Farebný dizajn terasy – dva príklady v červenej a zelenej farbe

dizajn terasy-nápady-farebný dizajn-zelená-hlavná farba-izbové rastliny-kvetináče

Červená a zelená terasa, ktoré prinášajú teplo prírody do vášho domova

V dnešnom článku vám chceme ukázať, ako môžu dva veľmi odlišné prístupy dosiahnuť podobný pocit. Pretože dnes máme dve oblasti, ktorým dominuje červená a zelená farba.

Ale obe vedú k veľkej vnútornej harmónii a pocitu blízkosti prírody.

Nech sa páči. Sami sa presvedčte, či máme v našom hodnotení pravdu!

Na prvom obrázku nie je červená prítomná iba na skriniach. Zdá sa, že cez tmavo zatienený, teplý drevený nábytok preniká do všetkých detailov. Kdekoľvek inak červené akcenty zostali jemné, teraz si prídu na svoje. Všimli ste si silného účinku červených kvetov v dvoch veľkých nádobách na rastliny v pravej časti obrázku? A ako skvele vyzerá rad s ozdobnými dlaždicami na zadnej stene, nemyslíte? Malé dekoratívne predmety na poličke a červené farby na obrazovke teraz priťahujú väčšiu pozornosť. Sivé a zelené akcenty sú sem prinútené takmer súrne, aby človek v tomto červenom „ohni“ nespálil.!

Návrhy na dizajn terasy a interiérový dizajn v červenej alebo zelenej farbe

zelená-dekorácia-nápady-izbové rastliny-zasklená-terasa-dizajn-drevo-kuchyňa

Tu vidíte dlhšiu perspektívu tej istej miestnosti. Je to zrejme otvorený pôdorys, ktorý kombinuje jedáleň a kuchyňu. Funguje tu aj to isté, čo bolo povedané predtým. Drevená lavica na boku je čalúnená červenou farbou. Kvety v košíkovej kvetinovej nádobe na stole sú tiež vyrobené v jednom z jasných odtieňov červenej. Dynamickejší, ale aj extrémne rustikálny vďaka materiálom, a preto je to celé prírode blízke.

Červená v kuchyni a jedálni

zelená-dekorácia-nápady-izbové rastliny-terasa-dizajn-drevo-kuchyňa-jedálenský kút

Rovnako zdrvujúca ako červená je na nasledujúcom obrázku zelená. Zdá sa, že bolo rozhodnuté nechať tento odtieň dominovať, že miestami bol použitý efekt ombre. To sa stalo v prípade kontajnerov na zelené rastliny. Vykonávajú sa v použitom zelenom odtieni zmiešanom s modrou. Zdá sa, že je trochu svetlejší ako listy.

Zelené rastliny ako živé bytové doplnky

dizajn terasy-nápady-farebný dizajn-zelená-hlavná farba-izbové rastliny-kvetináče

Zelená je farba prírody

terasa-design-nápady-farebný-dizajn-zelená-hlavná-farba-kontajnerová-rastlina

Zostávajúce farby, ktoré sa tu objavujú, sú hlavne rôzne odtiene hnedej, sivej, svetlošedej a bielej. Tu, ako na obrázku predtým, je zariadenie veľmi blízko k prírode. Ale tentokrát sa necítite ako na vidieku, ale ako v lese.

 Vertikálna záhrada na stene

terasa-dizajn-nápady-farebný-dizajn-zelená-stena-vertikálna záhrada

Starostlivo naplánujte zeleň vašej terasy 

   terasa-design-nápady-farebný-dizajn-zelená-hlavná-farba-izbové-rastliny-plán