Classic Blue: Farba Pantone roku 2020 je klasická modrá

Pred úsvitom novej éry, ktorá nepochybne prinesie nové intenzívne výzvy, Pantone Color Institute oznámil, že Pantone Color of the Year 2020 je Classic Blue – tmavo modrá, ktorá je upokojujúca a spoľahlivá zároveň.

Classic Blue – farba Pantone roku 2020

Farba Pantone roku 2020

Klasický indigový odtieň pripomína oblohu za súmraku, dokonale ušitý oblek, pokojné vody alebo misku dokonale zrelých čučoriedok.

Pantone Color of the Year 2020 je bohatý a odvážny odtieň v porovnaní s vybranými farbami Pantone z predchádzajúcich rokov.

Súčasné farebné nuansy v interiérovom dizajne

Farba roka Pantone Classic Blue Klasické modré číslo

Príbeh Pantone Farba roka sa začína presne pred 20 rokmi v roku 1999, keď bola vybraná farba Cerulean – svetlý odtieň modrej, ktorý predstavoval vzrušenie úsvitu nového tisícročia. V tom roku účinok Ceruleana prenikol do kultúrneho zeitgeistu, ktorý siahal od trendov dekorácie domova až po vysokú módu.

Cerulean – farba Pantone roku 2000

Cerulean 2000 Classic Blue Pantone Farba roka 2020

Na prahu novej dekády však nie je prekvapujúce, že Pantone Color Institute opäť naberá odtieň modrej, čo predstavuje zmeny, obavy a nádeje vpred..

Klasická modrá farba Pantone roka 2020 je „upokojujúca modrá plná pokoja a dôvery. Vytvára to spojenie, “hovorí Laurie Pressman, viceprezidentka inštitútu Pantone Color Institute.

Pantone Color of the Year 2020 Classic Blue je známy, upokojujúci odtieň modrej

Pantone Farba roka 2020 Classic Blue Classic Blue

Modrá inšpirácia prírodou

Pantone farba roka 2020 klasická modrá

Zvolený odtieň znamená spoľahlivosť, dôveryhodnosť, dôveryhodnosť a dôslednosť. To všetko sú vlastnosti, ktoré sú oceňované v rýchlo sa rozvíjajúcich, vysoko stresovaných situáciách dnešného sveta.

Tmavomodrá sa zhoduje s nebeskou modrou za súmraku, čo je pozoruhodným príkladom toho, prečo táto farba môže rezonovať s toľkým počtom ľudí..

“Obloha za súmraku – nie je polnočná modrá.” Je to premyslené, ale nie také hlboké a tajomné, “hovorí Pressman. “Hovorí to o našich pocitoch očakávania, keď premýšľate o oblohe za súmraku.” Deň sa ešte neskončil. Je to upokojujúce, ale na zamyslenie … Žijeme v dobe, ktorá si vyžaduje dôveru a dôveru. Všetci vidíme túto modrú oblohu a dokážeme sa s ňou stotožniť … “dodáva viceprezident Pantone Color Institute.

Obloha za súmraku

Hrnček Pantone Farba roka 2020 Classic Blue

V skutočnosti sa farba v dnešnej dobe zdá obzvlášť vhodná. Odtieň je bez pohlavia a je nadčasový. Preto je Classic Blue prístupná a žiadaná pre mnoho ľudí zo všetkých oblastí života. Indigový tón je navyše možné dosiahnuť prirodzene, a preto sa bezproblémovo zapisuje do hnutia udržateľnosti.

Trendová farba hravo implementovaná do grafického dizajnu

Klasická modrá farba Pantone roka 2020

Klasické modré príslušenstvo Pantone Farba roka 2020

Klasické modré papierové tašky Pantone farby roka 2020

Klasická modrá je tiež farba, ktorá je všadeprítomná na celom svete. Počas globálneho výskumu spoločnosti (ktorý sa začína oveľa viac ako rok pred oznámením) sa spoločnosť Classic Blue objavila v rôznych oblastiach, akými sú umelecký trh, kozmetický priemysel, automobilový priemysel, strojárstvo a dokonca aj vesmír. “V systéme Pantone je veľa rôznych odtieňov modrej, ale tento konkrétny odtieň nám skutočne poskytol pocit dôvery a stability,” hovorí Pressman.

Aktuálnu trendovú farbu je možné použiť vo všetkých oblastiach života

Pantone Farba roka 2020 Klasické modré Klasické modré tenisky

Classic Blue je tiež módna farba

Pantone farba roka 2020 módne trendy tmavo modrá

Klasická modrá ako farba steny

Klasická modrá paleta farieb Pantone roka 2020 Bytové doplnky farby Pantone roka 2020

V rámci marketingovej kampane spoločnosť spolupracovala s niekoľkými značkami na vývoji vône, zvuku, chuti a textúry Classic Blue. Výsledkom je vzor semišovej textílie na vnútornej strane, sviečka páchnuca pižmom a morskou soľou, modrá želé s príchuťou bobúľ a 3-minútová zvuková stopa s názvom „Živá nostalgia“.

„Vraciame sa ku klasike, pretože všetko na svete bolo chaotické,“ povedal Pressman. „Nejde o to, robiť to ako kedysi, ale o reinterpretáciu.“

Pantone Color of the Year 2020 Classic Blue je známy, upokojujúci odtieň modrej

Klasický modrý čaj Pantone Farba roka 2020

Z emocionálneho a psychologického hľadiska modrá vždy znamenala určitú mieru pokoja a spoľahlivosti. Je to farba, na ktorú sa môžete spoľahnúť

Pantone Farba roka 2020 Klasický modrý Klasický modrý interiér

Pantone Farba roka 2020 Klasická modrá Klasická modrá pohovka

Čalúnená stolička Pantone farby roku 2020 Classic Blue Farba roka Pantone 2020 Farba steny Classic Blue Trend Color Farba roka Pantone 2020 farba na steny Classic Blue

Pantone Farba roka 2020 Classic Blue klasická modrá