Geri Dönüş Yapan 50 Kıvrımlı Saç Modeli!

90’ların sonsuza dek geri döndüğüne dair bir kanıta daha ihtiyacınız varsa, işte bu.

Kıvrımlı saç modelleri yavaş ama emin adımlarla kırmızı halılarda, Instagram’larda ve podyumlarda yerini alıyor..

Ve bu da iyi bir şey çünkü spagetti askılı elbiselere ve halihazırda sürmekte olduğumuz tonlarca dudak parlatıcısına eşlik edecekler..

İşte size 2010’ların sonunda bu trendi nasıl giyeceğinizi gösteren 50 kıvrımlı saç modeli.!

1. Uzun Saçlar İçin Kıvrımlı Saç Modelleri

uzun kıvrımlı saç modelleriKaynak

90’lı yıllarda çok küçük olan veya hiç doğmamış olan Y kuşağı ve Z kuşağı için, kıvrılmış saçlara şu şekilde sahip olursunuz:

Elbette bir kıvırıcı ile! Bir kıvırıcı, saç düzleştirici gibi, ancak içinde dalgalı seramik plakalar bulunan bir araçtır. Sıcakken, saçlarınızı artık ünlü zikzak veya testere dişi tarzında kıvırırlar..

2. At Kuyruğu Kıvrımlı Saç Modelleri

at kuyruğu kıvrımlı saç modelleriKaynak

Bir araç olarak saç kıvırıcıları, daha büyük perakendecilerde ve yerel Walmart’ınızda ve diğer benzer mağazalarda çevrimiçi de dahil olmak üzere her yerde mevcuttur. Bu nedenle, bu trende atlamak istiyorsanız, hiçbir şey daha kolay olmayacak..

3. Yarım Yukarı Yarım Aşağı Kıvrımlı Saç Modelleri

yarım yukarda kıvırcık saç modelleriKaynak

‘Kıvrım’ aslında Amerika Birleşik Devletleri’nin güneyinde kullanılan bir terimdir. Ancak, Amerika’nın veya dünyanın başka yerlerinde, saçınızı bu yapma işlemine “kırışıklıklar” ve hatta “derin dalgalar” da denir.

4. Zarif Kıvrımlı Saç Modelleri

zarif kıvrımlı saç modelleriKaynak

İşte size eğlenceli bir gerçek. 80’ler ve 90’larda en popüler olmasına rağmen, kıvrımlı saç fikri 1972’de Barbara Streisand’ın kendisi için Geri Cusenza tarafından icat edildi..

5. Emmy Rossum

emmy rossum kıvrımlı saç modelleriKaynak

İşte aktris Emmy Rossum, kıvrımlı saçlara dayalı yüksek kaliteli ve çok cilalı bir saç modeli giyiyor. Örgü tacı olan dağınık bir topuz, neredeyse görünmezdir çünkü gözleri hemen tüm kıvrımlara gider..

6. Dağınık Kıvrımlı Saç Modelleri

dağınık kıvrımlı saç modelleriKaynak

Stil eleştirmenleri, kıvrımın her on yılda bir modaya geri döndüğünü bildiriyor. Ancak, ana akım tüketimciliğe sızmaz. Bunun yerine, çok çarpıcı bir görsel etkiye sahip olduğu için tasarımcılar tarafından podyumlarda kullanılıyor..

7. Dior’da Kıvrımlı Saç Modelleri

dior kıvrımlı saç modelleriKaynak

Bahsi geçmişken, işte bir Dior modeli kıvırcık saçlı gibi görünüyor. Yukarıdaki ifadenin tamamen doğru olduğunu görebilirsiniz. Kıvrımlı saçlar güçlü bir görsel ve sanatsal ifade oluşturur.

8. Pembe Kıvrımlı Saç Modelleri

pembe kıvrımlı saç modelleriKaynak

Bugünün kadınları ve kızları, 80’li ve 90’lı yıllarda saçlarına verilen ısı hasarından çok daha fazla endişe duyduğundan, kıvırıcı kullanmaktan başka saçları kıvırcıklaştırmanın yolları vardır. YouTube’da ipuçlarını ve püf noktalarını arayın.

9. Kelly Osbourne

Kelly Osbourne kıvrımlı saç modelleriKaynak

Kelly Osbourne, kıvırcık saçları 2010’lara getirmenin ve doğru şekilde şekillendirmenin harika bir yolunu keşfetti. Bu, bir parti, düğün veya balo için sizin için mükemmel bir görünüm olabilir..

10. Günlük Kıvrımlı Saç Modelleri

gündelik kıvrımlı saç modelleriKaynak

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda kıvırıcı türü vardır. Her şey, sonunda elde etmek istediğiniz buklelerin türüne bağlıdır. Bu, 80’li ve 90’lı yıllarda çoğu kızın havalı görünmek için giydiği klasik tarz..

11. Taraklı Kıvrımlı Saç Modelleri

kıvrılmış saç modellerini tarayınKaynak

Kıvrımlı saç stillerini daha modern hale getirmenin bir yolu, onları diğer trendlerle birleştirmektir. Bu saç modeli, örneğin, hepsi son trend olan manşet küpelerden bahsetmiyorum bile, örgülere ve taraklara yaslanıyor..

12. Kısa Kıvrımlı Saç Modelleri

kısa kıvrımlı saç modelleriKaynak

Saçlarınız kısaysa bile kıvırabilirsiniz. Ancak, kıvırıcının aşırı derecede ısındığını ve cildinize çok yaklaşacağını her zaman aklınızda bulundurun. Saç ne kadar kısa olursa, onu kıvırmak o kadar zorlaşır.

13. Klasik Kıvrımlı Saç Modelleri

klasik kıvrımlı saç modelleriKaynak

İşte 90’larda okullarda, sokakta ve televizyonda her zaman görmüş olabileceğiniz bir şeye bir örnek. Bu, çoğu kızın saçlarıyla yapmayı hayal ettiği klasik yatay kıvırma fikridir..

14. Tyra Bankaları

tyra bankaları kıvrımlı saç modelleriKaynak

Model Tyra Banks, konu sıkma olduğunda kesinlikle daha azının daha fazla olduğuna inanmıyordu. İşte tüm saçları kıvrılmış halde, bu da onu biraz Barbie bebek gibi gösteriyor. Ayrıca sarışın vurguları seviyoruz.

15. Britney Spears

britney spears kıvrımlı saç modelleriKaynak

Size 90’ların veya 2000’lerin kısaca nasıl göründüğünü anlatmak için bir resme ihtiyacınız varsa, işte bu. Britney Spears, buzlu pembe ruj, kıvırcık saç, sahte yapay elmas dövmeler ve süslenmiş choker’larımız var..

16. Oldukça Kıvrımlı Saç Modelleri

güzel kıvrımlı saç modelleriKaynak

90’ların aşırı dozunun aksine, bugün kıvırcık saç giymeyi bu şekilde deneyebilirsiniz. Sizi tepeden tırnağa göstermeyecek gündelik bir kıyafetle tamamlanan basit bir yarı yukarı yarı aşağı saç modeli deneyin..

17. Güzel Kıvrımlı Saç Modelleri

güzel kıvrımlı saç modelleriKaynak

Bu profesyoneller için bir tane. Bilirsiniz, çünkü saçınızı kıvırma sanatında ustalaştığınızda ve bir sonraki seviyeye geçmeye hazırsınız demektir. Sadece birkaç kıvrım ipucu ve harika bir çiçek aksesuarı ile muhteşem bir dağınık topuz.

18. Deniz Kızı Örgülü Kıvrımlı Saç Modelleri

deniz kızı örgülü kıvrımlı saç modelleriKaynak

Bu saç stilinin saf karmaşıklığı herkesi etkilemek için yeterlidir. Bu, kıvrımlı iplikler, inciler ve içine atılmış mercan parçaları ile jumbo bir denizkızı örgüsüdür. Bir plaj düğünü planlıyorsanız, bu sizin saç stiliniz olabilir..

19. Pastel Punk Kıvrımlı Saç Modelleri

pastel punk kıvrımlı saç modelleriKaynak

Punk tamamen kendin olmak ve kendini iyi hissettiren saç ve moda stillerini benimsemekle ilgiliydi. Bu nedenle, kıvrım sizin oyununuzsa, bunun için gidin. İşte size ilham verecek daha fazla punk saç modeli.

20. Minimal Kıvrımlı Saç Modelleri

minimal kıvrımlı saç modelleriKaynak

Bu trendi seviyorsanız ve denemek istiyorsanız, ancak tüm saçınızı kıvırmak istemiyorsanız veya ofis kıyafet kodunuz varsa, saygı duymanız gerekiyorsa, o zaman sadece bir tutam yapmayı deneyebilirsiniz. Bazen, daha az gerçekten daha fazladır.

21. Givenchy’de Kıvrımlı Saç Modelleri

Givenchy kıvrımlı saç modelleriKaynak

İşte podyumlardan güzel bir örnek daha. Bu, Givenchy şovu için podyumda bir model. Kıyafetine uygun, neredeyse tamamen kıvrılmış uzun, sarı saçları var..

22. Kıvrımlı Saçlı Şelale Örgüsü

Kıvrımlı parçalarla şelale örgüsü kıvrımlı saç modelleriKaynak

Şelale örgüsü, olduğu gibi oradaki en güzel stillerden biridir. Kıvrımlı teller eklediğinizde, saçınızda gerçek bir şelale varmış gibi görünmeye başlar. Zig zaglar su fışkırmaları gibi görünmesini sağlar.

23. Christina Aguilera

Christina Aguilera kıvrımlı saç modelleriKaynak

İşte bu saç stilini giydikleri on yıla bir başka gerçek geri dönüş. Şarkıcı Christina Aguilera, onu sahte ve çatışan uzantılar, tonlarca siyah göz kalemi ve kahverengi dudak kalemi ile birleştiren büyük bir kıvırma hayranıydı..

24. Ariana Grande

ariana grande kıvrımlı saç modelleriKaynak

Buna tezat olarak, modern şarkıcıların kıvırcık saçları nasıl giydiği burada. Ariana Grande elbette ünlü atkuyruğundan vazgeçmedi. Bunun yerine, birkaç ipliği burada ve orada kıvırarak iyileştirmeyi seçti..

25. Alaylı At Kuyruğu

dalgalı at kuyruğu kıvrımlı saç modelleriKaynak

At kuyruğundan bahsetmişken, kıvrımlı bir tane giymenin başka bir yolu var. Atkuyruğu yapın, saçı kıvırın ve ardından yumuşak bir fırça kullanarak saçınızı düzeltin. Üst düzey bir salondan eve yeni gelmiş gibisin.

26. Gigi Hadid

gigi hadid kıvrımlı saç modelleriKaynak

Model Gigi Hadid, kıvırcık saç gibi yeni bir trende yatırım yapma fırsatına karşı koyamadı, bu yüzden hemen Instagram’a atladı ve bu yele ile bir selfie yayınladı. 90’ların kızına benziyor!

27. Tatlı Kıvrımlı Saç Modelleri

tatlı kıvrımlı saç modelleriKaynak

Kabul edelim. İster profesyonel ister bu saç stiline karşı olun, bunun aşırı sevimlilik olduğunu kabul etmelisiniz. Bu, doğru yapılırsa ve şekillendirilirse, kıvırcık saçların günlük yaşamda olduğu kadar podyumda da iyi ve modaya uygun görünebileceği anlamına gelir..

28. Kırmızı Kıvrımlı Saç Modelleri

kırmızı kıvrımlı saç modelleriKaynak

Kızıl saçları kıvırmak çok cesaret ister ama yaptığınızda kendinizi özgür hissedeceksiniz. 80’lerin ve 90’ların gücünü hissedin ve bu saç modelini bu kadar uzun süre mümkün kılan stil ikonlarını kanalize edin..

29. Muhteşem Kıvrımlı Saç Modelleri

kıvrımlı saç modelleriKaynak

Bu chai sarışın bize büyük saç kıskançlığı veriyor. Bu görünümle ilgili her şey mutlak mükemmellik. Köklerdeki kahverengi alt tonlardan kusursuz uçlara ve ince kıvrımlara kadar. Makyaj bile tüylü.

30. Sanatsal Kıvrımlı Saç Modelleri

sanatsal kıvrımlı saç modelleriKaynak

Bir kostüm, Cadılar Bayramı veya bir cosplay için özel bir fikre ihtiyacınız varsa, kıvırcık saçları da kullanabilirsiniz. Instagram hesabınız için sanatsal veya çekici çekimler yapıyorsanız, görsel olarak çarpıcı olduğu için deneyebilirsiniz..

31. Örgülü Kıvrımlı Saç Modelleri

örgü kıvrımlı saç modelleriKaynak

Daha sonra bir örgüye monte edilen kıvrılmış saçlarla ilgili bir şey var. Sanki çizgiler bulanık ve saç sürekli hareket halindeymiş gibi eterik görünüyor. Bu etkiyi seviyoruz!

32. Beyonce

beyonce kıvrımlı saç modelleriKaynak

Onların ne dediğini biliyorsun. Bu saç modeli Beyonce için yeterince iyiyse, bizim için de yeterince iyi! Kıvrımlı saçları sevdiğimizi ve daha sık takmamız gerektiğini bu şekilde biliyoruz. Kraliçe emrederse…

33. Havalı Kıvrımlı Saç Modelleri

havalı kıvrımlı saç modelleriKaynak

Bu yüksek yarım kabarık bir gerdanlık ve 60’lardan ilham alan makyajla harika gidiyor. Ayrıca 80’li ve 90’lı yıllarda olduğu gibi kıvrılmış bukleleri parlatmak yerine saçın alay edilmesini seviyoruz..

34. Bohem Kıvrımlı Saç Modelleri

bohem kıvrımlı saç modelleriKaynak

Boho-chic kızlar bile bir kıvırma için biraz kullanım bulabilir. Hepsi stilde. Bu durumda, kıvrık saç tellerinin nasıl ayrıntılı bir sahte kuş tüyü başlı elbisenin parçası gibi görünmesine hayran kalıyoruz..

35. Shaggy Kıvrımlı Saç Modelleri

kıvrımlı saç modelleriKaynak

Saçınızı şekillendirmek zorunda olduğunuz, ancak uykulu ve aceleniz olan sabahların çok erken saatlerinde kıvırma müttefikiniz olabilir. Biraz ısı koruyucu sprey kullanın ve kilitlerinize birkaç kırışık ekleyin..

36. Düğün için Kıvrımlı Saç Modelleri

düğün kıvrımlı saç modelleriKaynak

Kıvırcık saçlı bir gelinin nasıl göründüğünü merak ettiyseniz, işte bu. O muhteşem. En sevdiğiniz doğal çiçeklerden yapılmış bir çelenk eşliğinde bu dağınık saç modeli sizi bir peri gibi gösterecek..

37. Jumbo Örgü Kıvrımlı Saç Modelleri

jumbo örgü kıvrımlı saç modelleriKaynak

Bu saç stilini seviyorsan, çok fazla saç spreyine ihtiyacın olacak. Önce saçı kıvırın ve ardından üç telli büyük bir örgü şeklinde örün. Bir jumbo örgü haline gelene kadar telleri çekmek için parmaklarınızı kullanın..

38. Sarı Saçlar İçin Kıvrımlı Saç Modelleri

sarı kıvrımlı saç modelleriKaynak

Unutmayın, tüm saçınızı kıvırdıysanız ve hacim istiyorsanız, onu üflemeniz gerekeceğini unutmayın. Sadece sıkmak işe yaramaz. Yerçekimi ile birleşen saçınızın saf ağırlığı onu aşağı çekecektir..

39. Fauxhawk ile Kıvrımlı Saç Modelleri

fauxhawk kıvrımlı saç modelleriKaynak

Fauxhawks, binlerce şekil ve boyutta olmasa da yüzlerce gelir. Sahte bir Mohawk ile ne kadar yaratıcı olunabileceğinin bir sınırı yoktur. Bu nedenle, neden sivri uçlar yerine köklerde ve kıvrımlarda saç düğümleri yapmıyorsunuz??

40. Unicorn Kıvrımlı Saç Modelleri

tek boynuzlu at kıvrımlı saç modelleriKaynak

Bu, kolayca müzik festivali görünümünüz olabilir. Bu orkide pembesinin mor renkle buluşması çarpıcı ve seçtiğiniz herhangi bir göz farı tonuyla iyi gider. Ayrıca, kıvırma saç modelinizi gerçekten az bakım gerektiren bir saç modeline dönüştürür.

41. Deniz Köpüğü Kıvrımlı Saç Modelleri

deniz köpüğü kıvrımlı saç modelleriKaynak

Eşsiz saç renklerinden bahsetmişken, deniz köpüğü olarak adlandırılan bu muhteşem deniz mavisi tonuna ne dersiniz? Yakından bakarsanız, derinlik katan biraz daha koyu, deniz mavisi alt ışıklara sahip olduğunu göreceksiniz. Yaz plaj tatiliniz için mükemmel olacak.

42. Dağınık Topuzlu Kıvrımlı Saç Modelleri

dağınık topuz kıvrımlı saç modelleriKaynak

Dağınık bir topuzun bu harika girdabı, lezzetli bir karışım yapmak için bir araya getirilmiş birkaç dondurma çeşidine benziyor. Üstte şeftali ve çilek, altta ahududu ve vanilya var. Yaz için başka bir şeye gerek yok!

43. Gökkuşağı Kıvrımlı Saç Modelleri

kıvrımlı saç modelleriKaynak

Bu saç modeline baktığınızda, tırnaklarınızı parıltılı oje ile boyarken arka planda şarkı söyleyen Backstreet Boys veya NSYNC’i neredeyse duyabilirsiniz. Ama asıl soru şu: Britney misin yoksa Christina mısın??

44. Bob Kıvrımlı Saç Modelleri

bob kıvrımlı saç modelleriKaynak

Bu şimdiye kadar gördüğümüz en şirin bob. Dağınık bir örgü ile yarı yukarı ve bir dizi muhteşem kıvrım ile yarı aşağı. Bu bronz saçtaki kiraz kırmızısı vurguları da fark ettiniz mi? onu ısıtıyorlar!

45. Kış Düğünü Kıvrımlı Saç Modelleri

kış düğünü kıvrımlı saç modelleriKaynak

Çiçek tacının çok sayıda sonbahar çiçeği ile yapıldığını görebileceğiniz gibi, bu aslında sizin için hem sonbahar hem de kış düğünü ilhamı olabilir. Ancak içinde çam ve köknar olduğundan kışın da güvenle kullanabilirsiniz..

46. ​​Demi Moore

demi moore kıvrımlı saç modelleriKaynak

Şimdi kıvırcık saçları kucaklayan birkaç ünlüye daha bakalım. Bu, 80’lerde aktris Demi Moore, on yılın ana trendlerinden bir değil iki tanesiyle oynuyor..

Biri kıvırcık saç, tabii ki diğeri balina ağzı. İkincisi, bir balina tarafından atılan bir su akışına benzeyen başının üstündeki at kuyruğuna atıfta bulunur..

47. Yan At Kuyruğu

yandan at kuyruğu kıvrımlı saç modelleriKaynak

80’lerde ve 90’larda biri olsaydınız, bir tür renkli ve süslenmiş toka ve belli ki kıvırcık saçlı bir yan at kuyruğu takardınız. Bunun geri gelmemesine sevindiğimizi güvenle söyleyebiliriz çünkü bu patlamalar yardımcı olmadı..

48. Cindy Lauper

Cyndi Lauper kıvrımlı saç modelleriKaynak

Kızlar eğlenmek ister, ama ne kadar eğlence çok fazla? İşte 80’lerin teatral makyajı ve kıvırcık patates kızartması ile kar fırtınasında saçınızı kurutmak arasında bir haç gibi görünen saçları ile mükemmel bir görünüm.

49. Mariah Carey

mariah carey kıvrımlı saç modelleriKaynak

Şarkıcı Mariah Carey bile 90’lı yıllarda komşu kızı kakülleri ve kıvırcık saçlarıyla onu klas tutmaya çalışıyordu. Mimi, diğer şarkıcılara kıyasla kesinlikle minimalist ve ağırbaşlı bir görünüme sahipti, çoğunlukla sesine güveniyordu..

50. Iggy Açelya

iggy açelya kıvrımlı saç modelleriKaynak

Ve modern ünlülerin kıvrımlı saç stillerini nasıl yeniden yorumladığına bir kez daha bakmak için 2010’lara geri döndük. Atkuyruğunun artık baş tarafına takılmamasına rağmen unutulmadığını görebilirsiniz..

Görünümünüzü Değiştirmeye Hazır?

Çoğu insan kıvırcık saçın en iyi fikir olmadığını düşünse de, ünlüler ve tasarımcılar saçlarını tekrar sergilemeye karar verdiğinde, yıllar geçtikçe bu saçlar tekrar ortaya çıkıyor..

Bu 50 kıvrımlı saç modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.