Maľovanie stien doma – tipy a nápady pre harmonické farebné kombinácie

doma maľovanie stien modrá myšlienka obývačky

Maľovanie stien doma – harmonická farebná kombinácia v byte

Farba nepochybne hrá hlavnú úlohu v rôznych textúrach a výber správneho lesku je tiež obzvlášť dôležitý. S najväčšou pravdepodobnosťou budete chcieť urobiť malú prípravu, než začnete maľovať svoj domov. Každý z nasledujúcich tipov na lesk môže byť použitý v rôznych oblastiach v závislosti od toho, čo chcete vyjadriť a akú funkciu má farba.

Niektoré farby sa v porovnaní s inými perú ľahšie. O lesku v byte je perfektný na skrytie nedokonalostí na stene. Môže byť použitý v takých malých priestoroch, ako sú chodby, spálne, dokonca aj na stropoch.

Niekoľko tipov, než začnete maľovať doma!

maľovať steny doma štetcom lesklé farby

Lesklý lak má lesklý lesk. Je však vhodný iba pre dokonalé steny alebo malé miestnosti a dekoratívne prvky.

Existujú však farby, ktoré neobsahujú veľa lesklých lakov. Môžu byť použité v oblastiach s vysokou vlhkosťou, kde je potrebné časté čistenie.

Vaječná škrupina (iný druh lesklej farby) je známejšia a používa sa ako reflexná farba.

Bledozelené farby pôsobia upokojujúco

doma vymaľujte steny štetcom zeleným bledým

Predtým, ako začnete domaľovať steny, zvážte nasledujúce rady!

Kefovať:

Kefy majú syntetické alebo prírodné štetiny. Olejové farby je možné nanášať prírodnými alebo syntetickými štetinami, zatiaľ čo latexové farby by sa mali používať iba so syntetickými štetcami. Tu ešte musíme dodať, existuje veľa tvarov a veľkostí štetcov, musíte si vybrať správne!

Potrebné materiály

doma vymaľujte steny farbami lesklým latexom

Kefy na stenu sú v zásade dlhé 7,5 cm až 10 cm a dobre sa hodia na natieranie rovných povrchov. K dispozícii sú samozrejme extra malé štetce s rovnými hranami, ktorými je možné ľahko natrieť dvere a okná.

Tip 1: Štetce s plochým koncom držia menej farby ako štetce so skoseným koncom. To isté platí pre roly. Existujú dva typy valčekov – syntetické a prírodné, a pokiaľ ide o výber správneho valčeka, použite rovnaký hrot, aký ste použili pri štetcoch.!

harmonické, bledé farby v obývacej izbe

farba farba farba stena dom nápady tipy

Kreatívna kefa s dekoratívnym vzorom – skrášlite si steny doma sami

doma maľovanie stien česaním kvetinových ornamentálnych vzorov

Tip 2: Ak máte drsný povrch na vymaľovanie, rolka by mala byť dlhá. Čím drsnejší povrch, tým dlhšia úloha! Vykonajte aj rýchly test kvality rolky: rolku stlačte a ak je dobrá, rýchlo sa vráti do tvaru!

Páska môže byť užitočná pri maľovaní

vymaľovať steny doma ochrannou lepiacou páskou nemaľovať

Tip 3: Všetko, čo nechcete maľovať, zalepte páskou. Ak chcete nejaké cákance, urobte diery klincom. Vaša farba tam bude vyzerať super zaujímavo!

Tu je niekoľko nápadov na útulný interiérový dizajn s harmonickou farebnou paletou

doma maľovanie stien modrou farbou obývačky       Moderná domáca kancelária v zelených farbáchmaľovanie stien doma zelená obývačka kancelársky stôl   Fialová detská izba – dievčenské, hravé prostrediemaľovanie stien doma vo fialovej detskej izbe

Oranžová žiariaca stena a akcenty v obývačke

doma maľovanie stien na oranžové schodisko