12 trendových farieb stien, ktoré dizajnéri a návrhári interiérov milujú

V interiérovom dizajne, ako aj v móde, dizajnéri udávajú tón, obyvatelia radi sledujú najnovšie trendy. Pokiaľ ide o farby stien, len málokedy je niečo nové, pretože ľudia sa radi spoliehajú na klasické rokmi overené nuansy. Toto sú odtiene, ktoré majú často veľký vizuálny dojem. Rozširujú dobrý pocit ľahkosti vo vašich štyroch stenách a zaisťujú vám vnútornú harmóniu a rovnováhu. V mnohých prípadoch sú farby stien vizuálnym základom, v závislosti od toho, ktorý z nich potom vyberie všetok nábytok v miestnosti. Chcete do svojho bytu vniesť čerstvý vzduch? Potom ste dnes u nás na správnom mieste. Pretože vám chceme pomôcť s ďalším prerábaním vášho bytu a teraz vám ukážeme najnovšie trendy vo farbách stien. Sú to skvelé pastelové nuansy, ktoré nikdy nevyjdú z módy a určite zostanú trendy ešte mnoho rokov.

1. Levanduľa, Benjamin Moore

Levanduľa je výrazná farba steny, ktorá nemôže nechať nikoho ľahostajným. Táto šikovná zmes červenej a modrej, ktorá smeruje k fialovej, nepochybne prinesie vášmu domovu sviežu atmosféru. Nepodceňte silný účinok levanduľovej farby! Skvele sa hodí ku klasickému, ale aj modernému interiéru. Levanduľa sa ľahko kombinuje s inými odtieňmi. Takýmto spôsobom môžete vytvoriť moderné prostredie, ktoré vyzerá vzdušne a prirodzene.

Levanduľa, Benjamin Moore – typický odtieň orchidey vyžaruje prirodzenosť

farby stien levanduľa benjamin moore v spálni

2. Lososová broskyňa, Benjamin Moore

Vo veľkom exteriéri sa často stretávame s dokonalými farebnými kombináciami, ktoré by sme chceli uviesť do interiéru. Dôkazom toho je aj nasledujúci príklad. Ide o vydarenú zmes odtieňa lososovej farby s obľúbeným odtieňom broskyne. S dizajnom steny sa nikdy nemôžete pomýliť, pretože kombinácia farieb zaisťuje rovnováhu a zmierňuje vplyv ostatných jasných farieb v miestnosti..

 Farba steny, ktorá zaisťuje vnútornú harmóniu v prostredí

farby na steny Lososová broskyňa Benjamin Moore

3. Palladian Blue, Benjamin Moore

Táto farba steny je klasická a osviežujúca. Palladian Blue je vlastne odtieň modro-šedo-zelenej, ktorý vyzerá skvele v každej miestnosti. Ale najmä v kúpeľni! Ak máte obzvlášť slnečnú izbu, tento svetlomodrý odtieň tam môže „ochladiť“ slnko. V spálni môžete vytvoriť pokojnú atmosféru, ktorá vás pozýva na relaxáciu a odpočinok.

Upokojujúci odtieň – Palladian Blue od Benjamina Mooora

Palladian Blue Benjamin Moore vymaľuje pracovný priestor moderne

4. Upokojujúci kameň sivý, Clark + Kensington

Tento odtieň sivej je možné vidieť v každej skalke, prináša pokoj a harmóniu. Vneste túto upokojujúcu šedú aj do svojho interiéru a bude tam pôsobiť roky. Toto je skutočne odtieň, ktorý úspešne obstál v teste času. Preto je táto kamenná šedá obľúbenou farbou stien mnohých dizajnérov a interiérových dizajnérov.

 Palstell grey vo všetkých možných odtieňoch je a zostane dlho trendy

kamenný sivý clark + kensington trendová farba na stenu v obývačke

5. Manchester Tan, Benjamin Moore

Manchester Tan od Benjamina Moora naznačuje pozoruhodnú pieskovcovú fasádu historickej radnice v Manchestri. Je to neutrálna farba, ktorá je klasická a elegantná. Je to perleťovo šedá, ale nie celkom! Obľúbenou farbou mnohých dizajnérov je svetlošedý odtieň so svetlým pieskovcovým leskom. Jedná sa o teplý farebný tón, ktorý vždy vyzerá svetlý a svieži, dokonca mení odtieň v závislosti od zdroja svetla v miestnosti..

Klasický a trendový zároveň

farby stien Manchester Tan Banjamin Moore zvoľte v kúpeľni neutrálnu farbu

6. Kompatibilný krém, Sherwin Williams

Jemná nuansa už nejaký čas dobýva svet módy – to je krémová žltá. Tlačí sa dopredu a prichádza na steny aj doma. V súčasnosti je dokonca obľúbený, pretože farba vyžaruje teplo, ale nie je taká jasná ako slnečno žltá. Tento krémovo žltý odtieň je príjemný a dá sa ľahko kombinovať s inými farbami v interiéri.

Krémovo žltý pastelový odtieň je možné ľahko kombinovať s mnohými ďalšími farbami

farby stien pre útulnú spálňu Kompatibilný krém Sherwin Williams

7. Intenzívna biela, Benjamin Moore

Nenechajte sa oklamať, tieňovanie sa v zbierke farieb Benjamina Moora skutočne nazýva „Intenzívna biela“, ale farba obsahuje sivé podtóny. Toto je ideálna kulisa pre tých, ktorí neradi používajú v interiéri jemné farby a vždy hľadajú jemný kontrast k bielej. Túto sivobielu je možné perfektne kombinovať s hlavnými farbami nábytku. Bezpochyby tak získate moderný vzhľad miestnosti.

 Moderná izba vyzerá sivobielo

farby stien pre harmonickú obývaciu izbu Intense White Benjamin Moore

8. Ctený cín, Benjamin Moore

Opäť u Benjamina Moora nájdete svetlý odtieň sivej, Revere Pewter, ktorý je obľúbenou voľbou pri navrhovaní otvoreného podlahového priestoru. Toto je neutrálne a môžete si byť úplne istí, že s ich výberom nemôžete nič pokaziť. Farba sa hodí k všetkým štýlom nábytku, od tradičných po moderné, a je nádherne zapísaná v teplých a studených farebných paletách. Táto farba je vítanou alternatívou k bielej, prináša dostatok vitality do miestnosti bez toho, aby pôsobila zdrvujúco.

Klasika sa stretáva s modernou

farby na steny pre kuchynské kuchynské linky v Revere Pewter Benjamin Moore

Teraz sa môžete v pokoji a pokoji pozrieť do našej galérie obrázkov a nájsť ďalšie módne odtiene. Pre nás všetkých je však jasné, že neutrály idú dopredu! To sú farby stien, ktoré sú žiadané a obľúbené po celom svete. Našli ste medzi nimi aj svojho obľúbenca?

Sprout 06 – jemné tienidlo vhodné aj na strop

farby stien pre harmonický domov Sprout 06

Svetlá farba steny a tmavý čalúnený nábytok vytvárajú perfektný kontrast v modernej obývačke

stenový dizajn na chodbe vlnené pradienko sherwin farba na stenu a tmavší nábytok

 Neutrály sú všade na vzostupe!

dizajn steny v detskej izbe svetlosivé steny a biely detský nábytok

 Chcete modernú kúpeľňu? Potom prejdite na svetlošedú!

dizajn steny so svetlo sivými tónmi stien v kúpeľni