Použite správnu farbu na stenu správnym spôsobom

vyberte farbu steny farba gule

Aká farba steny sa kam hodí?

Ako už asi viete, farby hrajú v našom živote dôležitú úlohu. Veľmi často určujú našu pohodu a našu náladu. A to platí pre všetky možné oblasti, ako je náš domov. Jedným z hlavných spôsobov, ako do nášho domova zaviesť väčšiu radosť a vizuálny komfort, je farba steny.

Existuje množstvo variantov a môžete si vybrať medzi mnohými nádhernými nuansami. Farebná kombinácia, intenzita tónu a povrchová úprava sú tiež dôležitými kritériami pre dekoráciu steny.

Nemenej dôležitým bodom je ekologickosť farieb. Najlepšie je vybrať tie, ktoré sú v súlade s najnovšími predpismi EÚ. Môžete to urobiť napríklad farbami na steny Farrow & Skúste loptu. Môžete to urobiť na Kent Blaxill Objednajte si jednoducho online. Tieto vysokokvalitné farby na steny sú na vodnej báze, inovatívne a zároveň šetrné k životnému prostrediu.

vyberte farbu steny farbu farbiacich odtieňov gule

Vopred si premyslite, aké farebné tóny by ste chceli mať, ako na vás zapôsobia a ako budú ladiť s vašim nábytkom. Tu pre vás máme niekoľko dôležitých tipov, ako správne používať farby na steny. Dúfame, že vám budú nápomocní.

Farebné steny a biele drevo

Je to klasický a veľmi obľúbený variant. Vizuálne je tento vzhľad čistý, ale niekedy môže vyzerať dosť vážne. Aby bol kontrast jemnejší, zvoľte pre strop stropu empatickú farbu. Vďaka tomu bude miestnosť pôsobiť oveľa širšie.

farba na stenu brázdová guľa biela práca z dreva purpurové steny

 Svetlé steny a tmavšia drevená konštrukcia

Tmavšie odtiene na zárubniach a sokloch sú jedným zo spôsobov, ako steny pôsobiť priestrannejšie. To vytvára harmonický kontrast.

Maľujte monochromaticky

Tento prístup sa v minulosti stal veľmi populárnym. Zaručuje ticho a veľkorysosť v miestnosti.

Biela farba má mnoho odtieňov

Vyberte si správny odtieň bielej. Ak skombinujete s inými odtieňmi, na jemnejší kontrast môžete použiť bielu s iným podtónom. Ružový podtón sa napríklad hodí k červenej alebo fialovej.

Vizuálne vytvorte viac priestoru

Tu platí hlavný princíp – svetlejší znamená širší a tmavší naopak. Ak máte dlhú, úzku chodbu, namaľte koncovú stenu tmavším odtieňom a bočné steny svetlejšou farbou.

Nechajte strop pôsobiť vyššie Aj tu platí monochromatické pravidlo. Ak sú steny a stropné lišty rovnakej farby, steny budú tiež pôsobiť vyššie. farba na stenu farrow guľa chodba stena dekorácia prietokový efekt

Vytvorte vo svojom dome príjemný tok Najľahším spôsobom, ako to dosiahnuť, je zladiť farby stien v rôznych miestnostiach. Intenzita farebných tónov sa môže líšiť. Tento efekt môžete dosiahnuť aj spárovaním farby steny ďalšej miestnosti s farbou dreveného diela v druhej. Nechajte miestnosti pôsobiť svetlejšie Logicky miesto vyzerá väčšie a jasnejšie, ak naň vstúpite z tmavšieho miesta. Ak teda chcete využiť tento efekt, mali by ste si predsieň vymaľovať o niečo tmavšie. Urobte miestnosti s trochou denného svetla priateľskejšími Nesnažte sa maľovať svoje malé miestnosti na bielo s malým svetlom. Nepotrebuješ to. Najlepšie je použiť teplejšie a skôr tmavšie odtiene a rovnomerné vzory. Vďaka tomu budú miestnosti pôsobiť útulnejšie a taktiež vznikne určitá dynamika.

farba steny fialová béžová mäta zelená biely kontrast

farba steny farrow guľa dekorácia steny citrónová zelená biela       farebná kombinácia farby na stenu