11 Olağanüstü Beyefendi Saç Modelleri + Nasıl Gidilir ve Stil İpuçları

Sayabileceğinizden daha fazla erkek saç modeli var, ancak en iyilerinden bazıları sonsuza kadar var olan stillerdir. Aradan yıllar geçse de her zaman zarif beyefendilerle ilişkilendirilecek bazı erkek stilleri var..

Bunlar, yıllar içinde şıklığını koruyan klasik beyefendi saç modelleridir. Yüz şekliniz veya saç tipiniz ne olursa olsun burada herkes için bir şeyler var. Onları nasıl alacağınız ve stillendireceğimiz konusunda ayrıntılara gireceğiz..

George Clooney gri saçlı kısa yan kısım saç modeli Matteo Çinellato / Shutterstock.com

Yan parça

Yan kısım erkekler için en basit ama en etkili beyefendi saç modellerinden biridir. Her gardıropla iyi giden ve her duruma uyan eski yedek parçalardan biridir..

Parça için taramak için yeterli saça sahip olabilmeniz için başın üstünde 2 ila 4 inç isteyeceksiniz. Kenarlar kırpılmalıdır. Kesme makinesi ayarı size kalmış, ancak #3’ten #6’ya kadar iyi bir aralık. Yanlarda ve arkada bir koniklik (veya solma) sorduğunuzdan emin olun..

Yan kısmın sırrı pomattır. İyi bir su bazlı pomad alın ve havluyla nemi alınmış saça uygulayın. Saçınızı başınızın arkasında bir noktaya kadar geriye doğru tarayın ve yanları aşağı doğru tarayın.

Klasik Geri KayganKredi: Örgü Berberler

Geri Kaygan

Kaygan arka görünümün modası hiç geçmedi ve kopyalanması çok kolay.

İyi bir kaygan arka görünüm elde etmek için üstte en az 2 inç saça ihtiyacınız var. 3 ila 5 inç tatlı nokta. Bundan daha fazlası ve sorun yaşarsın.

Yanlar ve arka kısım için ne istersen yapabilirsin–– ne kadar kısa olmasını istediğine bağlı olarak #2’den #6’ya kadar kırpmanızı öneririz. Bu görünüm aynı zamanda bir solma ile iyi eşleşir.

Pomad bunun için iyi çalışır, ancak bir jel veya balmumu hile yapabilir. Ürünü havluyla kurulanmış, nemli saça uygulayın, saçları yukarıdan geriye doğru tarayın. Yeterince kayganlaşana kadar tekrarlayın.

Zachary Quinto klasik beyefendi iş saç modeliFeatureflash Fotoğraf Ajansı / Shutterstock.com

o Beyefendinin Kesimi

Gerçekten zarif erkekler için bir stil olan klasik centilmen kesimini ihmal edemedik..

Yanlarda ve arkada #3 veya #4 ile başlayın. Saçlar özellikle şakaklarda karıştırılmalıdır. Üstteki saç yaklaşık 2 ila 4 inç arasında olabilir.

Ürünü havluyla nemi alınmış, nemli saça uygulayın. Her zaman centilmen bir sonuç elde etmek için geriye doğru ve yan parçanızdan uzağa doğru tarayın

orta boy saç modeliVolodymyr Tverdokhlib / Shutterstock.com

yan süpürme

Kenar süpürme biraz asi ve asi bir klasik.

Hemen hemen tüm saç kesimlerinde yandan süpürülmüş bir görünüm elde edebilirsiniz, ancak arkası kaygan stilde açıklanan kesim gibi standart bir kesim öneririz (bu kılavuzda #2)..

Havluyla nemi alınmış, nemli saça pomad uygulayın. Saçınızı ayırın ve saçınızı diğer tarafa doğru tarayın. Bu, yandan süpürülmüş bir görünüm yaratacaktır. Hacim için saçı dalgalandırabilir veya saçı tamamen düz bırakabilirsiniz..

sarmaşık ligiKathy Hutchins / Shutterstock.com

sarmaşık ligi

Harvard kesimi olarak da bilinen bu beyefendi kesimi tüm erkeklere uygun şık bir stildir..

Üstte yaklaşık bir inç ve önden biraz daha fazlasını isteyin. Kenarlar kırpılmalıdır––#2 ile #4 arası iyi bir aralıktır. Ayrıca yanlarda, arkada ve üstte kademeli bir daralma isteyeceksiniz. Geleneksel olarak, bu kesim bloke bir boyun çizgisine sahiptir. Berberinize bu tarz bir resim göstermeniz yardımcı olacaktır..

Ivy League genellikle yandan bölünmüştür ancak fazla stil gerektirmez. Ayrıca saçı geriye doğru tarayabilirsiniz. Gerekirse biraz balmumu veya jel ekleyin.

Keskin Damla Solmaya Sahip Fırçalanmış Kalın Üst@yosef.n.j

Keskin Damla Solmaya Sahip Fırçalanmış Kalın Üst

Bu cesur, dışa dönük stil, yüksek hacimli kısalığı ve saçı bir eğri boyunca keskin bir şekilde incelen benzersiz bir solma ile karakterizedir. Bu, parçayı başka hiçbir stilin yapmayacağı şekilde vurgular.

Konik Tapınaklı Katmanlı Pompadour@brinie

Temple Fade ile Yüksek Hacimli Üst

Bu temiz, hacimli kesim aynı zamanda keskin ve şıktır. Biraz daha uzun bir stil olan bu görünüm, ortalama iş saç kesiminizden çok daha trend, ancak çok da çılgın değil.

Klas Hacimli Dalgalı Jelli Üst@giuse_laguardia

Klas Hacimli Dalgalı Jelli Üst

Daha da şık bir şey istiyorsanız, bu jelleşmiş stile bir göz atın. Soluk kenarlar ve fırçalanmış kısa uç, cilalı ancak genç bir görünüm sağlar.

Katmanlı Quiff'li Teller@mattyconrad

Katmanlı Quiff’li Teller

Katmanlama, hemen hemen her saç kesimine derinlik verebilir. Burada, daha dokulu hale getirmek için dalgalı bir kabarıklık katmanlanmıştır ve bu da biraz dağınık bir görünüm sağlar..

Yan Saçaklı Sarışın Beyler@çelik_lather

Sarı Noktalı Yan Püskül

Bu şık stil, başın üstünde yıldız benzeri bir desen oluşturan sarı vurgulu dokulu dalgalara sahiptir. Dalgalar, bir yan saçak oluşturdukları başın önüne kadar uzanır..

Konik Kenarlı Undercut Pompadour@johnny_snips

Konik Kenarlı Undercut Pompadour

Pompadour, akıllı, iş odaklı bir görünüm için her zaman iyi bir seçimdir. Bu pompa, bu klasik görünüme çağdaş bir güncelleme kazandıran sert bir parçaya ve konik kenarlara sahiptir..

Orta Fırçalama@chrisjohnmillington

Orta Fırçalama

Fırçalama, kişilikle dolu bir görünüm isteyen erkekler için harika bir stil. Bu özel stil, süper moda bir sonuç için ince bir çizgi ve dokulu sivri uçlar kullanır.

Dokulu Pompadour@cutsbyerick

Dokulu Pompadour

Bu pompadour kaygan ama rahattır, bu nedenle hem resmi hem de resmi olmayan senaryolar için iyi bir seçimdir. Bu aynı zamanda daha ince veya daha ince saçlı erkekler için de işe yarayan bir stildir..

Temiz Şık Saç Kesimi

Şık Stili Temizle

Yirminci yüzyılın başlarından ortalarına kadar olan temiz, parlak saç kesimlerinden ilham alan bu stil, şüphe götürmez bir şekilde zariftir. Bu kesimin parlak görünümünün ardındaki sır, yüksek parlaklıkta, su bazlı bir pomaddır..

Yüksek Hacimli Quiff@braidbarbers

dağınık

Rahat ve tasasız bu şık kısa saç kesimi, daha gündelik durumlar için iyi bir seçimdir. Saçlarınız doğal olarak dalgalı ise bu dalgalılığı bu saç modeli ile avantajınıza kullanabilirsiniz..

Klasik konik, baylar, yüksek hacimli, şık sırt@adamjosephchase

Daima Şık Konik

Konik kenarları olan bu düzenli, fırçalanmış sırt tüyü, klasik alttan kesilmiş görünümü alır ve doku ve genel olarak temiz görünüm sayesinde ona tazelik verir..

Donald Glover'ın Afro'su DFree / Shutterstock.com

temiz Afro

Afro sizin tarzınızsa, onu eşit şekilde kesilmiş kenarlar ve tanımlanmış bir şekil ile toplamayı düşünün..

pompadourpompadour, @ambarberia tarafından

klasik pompa

İşte şık, güncellenmiş bir bükülme için parlak bir yüzey yerine mat bir yüzey kullanan klasik pompaya modern bir bakış.

Dape Sarı Daralan Saç@elektrik berber

Klasik Mini Pompadour

Pompadour stilinin tadını çıkarın ama biraz yumuşatmak mı istiyorsunuz? Bunu mini bir pompadour ile yapabilirsiniz. Daha az hacimle mini pompadour size benzer şekilde şık bir görünüm verir.

Gözlüklü Fırçalanmış Dalgalı Saçlar@poolethebarber

Dalgalı Saçlarla Fırçalanmış

Belirgin bir parçaya, daha uzun kenarlara ve son derece dokulu bir üste sahip olan bu dalgalı tarz, yarı resmi ortamlar için idealdir..

Temiz Taraflı Süpürme@cartersupplyco

Temiz Taraflı Süpürme

Bazen basit ve anlaşılır bir şeye ihtiyacınız vardır. Bu yandan taranmış saç kesimi basit ancak modaya uygun ve çeşitli durumlar için uygundur..

Modern Düzenleme KesimYalnızlar / Shutterstock.com

tüf tüyü

Bu stil, klasik quiff’i alır ve biraz daha küçülterek biraz değiştirir. Kenarlar da kısa, düzenleme kesiminde bulacağınıza benzer bir konik.

Klasik Konik Yan Parça@zeke_the_barber

Konikli Klasik Fırça Sırtı

Bu zamansız kesim ile yanlış gidemezsiniz. Saç düzgün ve şık ve yan kısım stile son bir dokunuş katıyor.