeni bir seviyeye taşıyor.

Yüksek ve Sıkı Yüksek Cilt SolmasıYüksek ve Sıkı Yüksek Cilt Solması, @conortaaffehair tarafından

Undercut ile Sinsi Soluk

Yüksek ve dar kesime bu şık yaklaşım, klasik kesimde çağdaş bir dokunuş sağlamak için alt kesim ve cilt solması kullanır.

Sleek Fade ile Soluk Çizgi@conortaaffehair

Sleek Fade ile Soluk Çizgi

Üstte yarı dalgalı dokuya sahip bu soluk çizgi, onu çok süslü kılıyor. Hacmi korurken kesilmiş alın kılları bu görünümü elde etmenin anahtarıdır. Hafif bir damla solma da işe yarar.

Kalın Tonlu Bıyık@emi_bertea

Kalın Tonlu Bıyık

Kalın saçların işlenmesi oldukça zor olabilir, ancak yanlarını tıraş etmek ve topuz olarak bağlamak onu serin ve maço tutar. Bu saç stilinin anahtarı, yanlarda derinin solması ve her iki yanda hafif saç çizgileri olmasıdır..

Yüksek Solmaz Mürettebat Kesimi + SıralamaYüksek Solmaz Mürettebat Kesimi + Sıralama, @javi_thebarber_ tarafından

Yüksek Solmaz Mürettebat Kesimi + Sıralama

Bu, alnına fırçalanmış daha genel bir saç modeli, ancak net dizilim onu ​​renklendiriyor. Arka kafadaki çift yarıklı tıraş, onu hipster yapıyor.

yükseklik & Sıkı Uzaklaşan Saç ÇizgisiKredi: Harley Detrick

Cilt Solması ile Yüksek ve Sıkı

Bu saç modeli, daha kısa kenarları ve daha uzun bir üst kısmı olan askeri sahnede oldukça yaygındır. Hafif dalgalı bir doku, her şeyi eğlenceli ve klasik hale getirir. Bu, hafif bir alt kesim ile canlı orta solmaya bir örnektir, bu stili kişiselleştirmek için bir sınır yoktur.

Yüksek ve Sıkı Keşif@holytigerbarbershopgraz

Yüksek ve Sıkı Keşif

Çok sert bir görünüme sahip piyasadaki en zorlu kesimlerden biri. Bunu elde etmek kolaydır, çünkü kenarları tıraş etmek ve üst hacmi korumak.

Yüksek ve Sıkı@russ_thebarber

Sıralı İnce Konik

Bu, hemen hemen her duruma uyum sağlayan zarif bir stildir. Aynı zamanda en basit saç kesimlerinden biri olur çünkü yanları tamamen traş olduğu için çok fazla bakım gerektirmez..

Düşük Yüksek ve Sıkıjeneva2 / Shutterstock.com

Düşük Yüksek ve Sıkı

Üstteki bu saç adası, yüksek ve sıkı olmanın klasik örneğidir. Kenarlarda solma yok ama 1 boy makaslar neredeyse yanları tıraş etme işini yapıyor. Üst kısım 3/4 boy kesme makası ile kesilmiştir, en iyi kısım her sabah daha az zaman gerektirir.

Uzun Üst Yüksek ve Dar Kite_rin / Shutterstock.com

Uzun Üst Yüksek ve Dar

Bu, yan kısımda alttan kesilmiş solmaya sahip uzun yan kısımlı üst kısmın bir kombinasyonudur. Sakalla kombinlenmesi yüzün dengelenmesini ve düzgün görünmesini sağlar. Saçı yumuşatmak için saç mumu kullanmak, o ince görünüme sahip olmasını sağlar..

Klasik Yüksek ve Dar Nikolay+Nane / Shutterstock.com

Klasik Yüksek ve Dar

Buzzcut zaten kısa bir saç kesimi ve onu yüksek ve sıkı ile birleştirmek onu modaya uygun hale getiriyor. Bu saç modeli aynı zamanda alttan kesilmiş ve maço lezzetinin baharatına sahiptir..

Orta Yüksek ve Sıkı XiXinXing / Shutterstock.com

Orta Yüksek ve Sıkı

Yüksek ve dar olan sadece sert erkekler için olmak zorunda değildir, saç çizgisi veya dul bir kadının zirvesi olduğunda da kullanışlıdır. Bu stil, 5 numara kesme makinesine ve düz yukarı fırçalanmış bir dokuya sahip bir üst kısma sahiptir..

Dalgalı Yüksek ve SıkıKredi: Örgü Berberler

Dalgalı Yüksek ve Sıkı

Alttan kesmenin klasik ve modern örneği yüksek ve sıkı. Keçi sakalı bıyıkla traş olan sıkı taraf, onu zorlaştıran şeydir. Daha fazla gösteriş için, saçları sarı parlaklıkla boyayın ve dalgalı bir şekilde oturmasına izin verin..

Uzun Yüksek ve Sıkı@gabriele_iervolino

Uzun Yüksek ve Sıkı

Kenarları traşlı, alttan kesilmiş, geriye doğru kaymış, başka ne isteyebilirsiniz ki. Bu, çok fazla devam eden ancak oldukça basit olan ve neredeyse her durumda uygulanabilen bir stildir. Biraz farklı görünmesi için küçük bir düğüm atın ve işte size küçük bir topuz.

Tıraşlı Saç Çizgisi Cilt Solması ile Afro Sıralı Konik@terzifade

Tıraşlı Saç Çizgisi Cilt Solması ile Afro Sıralı Konik

Bu, Tapered Line Up’ın iyi bir karışımıdır ve topun iyi bir hacmi vardır. Alındaki kontrollü Fransız Kırpma, tamamen şık ve düzenli görünmesini sağlar. Bazı traşlı saç çizgilerini tokatlamak onu tamamen modaya uygun ve modern kılar.

Modern Konik Yüksek ve Daha Az Sıkı@menshairuk

Modern Konik Yüksek ve Daha Az Sıkı

Bu kesinlikle başka bir yüksek ve sıkı değil. Nispeten daha uzun üst kısımlarla her yere giden bir konikliğe sahiptir. Sert alt kesim, tüm patlamaların gerçekleşmesini sağlar.

Yüksek ve Dar'ın En Düşük Formu@jelle.vissers

Yüksek ve Dar’ın En Düşük Formu

Evet, ne düşündüğünü biliyorum, bu senin geleneksel yüksek ve sıkı değil. Bu daha çok alçak uç yüksek ve sıkı gibi. Bu konik ile düşük solma, hem katı hem de rahat olmasını sağlar. Bu tarz tek beden her şeye uyar, ne düşünüyorsun?

Keskin Soluk Kenarlar ve Sessiz Üst@kaisberbershop

Keskin Soluk Kenarlar ve Sessiz Üst

Bu, yüksek ve sıkı arasında ve Buzz Cut’ın sınırlarında kalıyor. Uzunluğun inanılmaz derecede kısa olduğu ancak çok klasik olduğu üst kısım şaşırtıcı bir şekilde koşullandırılmıştır. Bazı saç ağdası bu parlaklığa sahip olmanıza yardımcı olur. Kenarlar incelense her zaman daha iyidir ve dikkati en üste getirmek için soluk olduğunda en iyisi.

Yüksek Solma@jncuts

Yüksek Solmaya Sahip Uzun Üst Varyasyon

Bu varyasyon teknik olarak tam bir yüksek ve sıkı sayılmasa da, stile ne kadar iyi uyduğu için mansiyon alıyor! Onu gerçekten yüksek ve sıkı yapmak için, traşlı bir stile dönüştürmek için yüksek solmadan kurtulmamız gerekir..

Fade ile Yüksek ve Sıkı Vızıltı@domthebarberian

Fade ile Yüksek ve Sıkı Vızıltı

Bu, birçok şeyin bir karışımı olan çok modern bir yüksek ve sıkıdır. Kısa boy ve ince bir doku ile üstteki doku ile başlayalım. Üstelik keskin ama soluk çizgilerle düz bir şekilde döşenmiştir, kesinlikle bu gösterişliliği ekler. Son olarak, alt kesim hem ince hem de açıktır, bunu yenemez!

Afro Kıvırcık Hippi Yüksek ve Sıkı@domthebarberian

Afro Kıvırcık Hippi Yüksek ve Sıkı

Bu, Pazartesi öğleden sonra gördüğünüz her zamanki gibi yüksek ve sıkı değil. Bu afro dokulu üst, dikkatin üst kısmın çekildiği yerde kesinlikle yeni, modaya uygun yüksek ve dar bir modeldir. Kenarlar, hiçbir şey taşmadan konik olarak soluktur, ancak onu mükemmel kıldığı yer düzenliliktir..

Normal Afro Yüksek ve Dar@evan_thebarber

Normal Afro Yüksek ve Dar

Bu afro kesim oldukça yaygındır ve yüksek ve sıkı klasik bir versiyonudur. Kenarlar ince bir şekilde inceltilmiş ve üst kısım yoğun ancak hacim olarak kontrol ediliyor. Tapınak soluk ve çok temiz bir görünüme sahip. başka ne isteyebilirsin?

Yüksek ve Sıkı Düğüm@deakinandwhite

Yüksek ve Sıkı Düğüm

Bu, kesinlikle ordudan çıkmış olanlar içindir çünkü bu üst düğüm muhtemelen kurallara aykırıdır..

Solmuş Taraflı Pompadour@figarosbarbershoplisboa

Solmuş Taraflı Pompadour

İnce saçlar, doğru yapılırsa ve koşullandırılırsa bu güzellikle sonuçlanır ve incelen solmuş kenarlar onu mükemmel kılar. Yanlardaki şakak rengi, onu on kat daha iyi hale getirir ve sadece yüksek ve sıkı olanı daha iyi hale getirir. Ancak, bu kaygan arka üst, bu damla solma ile yüksek ve sıkı, daha sıkı hale getirir.