30 efektownych fryzur z lat 20. do noszenia w nowych latach 20.

Lata 20. XX wieku są uważane za punkt zwrotny i dekadę, w której moda naprawdę wkroczyła w swoją współczesność. Nic więc dziwnego, że fryzury z lat dwudziestych były tak samo zróżnicowane, jak różne okresy tej dekady.

Podczas gdy dekada zaczęła się powoli, od 1925 r. świat przyspieszył i zrodził pragnienie, które znamy teraz jako szalone lata dwudzieste i epokę jazzu – szalony okres wyzwolenia i zabawy, doskonale odzwierciedlony w trendach mody, urody i fryzur. dzień.

Ponieważ świat wkracza w nowe lata dwudzieste, przygotowaliśmy listę najfajniejszych fryzur z lat 20. – uporządkowanych według długości włosów – dzięki czemu możesz przyjrzeć się najfajniejszym stylom z przeszłości, unowocześnić je i przenieść do lat 20. znów fajnie!

Fryzury z lat 20. dla krótkich włosów

1. Fryzura Eton Crop

Fryzura upraw EtonŹródło

Lata dwudzieste uwolniły kobiety od gorsetu i ograniczeń epoki wiktoriańskiej, a w konsekwencji wszystko stało się krótsze, w tym włosy. Męski wygląd zyskał popularność wśród kobiet, gdy obcięły włosy na krótko, a nawet stylizowały je tak, jak robili to wszyscy chłopcy z college’u w tym czasie. Po wielu modyfikacjach i przeróbkach ta uprawa zmieniła się w coś, co teraz rozpoznajemy jako cięcie pixie.

2. Fryzura strzyżona gontem

Fryzura Shingle CutŹródło

Lata dwudzieste przyniosły także bardzo ukochaną i często stosowaną fryzurę typu bob. W tamtych czasach było to znane jako „strzyżenie gontem” lub „cięcie gontem” lub cięcie bobem. Mógł zostać skrócony do cięcia bobowego, ponieważ rzekomo, półpasiec często przestraszył kobiety przed strzyżeniem.

3. Prosty krótki bob ze spinką do włosów

Prosty krótki bob ze spinką do włosówŹródło

Był też inny słodszy, łatwiejszy i bardziej oswojony sposób noszenia fryzury bota w latach dwudziestych (i obecnie). Zamiast chodzić na bardzo krótkie cięcie, panie mogą również utrzymać ją na poziomie policzków lub podbródka i stylizować za pomocą spinki do włosów, spinki lub innych ładnych akcesoriów do włosów.

4. Wygląd Wielkiego Gatsby’ego

Wygląd Wielkiego GatsbyŹródło

Chociaż naprawdę jest to tylko odmiana wyglądu przedstawionego powyżej, The Great Gatsby jest tak dużym fenomenem kulturowym, że ten pomysł na fryzurę i stylizację jest obecnie najczęściej określany jako wygląd Great Gatsby lub Daisy Look. Słowo ostrzeżenia: nie idź drogą Daisy.

5. Fryzura Jean Arthur

Fryzura Jean ArthurŹródło

Jean Arthur była jedną z gwiazd filmowych Hollywood i kiedy była uważana “kwintesencja komediowej bohaterki” była również uważana za „panującą tajemniczą kobietę Hollywood”. Chociaż wzdrygnęła się przed rozgłosem, jej talent i umiejętności komediowe zwróciły na nią uwagę opinii publicznej i przekształciły ją również w ikonę stylu.

6. Fryzura Anity Page

Fryzura Anita PageŹródło

Anita Page była bardzo popularną, bardzo lubianą gwiazdą ery kina niemego i jedną z „najpiękniejszych twarzy Hollywood” lat 20-tych. Przeszukanie jej ujawni wiele jej zdjęć z krótkimi blond włosami i zakręconymi czubkami lub wręcz falującymi palcami. Tutaj ma na sobie idealny mały nowoczesny klosz.

7. Fryzura z krótkimi przyciętymi lokami

Fryzura z przyciętymi lokamiŹródło

Oprócz tego, że stają się coraz krótsze, fryzury z lat 20. XX wieku pozwoliły również na uwolnienie włosów, ponieważ przestały być stylizowane i zmuszane do tworzenia idealnych loków. Zamiast tego te krótko przycięte loki pozostawiono w swojej naturalnej fakturze – czy to prostej, czy falistej.

8. Fryzura Blunt Bob

Fryzura z tępym bobemŹródło

Fryzura bob szybko stała się jednym z najmodniejszych stylów lat 20. i dała początek wielu jej odmianom, które wciąż znamy, kochamy i nosimy dzisiaj. Na przykład tępy bob spopularyzowała aktorka Louise Brooks – była również jedną z pierwszych kobiet, które nosiły ten krój.

9. Krótka fryzura z perłowym nakryciem głowy

Fryzura z nakryciem głowy z perełŹródło

Perły i wszelkiego rodzaju dodatki to kolejne cechy charakterystyczne mody lat dwudziestych. Kobiety ozdabiały swoje stroje i dodają do swoich ubrań wiele wzorów i geometrycznych lub muzycznych wzorów. Niektórzy posunęli się jeszcze dalej i poszli, aby uzupełnić swoje fryzury o opaski na głowę i wszelkiego rodzaju akcesoria do włosów.

10. Kręcona krótka fryzura

Kręcone krótkie fryzuryŹródło

Kolejny bardzo fajny i ładny i niesamowicie prosty styl noszenia kręconych włosów: po prostu skrój je i pozwól im robić swoje. Nie trzeba dodawać, że ten styl jest niezwykle łatwy do dostosowania i noszenia w dzisiejszych czasach!

Fryzury z lat 20. dla włosów średniej długości

11. Falisty Bob z częścią boczną

Falisty bob z boczną częściąŹródło

Nie daj się zwieść: nie są to krótkie włosy, ale krótkie lub średniej długości loki, które wydają się krótsze z powodu ich falistości. Aby bob był bardziej równomierny, fryzura dodaje głębszą część boczną, aby naprawdę wydobyć jej najlepsze cechy.

12. Marcel macha fryzurę Boba

Marcel macha fryzurę bobŹródło

Fale Marcela i fryzury bobowe były meczem w niebie dla fryzur! Chociaż podobny do fal palców, „marcelowanie” włosów oznaczało włożenie gorącej lokówki we włosy, aby stworzyć loki nawet na prostych włosach. Josephine Baker jest jedną z najbardziej znanych użytkowniczek fal Marcela.

13. Niska bułka z falami

Niski kok z falami palcówŹródło

Innym sposobem na sprawienie, by włosy wydawały się krótsze niż w rzeczywistości, jest zebranie ich w niski kok zrobiony na karku i odpowiednie ułożenie po bokach (napięcie). Dodaj fale charakterystyczne dla większości fryzur z lat 20. i odważną czerwoną szminkę, a otrzymasz idealny wygląd retro!

14. Fryzura Anny May Wong

Fryzura Anny May WongŹródło

Anna May Wong jest uważana za pierwszą chińsko-amerykańską gwiazdę filmową, która zdobyła sławę w Hollywood, a także pierwszą, która zdobyła międzynarodowe uznanie. Zgodnie z oczekiwaniami była także ikoną mody, więc nic dziwnego, że nosi tę bardzo fajną fryzurę średniej długości z oryginalną krótką grzywką.

15. Fryzura Marleny Dietrich

Fryzura Marleny DietrichŹródło

Kolejna gwiazda złotych wieków, Marlene Dietrich, jest dobrze znana ze swojego śpiewu, aktorstwa i umiejętności odkrywania siebie na nowo. Rzuć okiem na to zdjęcie i podziwiaj jeden z jej najbardziej znanych stylizacji: głębokie, rozchylone z boku, średniej długości fale retro w tym, co wiemy, że były blond lokami.

16. Updo o średniej długości z detalami z piór

updo do połowy długości z detalami z piórŹródło

Żywiołowy był hasłem wielu fryzur z lat 20. XX wieku, a ten dodatek do włosów z piórami jest doskonałym tego przykładem. Chociaż w dzisiejszych czasach może to być nieco trudniejsze do noszenia, nadal możesz dostosować je do współczesnych czasów i pięknie nosić na specjalnym wydarzeniu lub na specjalną okazję.

17. Fryzura z ciasnymi lokami

Fryzura z ciasnymi lokamiŹródło

Szpilkowe loki wzięły swoją nazwę od jednego małego, ale bardzo przydatnego elementu wyposażenia używanego do ich wytwarzania: zwykłej szpilki do włosów. Mianowicie, możesz uzyskać luźniejsze lub mocniejsze szpilki, skręcając małe kosmyki włosów w kółko i mocując je tak mocno, jak chcesz za pomocą szpilki do włosów. Pozwól im odpocząć, aby się zakręciły, a następnie rozluźnij i baw się z wynikami!

18. Fryzura średniej długości z pałąkiem na głowę z lat 20. XX wieku

Fryzura z pałąkiem średniej długości z lat 20. XX wiekuŹródło

Ta średniej długości fryzura jest sama w sobie dość prosta – włosy są obcięte równomiernie na całej głowie, a tylko końcówki są zwrócone do wewnątrz, aby uzyskać efekt przypominający loki. Jednak tym, co wyróżnia ten styl, jest ładna opaska zakładana na czoło.

19. Niska bułka z czapką Cloche

Niski kok z kloszemŹródło

Jedną z mody, która rozpoczęła się we wczesnych dekadach XIX wieku i która trwała przez długi czas, był zwyczaj noszenia kapelusza. Podczas gdy style kapeluszy zmieniły się wraz z dekadą, ten prekursor klosza był modny w latach 20.

20. Falisty Bob z lokami pocałunku

Falisty bob z pocałowanymi lokamiŹródło

W latach 20. było tyle stylów loków, ile sposobów na ich wykonanie, więc przedstawiamy wam loki pocałunków. Charakteryzują się one i można je łatwo rozpoznać po tym, że włosy kręciły się i opadały na twarz i były zwykle do niej przyklejone. Pocałunki były noszone zarówno z prostymi, jak i kręconymi włosami.

Fryzury z lat 20. dla długich włosów

21. Fryzura z długimi słuchawkami

Fryzura z długimi słuchawkamiŹródło

Być może nie tak popularne w dzisiejszych czasach, jak inne fryzury z lat 20. na tej liście, szkoda byłoby nie wprowadzać i włączać również fryzur na słuchawki. Były idealną alternatywą dla kobiet, które wciąż chciały mieć długie włosy, ale też chciały mieć nowoczesny wygląd.

Ciekawostka: ta fryzura ma swoją nazwę od pierwszego rodzaju słuchawek, które ludzie nosili do słuchania wiadomości w czasach audycji radiowych.

22. Marcel fale na długie włosy

Marcel macha na długie włosyŹródło

Chociaż uzyskanie ich zajęło więcej czasu, fale Marcela były również osiągalne i wyglądały tak samo ładnie na długich włosach, jak na krótkich i średnich lokach.

23. Fale palcami z Gibsonem Tuckiem

Fale palcami z zakładką GibsonaŹródło

Gibson Tuck to jedna z tych fryzur, które wydają się niewiarygodnie złożone, ale w rzeczywistości są dość łatwe do wykonania. Jego historia sięga czasów edwardiańskich ale naprawdę stał się sławny dzięki Charles Dana Gibson (stąd nazwa). Od tego czasu zakładka Gibsona nadal jest podstawą fryzur na specjalne okazje.

24. Updo z lokami szpilkowymi

Updo z lokami szpilkowymiŹródło

Możesz używać szpilkowych loków w updo i z długimi włosami! Po prostu sprawdź to dość długie upięcie włosów, które używa jednego dużego i luźnego szpilki, aby naprawdę się wyróżnić. To, że końcówki włosów są znacznie jaśniejsze, bardzo ładnie podkreśla ten sam lok.

25. Pocałuj loki na długie włosy

Pocałuj loki na długie włosyŹródło

Te fryzury z lat 20. na długie włosy, szczególnie ta, są bardziej kombinacją różnych fryzur i cięć zebranych razem, aby uzyskać oszałamiające rezultaty. Weź ten długi updo włosów, który ma pofalowane boki i dodaje loki pocałunku, aby dopełnić wygląd.

26. Fryzura z lat 20. XX wiekus z bocznym bułeczkiem

Fryzury z lat 20. XX wiekuŹródło

Nie musisz mówić, jak dostosować ten styl lat 20., aby pasował do lat 20. – już to widzisz! Elegancki i nowoczesny kok z niskim bokiem w stylu retro dzięki efektownej opaski na głowę z pufą.

27. Faliste długie włosy z siatkową opaską do włosów

Długie falowane włosy z siateczkową opaskąŹródło

Jest to bardziej luźna fryzura, ponieważ chociaż zarówno opaska, jak i fale są elementami retro, są również znacznie luźniejsze. Falowane, długie włosy naturalnie układają się na ramionach. W tym samym czasie siateczkowa opaska do włosów zyskuje klasyczny akcent dzięki dodatkowi kwiatów.

28. Subtelne fale palców dla długich włosów

Subtelne falowanie palców dla długich włosówŹródło

Fale palców były najbardziej popularne w przypadku krótkich włosów, ale można je było również uzyskać na długich lokach; choć z nieco większym wysiłkiem. Fale palców były (i nadal są) tworzone przez dłoń na włosach zwilżonych żelem i przy pomocy drobno ząbkowanego grzebienia.

29. Marion Davies Updo

Marion Davies updoŹródło

Marion Davies była gwiazdą Broadwayu, producentem i filantropem. Najbardziej znana jest ze swojej skomplikowanej historii z potentatem prasowym Williamem Randolphem Hearstem.

30. Warkocze Cootie Garage

Warkocze Cootie GarageŹródło

Termin ‘garaż dla kotów„” jest używane do opisania fryzury z lokami ułożonymi w kok, tak aby zakrywały ucho. Był to termin pejoratywny i częściej używany przed boomem na bob. Mimo to wyglądał bardzo ładnie, zwłaszcza w warkoczu – jak na tym starym zdjęciu.

Tak więc, gotowy, aby zmienić swój wygląd?

Ta lista fryzur z lat dwudziestych pokazuje, że chociaż istnieją wspólne elementy, style te są tak różnorodne, jak okresy tej burzliwej dekady. Ich różnorodność sprawia również, że łatwiej przystosowują się do współczesnych czasów i powinny sprawić, że znalezienie takiej, która będzie odpowiadała Twoim upodobaniom, będzie dziecinnie proste!

Widziałeś przodków kroju pixie i boba, ale które z pozostałych fryzur z lat 20. w tym artykule planujesz wprowadzić w lata 2020 i dostosować, aby znów były fajne i modne? Skomentuj i daj nam znać!