Fialová paleta farieb v kuchyni – krásne, hravé vzory vytvárajú živú atmosféru

fialová paleta farieb v kuchynskom ostrove závesné žiarovky fialová

Fialová paleta farieb v kuchyni – krásne, hravé vzory vytvárajú živú atmosféru

Voľba fialovej farby v kuchyni je sama o sebe vyhlásením. Porovnáva dôležitosť kuchyne s obývacou izbou. Aj keď je táto farba v očiach väčšiny ľudí neobvyklá, v skutočnosti dodáva miestnosti veľa snov a vysokú úroveň..

Vždy obsahuje jemné moderné tvrdenie. Táto veľmi individualistická farba motivuje pozrieť sa dovnútra a má nezaujímavý elegantný nádych

V kombinácii so správnymi povrchovými úpravami a príslušenstvom môže purpurová farba vytvárať skvelý individuálny vzhľad.

Táto izba bude vrcholom vášho domáceho dizajnu

fialová paleta farieb v kuchyni klasický dizajn farby steny

Táto farba je purpurová a elegantná a skvele sa hodí k súčasným minimalistickým kuchyniam.

Jeden sa v zásade zaujíma o údržbu modernej kuchyne. Biele oblasti sa v skutočnosti veľmi ľahko udržiavajú. V tejto kuchyni je niečo zasnené, pretože odrážajúce sa svetlo vychádza z purpurových povrchov.

Očarujúce povrchy – elegantné a elegantné farebné kombinácie

fialová paleta farieb v kuchyni moderný dizajn fialové povrchy

Fialová je veľmi nápadná farba, a preto ju možno kombinovať s čiernou. Výsledkom je ultramoderný vzhľad. Použitím bielych a purpurových prvkov súčasne dosiahnete jemnú a ženskú náladu. Ale tiež môžete ľahko kombinovať fialový odtieň s malými prvkami v tyrkysovej farbe. Takže vytvoríte harmóniu s dominantným odtieňom.

Svetlý štýlový dizajn kuchyne

fialová paleta farieb v kuchyni biela kombinovaná stojanová lampa

Žltá je náprotivná farba fialového odtieňa. Kombinácia týchto dvoch môže byť tiež veľmi vhodná. Ďalší určite teplý a ľahký povrch dreva bude tiež zaručene dobrou voľbou pre dizajn. Prvky budú vyžarovať trochu viac tepla. To je určite dobré rozhodnutie, aj na základe dominancie fialovej farby. Psychológovia ich spájajú s vnútorným pohľadom a tiež s depresiou.

Určite nie každá izba vyzerá báječne s fialovými a čiernymi prvkami. To sa nedá povedať o kuchyni ani o žiadnej inej miestnosti.

Svetlíky v kuchyni presvetľujú lesklé povrchy

fialová paleta farieb v kuchyni trblietavé vstavané kuchynské skrinky

Svetlo žltý dizajn steny sa perfektne hodí k fialovej zadnej stene kuchyne

fialová paleta farieb v kuchyni lesklý žiarivo žltý dizajn

Mäkkými alternatívami sú levanduľa alebo orgován a sú vnímané ako zasnené, premyslené a uvoľnené. Úžasne zapadajú do dizajnu kuchyne.

V takýchto miestnostiach zohráva osvetlenie obzvlášť dôležitú úlohu. Tu by ste sa mali rozhodnúť pre jednoduché geometrické tvary, lesklé sklenené telá alebo jednoducho navrhnuté krištáľové lustre. Fialové priehľadné povrchy sú krásne a vkusné a veľmi sa znečistia, ak ich pri varení postriekate olejom.

Kompaktná kuchyňa – elegantná svetlo modrá kuchynská dlažba

fialová paleta farieb v kuchyni trblietavá ostrovná kuchynská skrinka

Dva odtiene fialovej majú elegantný vplyv na zmysly

fialová paleta farieb v kuchyni kuchynská linka zadná stena skrinka drevo

Tmavofialové tienenie – vstavané kuchynské linky

fialová paleta farieb v kuchyni lesklý prívesok svetlá tmavé

Mysleli ste aj na lesklé fialové povrchy s industriálnym vzhľadom? Spolu s prirodzeným vzhľadom drevených skriniek s hrubým povrchom môžu prispieť k zaujímavému kontrastu. Navyše v tomto prípade získate elektrický efekt a ten si v dnešnej dobe získava čoraz väčšiu obľubu.

V tejto kuchynskej časti upútajú pozornosť nebesky modré kuchynské dlaždice

fialová paleta farieb v kuchyni lesklá modrá kuchynská dlažba atraktívna drevená podlaha

Fialová si môže nájsť miesto v vyslovene tradičnom aj v priemyselnom prevedení. Myslíte si, že monochromatický drevený nábytok dodáva kuchyni pochmúrnu atmosféru? Pridajte pár fialových akcentov! Vyhľadajte jednotlivý kus nábytku, ako je skriňa alebo kuchynský ostrov, a osviežte ho fialovou vrstvou farby.

Rustikálny dizajn kuchyne – drevený kuchynský ostrovček natretý fialovou farbou

fialová paleta farieb v kuchyni očarujúci kuchynský ostrovček rustikálny dizajn

Fialové mozaiky alebo matné purpurové dlaždice môžu pôsobiť moderne, ale zároveň útulne. Tieto vlastnosti sa prejavia v kombinácii s drevenými povrchmi.

Kuchynská pracovná doska – moderné riešenie zariaďovania a nápadná farebná paleta

fialová paleta farieb v kuchyni očarujúce kuchynské obklady zadný stenový sporák

Elegancia sa s kombináciou fialových a mramorových povrchov stretáva ešte viac elegancie. Aby sa pútavé látky zdali byť menej zdrvujúce a pompézne, mali by byť kombinované s minimalistickou a obdĺžnikovou kuchynskou súpravou.

Masívny drevený stôl v kuchyni

fialová paleta farieb v kuchyni jedálenský stôl z masívu, nástenné police, sklenené

Máte trochu intuície pri používaní tkanín? Fialovú je možné chladným spôsobom kombinovať s rôznymi tkaninami. Zdrvujúcemu aspektu sa môžete ľahko vyhnúť. V nižšie uvedených kuchyniach nájdete povrchy z nehrdzavejúcej ocele, odhalené tehly a purpurový ostrov. Všimnite si tiež lesklé panvice a mozaikové dlaždice.

V závislosti od materiálu môžu vstúpiť do hry veľmi odlišné aspekty: bizarné, elegantné, tyranské, snové, jemné, poetické, neurotické. Chcete teda ukázať svoje osobné city k svetu? Choďte na purpurovú!

Nasýtené purpurové povrchy – varné a kuchynské dosky

purpurová farebná paleta na kuchynskom povrchu