Daha İyi Bir Saç Bakım Rutini için 10 Bakım İpucu

Bir erkek olarak, genellikle tımar konusunda kayıtsız olma eğilimindesiniz. Merhaba, sadece bayanlara özel bir bölüm olarak düşünmeyin. Erkeklerin de uygun bakıma ihtiyacı vardır ve saçlarınız vücudunuzun bakım gerektiren ana kısımlarından biridir. Gevşemesine izin veremezsiniz ve saç bakım rutininiz, bazı varyasyonları olan kadınlarınkine oldukça benzer. Erkekler genellikle saçlarını tımarlarken, yılın 365 günü boyunca her gün aynı rutini kullanarak otomatik pilot moduna geçerler. Bunu yeniden değerlendirmenin ve biraz daha fazla dikkat etmeyi düşünmenin zamanı geldi, biraz daha fazla ayrıntı uzun bir yol kat edebilir..

Saçınızı düzeltmenin doğru yollarının farkında olmayabileceğiniz için burada, sahip olmayı sevebileceğiniz bazı önemli saç bakım ipuçlarını bulabilirsiniz. Saçınızın düzenli olarak taranması, stillerinizin daha uzun süre dayanmasını sağlar ve daha da iyi görünür..

Saçınızı aşırı yıkamaktan kaçının

Her gün duş almanız gerekse bile, saçını yıka her gün. Şaşırmış! Evet bu doğrudur! Saçınızı haftada sadece bir veya iki kez yıkamayı düşünün. Bunun nedeni, her tür şampuanın saçınızdaki doğal yağları yok etmesi ve saç derisini kaşındırarak kurumasına ve kabarmasına neden olmasıdır..

Saçınızın ürettiği doğal yağın miktarı kesinlikle kişiden kişiye değişir ve farklı insanlar üzerinde farklı etkileri vardır. Bu özellikle kuru bir saça sahip olduğunuzda zararlıdır. Yağlı saçlar için bile saçınızı haftada iki defadan fazla yıkamanıza gerek yoktur. Ayrıca, saçınızı herhangi bir şampuanla yıkadıktan sonra saç kremi kullanmak şarttır..

Daha az kimyasal içeren doğal bir şampuan kullanmak her zaman tavsiye edilir. Unutmayın, saç yıkama sırasında şampuanı iki kez uygulamanıza gerek yoktur. Saçınızı düzenli olarak yıkıyorsanız (haftada iki kez şampuan kullanarak), her yıkamada tek bir yıkama yeterlidir. Daha çok bir efsane olan çift yıkamaya gerek yok.

Saçına karşı nazik ol

Islak saçlarınızı çok sert ovalamayın. Ona karşı nazik olun ve saçınızı sağlam tutmak için okşamayı tercih edin. Bu, her erkek için temel saç bakım dersidir. Saç ıslakken en hassas durumundadır. Bu yüzden bunun farkında olun ve ona özen gösterin.

Asla taramaya çalışmayın

Erkeklerde saç seyrelmesi için taramak genel bir normdur. İşleri halletmenin yanlış bir yolu. Bunun yerine, incelen saçlarda görünümünüze ideal olarak uyan bir saç kesimine sahip olmak daha iyidir..

Yumurta düzenleyiciler iyidir

Yumurta saçlarınız için iyidir. Hem erkekler hem de kadınlar için çalışır. Saçınızı iyi şekillendirir, sağlıklı ve parlak hale getirir. Yumurta şartlandırmayı bitirdikten sonra her zaman iyi bir şampuanla yıkayın..

Saçınızı klordan uzak tutun

Klor saçınız için çok kötü olabilir. Bu nedenle, klorlu bir yüzme havuzuna dalmadan önce saçınızı normal suyla ıslattığınızdan ve biraz saç kremi uyguladığınızdan emin olun. Yüzme şapkası kullanmak daha da iyidir. Bu saçınızı klordan koruyacaktır..

Ne kadar az kimyasal o kadar iyi

Farklı ürünlerin saçınıza uygulanmasını en aza indirin. Çok fazla kimyasal, sonunda saçınızın donuk görünmesine ve saçınızın doğal parlaklığını kaybetmesine neden olur. Sert, kuru ve kırılgan hale gelecektir. Bu yüzden saçınızla doğal kalmaya çalışın. Saç boyamayı, düzleştirmeyi veya permayı en aza indirin. Çok fazla kimyasal da saçınıza o kadar çok zarar verebilir ki, geri döndürülemez hale gelebilir..

Arındırıcı şampuan yardımcı olabilir

Çok fazla ürün kullanarak zaten saçınızı matlaştırdıysanız, arındırıcı bir şampuan kullanmayı düşünün. Ürünlerin zararlı kimyasallarını saç derisinden ve saçtan yıkayabilir..

Çok fazla ısı kullanmaktan kaçının

Saçınızı mümkün olduğunca kurutmak için saç kurutma makinesi kullanmaktan kaçının. Saçınızı doğal olarak kurutmak saçlarınız için en iyisidir. Kurutma makinesi kullanıyor olsanız bile, düşük ısı ayarında tutun. Çok fazla ısı uygulandığında saçlarınız kıvırcık, kuru ve kırılgan hale gelir. Aynı mantık saç düzleştiriciler için de geçerlidir. benzer şekilde, sakalını düzelt çok sık da tekrar tekrar yapılması gereken bir şey değildir. Isı saçınız için iyi olmadığı için, sıcak su ile duş yapmaktan kaçının..

Kırpma yararlıdır

Düzeltme, saç bakımı için idealdir. Saçınızı düzenli ve temiz tutar. Herkesin saçını bir buçuk aya kadar kısaltmak idealdir. Sabah randevusu, berberiniz taze kalacağından ve daha az acele edeceğinden yardımcı olacaktır..

Saçınız için yanlış aletler kullanmayın

Saçınız vücudunuzun hassas bir parçası olduğu için saçınız için doğru aletleri kullanmak çok önemlidir. Saçınızı taramak için geniş dişli kaliteli bir tarak kullanın. Düşük kaliteli taraklardan ziyade elinizi kullanmak daha iyidir..

Çözüm

Saçlarınızın sizinle uzun süre kalmasını istiyorsanız, saç bakımı hayatınızın önemli bir parçasıdır. Sağlıklı kalmak da iyi bir saç tutmak için çok önemlidir. Sağlıklı bir saça sahip olmak için sağlıklı beslenin, iyi uyuyun ve stresi en aza indirin. Saçınızın kişiliğinizi geliştirmesini sağlayın.