Pomoc s výberom farieb: ako vytvoriť krásnu paletu farieb doma

krásna paleta farieb doma nasýtené farby obývačka orientálna

 Pomoc pri výbere farieb: Ako vytvoriť krásnu paletu farieb doma

Nenechajte sa odradiť. Vďaka týmto stratégiám je vybudovanie koherentnej palety pre celý váš domov menej náročné, ako sa zdá.

 Teraz sa znova pozrieme na našu prácu a nájdeme nové spôsoby, ako získať inšpiráciu farieb okolo nás.

Dnes sme pripravení zvládnuť poslednú a možno najväčšiu výzvu, dokončiť poslednú časť našej farebnej série: Dnes sa chceme porozprávať o tom, ako môžete okoreniť celý dom farbami! Skvelá téma, nie??

Ak je výber farby farby náročný, ako nájdete zodpovedajúce farby pre celý domov? Ako vieš, že pôjdu spolu? Kde začať Pripojte sa k nám pri navigácii procesom výberu farieb pre celý domov a získajte inšpiráciu (a možno aj odvahu) v boji proti svojim vlastným múrom..

Všimnite si, ktoré miestnosti sú navzájom na pohľad

krásna farebná paleta doma tradičný dekor kuchyňa jedáleň

Prejdite svojim domom a poznačte si oblasti jednotlivých miestností, ktoré môžete vidieť. Na sledovanie vecí použite pôdorys (hrubý náčrt je v poriadku).

Susedné miestnosti sú súčasťou, ale možno budete vidieť o niečo ďalej – napríklad v chodbe a v kuchyni. Tieto poznámky tvoria základ celého farebného schémy vášho domu, takže ich majte poruke.

Začnite výberom farby pre najväčšiu a najviac centrálne umiestnenú miestnosť

krásna paleta farieb doma tradičné nástenné police

S najväčšou pravdepodobnosťou to bude vaša obývačka alebo kuchyňa a je to skvelé miesto, kde začať pracovať na celom svojom dome.

Ak vás zvolené farby stresovali, zvoľte do hlavnej miestnosti jemný, neutrálny odtieň, ktorý uľahčí výber ostatných farieb. A naozaj nemôžete nič pokaziť bielou farbou.

Alebo začnite s miestnosťou, ktorú chcete vymaľovať, tou najodvážnejšou farbou

krásna farebná paleta doma tradičná výzdoba tienidla

Ak máte radi farbu a máte na mysli konkrétnu farbu pre konkrétnu izbu, môžete začať odtiaľ. Pozrite sa na miestnosť s výraznými farbami a vyberte si jemnejšiu farbu do ďalšej miestnosti. Výrazné farby môžete dať samozrejme vedľa seba, ale to znamená viac riskovať – ​​maliar, dávajte si pozor!

Vytvorte si paletu s odtieňmi rovnakej farbykrásna farebná paleta doma tradičné dekoratívne prechodové obrázky

 Keď si vyberiete farbu pre svoju prvú izbu, jednoduchým spôsobom je zvoliť odtiene rovnakého odtieňa pre susedné miestnosti alebo steny. Môžete si vybrať odtieň z neďalekej farebnej karty, ďalšiu farbu hore alebo dole na tej istej farebnej karte alebo dokonca zmiešať rovnakú farbu s bielou pre svetlejšiu verziu.

Sympatické na tejto metóde je, že si môžete byť tiež istí, že farby spolu ladia.

Majte stratégiu pri výbere farieb pre otvorený priestor

krásna farebná paleta doma tradičné zábradlie sedacie súpravy koberce koža

 Keď je veľká časť domu viditeľná naraz, ako ukazuje otvorený plán, je obzvlášť dôležitý výber farieb, ktoré spolu ladia. Farby alebo odtiene (farby sú tmavšie; odtiene sú svetlejšie) v rovnakom odtieni môžu v tomto type miestnosti fungovať dobre. Ďalším prístupom je použiť jedno prostredie ako inšpiráciu pre celú miestnosť. Farby, ktoré sa k sebe v prírode hodia, budú dobre fungovať aj ako farba na maľovanie.

Pracujte na horných a dolných oblastiach

krásna farebná paleta doma tradičný dekor svetlé prechodové schodisko

 Ak je medzi podlahami skutočné oddelenie, môžete v oblasti na poschodí ľahko vytvoriť inú náladu vo farbách, ktoré si vyberiete..

Dbajte na to, aby boli oblasti pripojenia neutrálne

krásna farebná paleta doma tradičný dekor schody kreslo drevo

Biela, béžová, šedá a podobne sú celkom spoľahlivé možnosti pre haly a podesty a poskytujú oku miesto na odpočinok medzi oblasťami sýtejších farieb..

Na druhej strane, ak ste sa vo svojej miestnosti rozhodli zostať s bielymi alebo jemnými neutrálnymi prvkami, haly sa môžu cítiť ako skvelé miesto na experimentovanie. Nemusí to byť obrovská odchýlka od ostatných farieb, ktoré ste použili – stačí jeden alebo dva odtiene tmavšej farby, aby zapôsobili.

Otestujte svoju potenciálnu paletu

krásna farebná paleta doma list papiera modré nuansy

Otestujte svoju potenciálnu paletu. Keď zúžite výber farieb a myslíte si, že by ste mohli mať víťazov, prineste si domov testovacie nádoby na farby. Karty príkladov, aj tie veľké, môžu klamať.

Maľovanie vlastných vzorkovníkov vám umožní prístup k akejkoľvek farbe v miestnosti. To vám umožní ich vyhodnotenie a kontrolu, či farby môžu spolupracovať vo vizuálne prepojených oblastiach.

        Svetlá atmosféra v obývacej izbe – svieže zelené farbykrásna farebná paleta doma zelené biele kombinované nástenné zrkadlo do obývačky

Na chodbe – potenciálna farebná paleta v tmavých farbách

krásna farebná paleta doma kvetináč komoda zásuvky drevo

Elegantný nábytok do spálne v teplých farbách

krásna farebná paleta doma pohodlná spálňa manželská posteľ

Farebná paleta pre extravagantnú a luxusne zariadenú obývaciu izbu

letný dom farebná paleta pruhy koberec kožená sedacia súprava kreslo hnedá