40 Maceracı Saç Modeli Fikirleri + Nasıl Kesilir ve Şekillendirilir

Adını bilmeseniz bile, muhtemelen fırçalanmış saç stilini çalışırken görmüşsünüzdür. Kendine has kıvrımlı görünümü ile yılın en ikonik erkek saç modellerinden biri haline geliyor..

@adamjosephchase/ Instagram

fırçalı saç modeli nedir?

Fırçalanmış bir saç modeli ile başın üstündeki saçlar dağınık bir şekilde yukarı doğru şekillendirilir. Yanlar ve arka kısım, alttan kesme, solma veya sivriltme ile kısa kesilir. Bu, quiff’e benzer bir görünüm verir. Kısa saç stilinde sadece saçın ön kısmı şekillendirilirken, üst kısmın tamamı fırçalanmış saç stilinde şekillendirilmiştir..

RomanSo / Shutterstock.com

Fırçalanmış saç modeli için neye ihtiyacım var?

Fırçalanmış bir saç modeli almadan önce bazı hazırlıklar yapmanız gerekecek..

İlk olarak, başınızın üstündeki saç 2 ila 4 inç uzunluğunda olmalıdır. Biraz daha kısa veya daha uzun saçlarla (1,5 ila 4,5 inç) çalışabilir, ancak ideal uzunluk 2 ila 4 inçtir.

Bu saç kesimi düz veya dalgalı saçlar için en iyisidir. Saçlarınız kıvırcıksa, saçınızı fırçalamakta zorlanacaksınız..

Fırçalı saç modeli, saçlar tarandığı için bu şekilde adlandırılsa da, mutlaka bir fırçaya ihtiyacınız yoktur. Bir tarak da işi yapacak. Dalgalı saçlarınız varsa geniş dişli bir tarak kullanın..

Bu tarz için biraz yüksek kaliteli saç mumuna (veya köpüğüne) ihtiyacınız olacak. Ağda dağınık bir görünüm verirken, köpük hacim verir ve dalgalı saçlarda en iyi sonucu verir..

Son olarak, bir saç kurutma makinesi alın. Artık başınızı süsleyecek fırçalı saç stiline hazırsınız..

Ryan Reynolds Erkek Saç Modelleri_1-1Christopher Halloran / Shutterstock.com

Fırçalanmış Saç Modeli Nasıl Şekillendirilir

Nemli saçınıza saç vaksı veya köpük uygulayarak başlayın. Saçınıza güzel bir kat ağda sürmek isteyeceksiniz. Deneme, doğru miktarı bulmanızı sağlayacaktır..

Ürünü uygularken saçınızı yukarı doğru şekillendirin. Çiviliyormuş gibi şekillendirin, ancak dağınık ve tanımsız hale getirin. Parmaklarınızı ve bir fırça veya tarak kullanarak şekillendirebilirsiniz..

Şimdi saç kurutma makinenizi alın ve perçeminize doğrultun (patlama). Saçınızı yukarı doğru şekillendirmeye devam etmek için parmaklarınızı kullanın. Saç kurutma makinesinden gelen sıcak hava ve parmaklarınızdan gelen kaldırma, ana fırçalanmış görünümü sağlayacaktır..

Perçeminizi şekillendirmeyi bitirdikten sonra, saçınızı başınızın üstünde şekillendirmeye geçebilirsiniz. Geriye doğru çalışın ve saç kurutma makinesini şekillendirdiğiniz saça doğrultarak kaldırma hareketlerini tekrarlayın. Sallanan bir fırçalı saç stiline sahip olana kadar bu şekilde devam edin..

Yüksek sesKredi bilgileri: Ryan Cullen

Fırçamı nasıl doğru yaparım?

İyi bir fırçalanmış saç modeli elde edemiyorsanız, saçınızı parmaklarınız yerine bir fırça veya tarakla şekillendirmeyi deneyin. Saç tipinize ve yapınıza bağlı olarak ağda yerine saç köpüğü kullanmak isteyebilirsiniz ve bunun tersi de geçerlidir. Ayrıca şekillendirirken daha fazla ağda veya köpük uygulamayı denemek isteyebilirsiniz..

Çoğu saç modelinde olduğu gibi, deney yapmak anahtardır. Biraz pratik yaptıktan sonra harika bir fırçalanmış saç modeli elde edebileceksiniz..

Daha fazla ilham almak için aşağıdaki galeriye bakın:

boyalı | solma, dikey by@paul_barbercode@paul_barbercode

Şık Fırçalı Boyalı

Bu görünümle ilgili kesinlikle göze çarpan birçok şey var. Birincisi, elbette, şık ve sert fırçalamadır. Üst kısımdaki dalgalı doku da şık görünüyor ve biz de kül-kahverengi rengi seviyoruz.

Undercut + Fırçalanmış FohawkUndercut + Fırçalanmış Fohawk, @tombaxter_hair tarafından

Undercut + Fırçalanmış Fohawk

Bu, birçok ünlü tarafından sevilen saç modeli ve nedenini görmek kolay. Fırçalanmış ve dalgalı üst kısım, alttan kesimle birleştiğinde süper şık görünüyor, ayrıca sarışın vurgular ekstra bir serinlik katıyor.

Önü Fırçalı Daha Uzun Sahte ŞahinÖnü Fırçalı Daha Uzun Sahte Şahin, @tombaxter_hair tarafından

Önü Fırçalı Daha Uzun Sahte Şahin

Bu sahte şahinin yüksekliği ile diğerlerinden sıyrılacağınızdan emin olabilirsiniz! Bu, daha uzun saçlarda işe yarayacaktır – sadece o sahte şahini en iyi durumda tutmak için güçlü bir tutuş ürünü kullandığınızdan emin olun..

Fırçalanmış Dikenli Saç ModeliFırçalanmış Dikenli Saç Modeli, @andrewdoeshair tarafından

Fırçalanmış Dikenli Saç Modeli

Sizin işiniz engebeliyse, bu ‘sizin için yapın. Bu görünümü elde etmek için dikenli katmanları ve iyi bir saç ürününü tercih edin..

Kıvırcık Fırçalama@berberdeano

Kıvırcık Fırçalı ve Bağlantısız Tasarım

Fırçalanmış bir sahte şahin içinde giyerek buklelerinize biraz ekstra cazibe katın. Üst kısımdaki kalın bukleler, solmuş kenarlarla birleşir ve bağlantısız tasarım gerçekten göz alıcı bir görünüm sağlar.

Güneşe Karşı Fırçalayın@tombaxter_hair

Güneşe Karşı Fırçalayın

Büyük bir punk havası için, taranmış saçınıza ekstra dağınık bir doku ve muhteşem bir iki tonlu boya işi verin..

Günlük Fırçalama@lanedorsey

Günlük Fırçalama

En sıradan makyaj bile süper havalı görünüyor, değil mi? Bu stil, anında kenar için ön kısımda biraz dağınık bir dokuya sahiptir..

Düz Yukarı Üst Düz Orta Soluk@v.hugostyles

Düz Yukarı Üst Düz Orta Soluk

Bu saç kesimindeki orta solma, fırçalanmış üst kısımla çarpıcı bir kontrast oluşturuyor. Sinirli ve sofistike mükemmel bir kombinasyon.

Günlük Kısa Teller@iisakkinummi

Günlük Kısa Teller

Sıradan bir fırçalama, en sıradan saç kesimini bile tamamen iyileştirebilir. Yükseklik ve dokunun mükemmel bir kombinasyonu hile yapar.

Kuru Dokulu İnce Saç@ivanshavethesailor

Kuru Dokulu İnce Saç

Basit bir kesim ve ince bir doku tercih ettiğinizde bile, doğru fırçalama stiliyle ince saçlar canlanabilir..

Solmuş Kenarlarla Klasik Fırçalama@itsclipperovercomb

Solmuş Kenarlarla Klasik Fırçalama

Bu, bir fırçanın solmuş taraflarla harika bir eşleşme oluşturduğunun bir kanıtıdır. Çıplak yaka, üst kısımdaki daha kalın saçları gerçekten vurgular.

Düşük Solma ile Dağınık Fırçalama@javi-berber

Düşük Solmaya Sahip Dağınık Doku

Bu stil, düşük solmaya ve öne doğru fırçalanmış bir taçya sahiptir. Bu arada ön kısım daha yoğun ve dağınık bir tarzda fırçalanmış. Buradaki dokuların kombinasyonunu seviyorum.

Tapınak Solması ile Tıraşlı Saç Çizgisi@anton_marchenko_

Fantezi Fırçalama ve Tıraşlı Kenar Çizgisi

Kalın fırçalanmış ön kısım ve cilt solması, traşlı bir çizgiyle daha da vurgulanır. Bu genel olarak gerçekten çarpıcı bir görünüm.

Konik ile Uzun Fırçalama@tombaxter_hair

Konik ile Uzun Fırçalama

Daha uzun saç uzunlukları en çok göz kamaştırıcı fırçaları yapar, aynı fikirde değil misiniz? Kasıtlı olarak darmadağınık bir görünüm verilen uzun bir üste sahip bu stile göz atın. Ayrıca sarışın vurgular için deliyiz.

Düşük Solma ile Fırçalanmış@andrewdoeshair

İnce Düşük Solma

Düşük solma ve kalın fırçalanmış üst kısım saçınızın daha dolgun ve yoğun görünmesini sağlar. Sadece üstüne biraz doku ekleyin ve gitmeye hazırsınız.

Yüksek Hacimli Alt KesimYüksek Hacimli Alt Kesim, @aaron_kiely_hair tarafından

Yüksek Hacimli Alt Kesim

Gerçekten göze çarpan bir fırça görünümü için üstte yüksek ses seviyesini seçin. Alttan kesimle birleşen bu kısa tüyün yüksekliği, sizi kesinlikle ilgi odağı yapacaktır..

Sert Fırçalanmış Undercut@dannyandcobarbers

Sert Fırçalanmış Undercut

Bu fırçanın üzerindeki aşırı yüksekliğe inanabiliyor musun? Alttan kesim ile eşleştirilmiş, bu oldukça sinirli bir görünüm!

Yüksek Solmaz Alt Kesim + Fırçalanmış ÖnYüksek Solmaz Alt Kesim + Fırçalanmış Ön, @tombaxter_hair tarafından

Yüksek Solma Alttan Kesim + Fırçalanmış Ön

Karışık bir taç ile yüksek solmayı dengeleyin. Ardından havalı ve sinirli görünümü tamamlamak için ön kısmı fırçalayın.

Fırçalanmış Alttan Kesilmiş + Dikenli SaçFırçalanmış Alttan Kesilmiş + Dikenli Saç, @javi_thebarber_ tarafından

Fırçalanmış Alttan Kesilmiş + Dikenli Saç

Size o serseri havasını verecek dikenli bir saç modeli gibisi yoktur. Burada, dalgalı fırça, daha fazla dayanıklılık için bir alt kesim ile bir araya getirilmiştir..

Undercut ile fırçalanmışUndercut ile fırçalanmış, @barberdeano tarafından

Undercut ile fırçalanmış

Dokulu taç dağınık görünüme katkıda bulunurken, fırçanın farklı yönlerde akmasını seviyoruz. Bu, kasıtlı olarak yapılan dağınık görünümdür.!

Yüksek Hacimli Fırçalama@javi_thebarber_

Yüksek Hacimli Parmak Penye

Şimdi bu gerçek bir Johnny Bravo! Daha uzun saçlar için ideal olan fırça, inanılmaz yüksekliğe ve hacme ve çok şık, parmakla taranmış bir dokuya sahiptir..

Genç Erkekler İçin Yenilenmiş Dikenli Saç Modeli@javi_thebarber_ tarafından

Fırçalanmış Dikenli Saç Modeli

Dikenli bir dokuyu harika bir yükseklikle birleştirdiğinizde (ve o temiz ve şık solmayı unutmayalım), bunun kadar muhteşem bir saç kesimi elde edersiniz.!

Vurgulanan Sivri Uçlar@tombaxter_hair

Vurgulanan Sivri Uçlar

Sanki bu yükselen sivri uçlar yeterince göz kamaştırıcı değilmiş gibi, sarışın vurgular bunu daha da çarpıcı bir görünüme kavuşturuyor. Mükemmel renk + stil kombinasyonunu tamamen çiviledi!

Fade ile Yüksek Hacimli Fırçalama@andyauthentic

Fade ile Yüksek Hacimli Fırçalama

Hacimli fırçanın dışında, bu görünümde gerçekten dikkat çeken iki şey var: soldurmadaki kusursuz gradyan ve mükemmel şekilde kesilmiş saç çizgisi.

Fırçalanmış Dikenli

Daha kısa Fırçalama

Her gün mükemmel bir salon yaratmak imkansız olduğunda, aynı derecede akıllı görünen daha kolay stiller var. Gündelik ve hareket halindeyken bir o kadar da şık olan bu kısa makyajı deneyin.

Fırçalanmış SolukKredi: Örgü Berberler

Fırçala

50’lerin pompadour’una ultra modern bir güncelleme yapılsaydı, şöyle görünürdü. Kaygan jelleşmiş görünüm, dalgalı doku ve askeri solgunluk, hepsi büyük sert adam titreşimleri veriyor.

Fırçalanmış Klasik Konik Saçkaynak

Daha Uzun Konik Fırçalayın

Yine de sert ve dağınık bir şey değilse, sade ve temiz bir şey seçebilirsiniz. Bu stil daha uzun bir konik, bir yan kısım ve üstte ince bir dokuya sahiptir – normal, günlük bir görünüm için mükemmel.

Erkek Saç Modelikaynak

Pompadour Stili Fırçalayın

Deneyebileceğiniz en klasik fırçalanmış saç modellerinden biri pompadour. 50’lerin bu patlaması sizi şık bir Eski Hollywood yıldızı gibi gösterecek.

Dokulu Fırçalı Sakalkaynak

Dokulu Fırçalama

Basitten hoşlanıyorsanız, sadece ince bir dokuya sahip basit bir fırçayı tercih edin. Zahmetsiz ama oh-so-cool!

Wild Brush Up Cilt Solması ve Gözlüklerkaynak

Vahşi Fırçalama Cilt Solması

Yataktan yeni çıkmış trendi güçleniyor ve siz de dahil olmak istiyorsanız, işte size yeni bir görünüm. Fazla çabaya gerek yok, sadece üst kısmı mümkün olduğunca vahşi tutun.

Erkek Saç ModeliJason-Somon/shutterstock.com

Dağınık ama Zarif

Her zaman “dağınık” ve “zarif” kelimesini bir cümlede bir arada görmüyorsunuz ama işte aynı anda her ikisi de olabileceğinizi kanıtlayan bir saç modeli. Dağınık görünüm birçok ünlünün vazgeçilmezidir ve onlar için yeterince iyiyse, kesinlikle bizim için de yeterince iyidir.!

Braids UK'den Cilt Solması DokusuKredi: Örgü Berberler

Cilt Solması ile Dokulu

Burada, en üstteki sivri uçlar mümkün olan her yöne akar ve biz kaosu tamamen seviyoruz. Bir cilt solması ile eşleştirin ve kendinize büyük ölçüde serseri bir görünüm kazandırın.

Geri Akış DokusuKredi: Örgü Berberler

Geri Akış Dokusu

Kaostan, biraz daha temiz bir şeye geçelim. Bu stilin önden tepeye doğru akan hoş bir dokusu var ve son olarak arkada dalgalı iplikler var. Muhteşem!

Adam Levine'in Zımba FırçasıKathy Hutchins / Shutterstock.com

Adam Levine’in Zımba Fırçası

Adam Levine’in imzasını taşıyan makyaj, 50’lerden yeni çıkmış gibi görünmenizi sağlayacak.

Uzun Katmanlar Cilt SolmasıKredi: Micky Graham

Uzun Katmanlar

En üstte uzun katmanlarınız varsa, doku açısından deney yapmak için çok yer var. Biraz anime havası için bu parçalı stili deneyin.

Klasik Konik ve Dokulu Fırçalamaartfotodima / Shutterstock.com

Klasik Konik ve Dokulu Fırçalama

Sıra dışı görünümleri denemekten hoşlanmıyor musunuz? Daralan kenarlara ve üstte kıvırcık dokuya sahip bu tarz bir klasiktir ve her zaman rahat hissettirecektir..

Platin Doku Fırçalıkaynak

Platin Doku Fırçalı

Cesur bir fırçayı güçlü bir renkle eşleştirdiğinizde, dikkatleri üzerinize çekmeniz garantidir. Bu dağınık stili, koyu renkli kökleri olan platin sarısı bir tonda deneyin..

Sert Parçalı Fırçalama Katmanları@rafaxhair

Sert Parçalı Fırçalama Katmanları

Kendi başına fırçalamak çok cesur bir stil hareketidir, ancak daha fazla katmanlamak onu daha da eğlenceli hale getirir. Buradaki katmanlar, stilini ortaya çıkarmak için oldukça canlıdır. Kenarlar inceltilmiş, ancak ince sert kısmı fark ettiniz mi? Bu pop için anahtar.

Konik Soldurma ile Uzun Fırçalama@ryancullenhair

Konik Soldurma ile Uzun Fırçalama

Çok uygun bir spor mod saç modeli gibi görünmüyor mu? Üst kısım fırçalanmış, ancak saçın uzunluğu oldukça uzunken, saçın arkası oldukça incelir. Kenarlar, bu ekstra düzgün görünüm için hoş bir arsız cilt solması ile oldukça incelir.

İnce Saç Kontrollü Fırçalama@kochifaraj

İnce Saç Kontrollü Fırçalama

Fırçalar düz yukarı dönük değildir, bazen olabildiğince düz duran kıvrılmış teller. Fırçalama dalgalı ve dokuyu kontrol etmek için iyi bir iş, maksimum gösteriş için kenarları konik solmuş.

Azalan Saç Çizgisi Ama O İnce Fırçalama@nick_kinsley

Uzaklaşan Saç Çizgisi Ama O İnce Fırçalama

İnce saç, daha az stil ifadesi anlamına gelmez. Buradaki üst kısım, uzun bir yol kat eden arsız bir fırçayla mükemmel bir şekilde şekillendirilmiştir. Bu artı yanlar, yüzü oldukça iyi dengeleyen sıcak bir sakalla birlikte giderek incelir..

Swirled Brush Up ile Yüksek Konik@nick_kinsley

Swirled Brush Up ile Yüksek Konik

Çok düzgün ve ince ama tam burada gösteriş eksikliği yok, arsız yüksek konik ve bu sapma ile üstte fırça var, onu çok kontrollü ve uyuşuk hale getiriyor. Bununla birlikte, kalın telli olduğu için yerinde kalması için bir miktar ürüne ihtiyacı olacaktır..

Fransız Kırpma mı, Fırçalama mı?@thebarbercole

Fransız Kırpma veya Fırçalama?

Eh, farklı stilleri karıştırmak hiç bu kadar ileri gitmedi. Üstteki alt kesim, fransız kırpma ve tamamen fırçalamayı mümkün kılar. Kenarlar soluk ama üst kısım şovu çalıyor, özellikle de yumuşak sarı boya oldukça iyi çıkıyor.

Orta Solma ile Mohawked Fırçalama@thebarbercole

Orta Solma ile Mohawked Fırçalama

Fırçalamalar hem resmi hem de gayri resmi olabilir. Bu son spektrumda. Üst kısım hafifçe mohawk olup, yan kısmı biraz soluk, ancak cilt rengi çok solmamışken, ona biraz köpekbalığı hissi verir. Buradaki sakal mükemmel bir dengeleyici.

Konik Kenarlarla Zarif FırçalamaTanya Uralova/ Shutterstock.com

Konik Kenarlarla Zarif Fırçalama

Fırçalamaların aşırı ve çılgın olması gerekmez, bazen kenarları sivrilen bir alt kesim ile kıvrılmış fırça ile tatlı olabilirler. Uzatılmış sap, bu kirli sakal dengeleyici ile çok havalı bir görünüm sağlar..

Piramit İnce Saçlı FırçalamaViorel Sima/ Shutterstock.com

Piramit İnce Tüylü Fırçalama

Bu görünümü sallamak ister misin? Oldukça kolay, üst kısmı düzleştirin ve önden fönle kurutun, böylece saç orada kalmasına yardımcı olacak bir ürünle yukarı kalkar. Bu yan kısım dokusu, kurtarmak için dengeleyici bir sakalla yanlarda sivrilen harikalar yaratıyor!

Yan Fırça ile İnce FırçalamaMangostar/ Shutterstock.com/ Shutterstock.com

Yan Fırça ile İnce Fırçalama

Bir fırçalamanın çok yönlülüğü benzersizdir, özellikle de verdiği çeşitlilik rakipsizdir. Üst kısım, bu üst kısmın dışarı çıkması için kenarlar sivriltilerek burada hafifçe fırçalanmıştır. Bu çok düzgün görünümden kaçınmak için solma hiçbir yerde görülmez..

Soluk Tapınak ile Gündelik Fırçalama@ cutsbydk

Soluk Tapınak ile Gündelik Fırçalama

Doğru yapılırsa, saç çizgisinin çekilmesi o kadar da kötü değildir. Buradaki fırçalama, fırçalanmış tellere serbest düşüş dokusu ile oldukça rahat. Yan kısımlar, arsız bir şakak solmasıyla birlikte giderek azalır ve her şeyin üstesinden gelmek için temiz tıraş, her şeyi çok daha temiz hale getirir.

İnce Pompadoured Brush Up@ jameswilliams_jtt

İnce Pompadoured Brush Up

Güzel kabarık bir pompadour, özellikle buradaki paslı sarışın boya ile oldukça egzotik bir görünüm. Yanlar, tapınak da solmaya doğru kaybolmuşken, konik soluktur. Sakal, genel olarak dengeli bir görünüm vererek oldukça iyi karışır.

Alttan Kesilmiş Kalın Fırçalı Teller@ruger_barber

Alttan Kesilmiş Kalın Fırçalı Teller

Fırçalama her zaman öndeki saçlarla olmak zorunda değildir. Bazen üst kısımdaki saçlar, solmanın ortasında alttan kesilerek fırçalanır. Alttaki sakal oldukça düzgün görünümü dengeliyor.