Textil: najkrajšie letné farby

Je vždy vzrušujúce sledovať, ktoré farby sú obzvlášť obľúbené a ktoré trendy zaručene uvedú všetko do poriadku. Vždy existujú nové tendencie a inovácie nielen v povahe tkanín, ale aj v oblasti farebnej schémy je veľa priestoru. Či už ide o jednotlivé farby, vzory z prírody alebo v abstraktnej oblasti, alebo historické odkazy na uplynulé desaťročia – stále sa otvárajú nové farebné trendy.

Jasné farby vám dodajú dobrú náladu

Keď vonku svieti slnko jasne žltej farby, more sa ukáže vo svojej najkrajšej tyrkysovej farbe a kvety rozvinú svoju plnú farbu, potom je leto skutočne tu. Farby vzbudzujú prázdninové asociácie: Flamingo ružové ako váš obľúbený plavecký prsteň alebo sýto oranžové ako západ slnka na floridskom pobreží. Pestrofarebné látky niekedy vyžadujú odvahu, ale kedy je na to vhodnejší čas ako počas radostné letné mesiace?!

textilné trendy farby pestrý záhradný nábytok sedacie vankúše

Trend späť k prírode

Detoxikačné nápoje, bio produkty a suroviny z miestneho poľnohospodárstva končia v chladničke. Trend späť do prírody nie je evidentný len vo výžive, ale aj v kozmetike, móde a v mnohých ďalších. Prírodné látky sa teda presadzujú viac ako kedykoľvek predtým. Organicky certifikovaná bavlna, vlna alebo ľan sú krásne a všestranné. Veľmi obľúbené sú aj prírodné farby, pretože machovo zelenú, ílovo hnedú alebo pieskovo béžovú je možné rôzne kombinovať a pôsobiť upokojujúco.

Sen o mori kvetov

Rastlinný trend sa šíri v nebývalej miere a mestská džungľa zažíva svoju renesanciu. Závesné rastliny, obrovské palmy a kytice divokých kvetov boli donedávna pripevnené pečaťou „hippie“, ale dnes ich možno nájsť takmer v každom dome. Presne tie inšpiratívne vzory a svieže striekance farieb v tom nájdu svoj protipól letný textil.

letný hojdacia sieť v farbách v štýle boho

Biele látky ako plytký letný vánok

Teplý vietor svišťa dokorán otvoreným oknom a vnáša do seba vôňu morského vzduchu. Svetelný záves sa plynule pohybuje s vánkom. Biela znamená čistotu, jasnosť a sviežosť. Každoročne sa opakujúci trend sprevádzaný nutkaním na reštart po temných mesiacoch. Žiarivá čistá biela, ecru alebo perleť-nie všetky biele sú rovnaké. Rôzne gradácie môžu vyvolávať rôzne dojmy, od námorného plážového domu po elegantnú mestskú vilu.

biele farby nuansy letný farebný trend jedáleň komoda

letné farby biele záclony baldachýn teak

Zeleň – farba roka 2017 zaisťuje svieži vzhľad

Spoločnosť sa vo farbách vyzná ako žiadna iná a každý rok udáva nové trendy: Pantone. Pri zeleni, farbe roka 2017, je trend jasný: jemná žltozelená leží niekde medzi širokými lúkami a snovou džungľou. Svieže a moderné ukazuje smer, a tým sa spája s ostatnými farbami Módna farebná správa, jar 2017 a. Nájdete tu svetlé farby aj pokojné tóny zeme, ktoré vás pozývajú na kombináciu a experimentovanie v tejto farebnej palete.

  zeleň farby 2017 trendy prímorské zariadenie spální