50 karbowanych fryzur, które powracają!

Jeśli potrzebowałeś jeszcze jednego dowodu na to, że lata 90. powróciły na dobre, to jest to.

Kręcone fryzury powoli, ale pewnie przebijają się przez czerwone dywany, Instagramy i wybiegi.

I to też dobrze, bo będą towarzyszyć sukienkom na ramiączkach spaghetti i tonom błyszczyków, które już nosimy.

Oto 50 karbowanych fryzur, które pokażą Ci, jak nosić ten trend pod koniec 2010 roku!

1. Kręcone fryzury dla długich włosów

długie karbowane fryzuryŹródło

Dla milenialsów i pokolenia Z, które były za małe lub wcale się nie urodziły w latach 90., oto jak można uzyskać karbowane włosy:

Oczywiście z zaciskarką! Zagniatacz to narzędzie takie jak prostownica do włosów, ale w którym znajdują się faliste płytki ceramiczne. Kiedy są gorące, kręcą włosy w słynny teraz sposób zygzakowaty lub piłokształtny.

2. Fryzury karbowane w kucyk

fryzury karbowane w kucykŹródło

Zaciskarki do włosów jako narzędzie są dostępne wszędzie, w tym online u większych sprzedawców detalicznych oraz w lokalnych sklepach Walmart i innych tego typu sklepach. Dlatego jeśli chcesz wskoczyć na ten trend, nic nie będzie prostsze.

3. Fryzury karbowane w połowie w górę i w dół

pół w górę pół w dół karbowane fryzuryŹródło

„Zaciskanie” to w rzeczywistości termin używany na południu Stanów Zjednoczonych. Jednak w innych częściach Ameryki lub świata ten proces układania włosów jest również nazywany „marszczeniem” lub nawet „głębokimi falami”.

4. Eleganckie karbowane fryzury

eleganckie karbowane fryzuryŹródło

Oto zabawny fakt dla Ciebie. Mimo że było to najbardziej popularne w latach 80. i 90., pomysł karbowania włosów został wymyślony w 1972 roku dla samej Barbary Streisand przez Geri Cusenzę.

5. Emmy Rossum

karbowane fryzury emmy rossumŹródło

Oto aktorka Emmy Rossum ubrana w wysokiej klasy i bardzo dopracowaną fryzurę opartą na karbowanych włosach. To niechlujny kok z koronką z warkocza, która jest prawie niewidoczna, ponieważ oko od razu trafia na całe to zaciśnięcie.

6. Brudne karbowane fryzury

niechlujne karbowane fryzuryŹródło

Krytycy stylu donoszą, że zaciskanie wraca do mody raz na dziesięć lat. Nie przenika jednak do głównego nurtu konsumpcjonizmu. Zamiast tego jest po prostu używany przez projektantów na wybiegach, ponieważ ma tak uderzający efekt wizualny.

7. Zaciśnięte fryzury w Dior

karbowane fryzury diorŹródło

A skoro o tym mowa, oto jak wygląda model Diora z karbowanymi włosami. Widać, że powyższe stwierdzenie jest całkowicie słuszne. Kręcone włosy mają mocne wrażenie wizualne i artystyczne.

8. Różowe karbowane fryzury

różowe karbowane fryzuryŹródło

Istnieją sposoby na karbowanie włosów inne niż za pomocą karbownicy, ponieważ dzisiejsze kobiety i dziewczęta są znacznie bardziej zaniepokojone uszkodzeniem włosów przez ciepło niż w latach 80. i 90. Szukaj wskazówek i wskazówek na YouTube.

9. Kelly Osbourne

Kręcone fryzury Kelly OsbourneŹródło

Kelly Osbourne odkryła fantastyczny sposób na wprowadzenie kędzierzawych włosów w 2010 roku i ułożenie ich we właściwy sposób. To może być idealny wygląd na przyjęcie, wesele lub bal.

10. Dorywczo karbowane fryzury

zwykłe karbowane fryzuryŹródło

Do wyboru jest wiele rodzajów zaciskarek. Wszystko zależy od rodzaju loków, z jakimi chciałbyś skończyć. To klasyczny model, który nosiła większość dziewczyn w latach 80. i 90., jeśli chciały wyglądać fajnie.

11. Zaciśnięte fryzury z grzebieniem

przeczesać karbowane fryzuryŹródło

Jednym ze sposobów na uwspółcześnienie karbowanych fryzur jest łączenie ich z innymi trendami. Ta fryzura, na przykład, na warkocze i grzebień, nie wspominając o kolczykach na mankietach, które są najnowszymi trendami.

12. Krótkie karbowane fryzury

krótkie karbowane fryzuryŹródło

Możesz nawet zacisnąć włosy, jeśli są krótkie. Należy jednak przez cały czas pamiętać, że zaciskarka bardzo się nagrzewa i bardzo zbliży się do skóry. Im krótsze włosy, tym trudniej je zacisnąć.

13. Klasyczne karbowane fryzury

klasyczne karbowane fryzuryŹródło

Oto przykład czegoś, co mogłeś widzieć cały czas w szkołach, na ulicy iw telewizji w latach 90-tych. Jest to klasyczny pomysł poziomego karbowania, o którym marzyła większość dziewczyn ze swoimi włosami.

14. Banki Tyry

Tyra Banks karbowane fryzuryŹródło

Model Tyra Banks z pewnością nie wierzył, że mniej znaczy więcej, jeśli chodzi o zaciskanie. Tutaj jest z zakręconymi włosami, co sprawia, że ​​wygląda trochę jak lalka Barbie. Uwielbiamy też blond pasemka.

15. Britney Spears

karbowane fryzury Britney SpearsŹródło

Jeśli potrzebujesz zdjęcia, które powie ci, jak wyglądały lata 90. lub początek XXI wieku, to jest to. Mamy Britney Spears, matową różową szminkę, karbowane włosy, sztuczne tatuaże z kryształu górskiego i ozdobne naszyjniki.

16. Dość karbowane fryzury

ładne karbowane fryzuryŹródło

W przeciwieństwie do przedawkowania z lat 90., w ten sposób można dziś próbować nosić karbowane włosy. Wypróbuj prostą fryzurę do połowy do połowy w komplecie ze swobodnym strojem, który nie sprawi, że będziesz wyglądać przesadnie.

17. Piękne karbowane fryzury

piękne karbowane fryzuryŹródło

To jest dla profesjonalistów. Wiesz, bo kiedy opanujesz sztukę zaciskania włosów i jesteś gotowy, aby przejść na wyższy poziom. To wspaniała, niechlujna bułka z kilkoma śladami karbowania i fantastycznym dodatkiem kwiatowym.

18. Zaciśnięte fryzury z warkoczem syreny

fryzury karbowane warkocz syrenyŹródło

Sama zawiłość tej fryzury wystarczy, aby każdemu zaimponować. Jest to warkocz jumbo syreny z karbowanymi pasmami, perłami i kawałkami koralowca wrzuconymi do środka. To może być twoja fryzura, jeśli planujesz ślub na plaży.

19. Pastelowe punkowe karbowane fryzury

pastelowe punkowe karbowane fryzuryŹródło

Punk polegał na byciu sobą i przyjmowaniu stylów fryzur i mody, które sprawiają, że czujesz się dobrze. Dlatego jeśli zaciskanie jest twoją grą, idź na to. Oto więcej punkowych fryzur do wyboru i inspiracji.

20. Minimalne karbowane fryzury

minimalne karbowane fryzuryŹródło

Jeśli kochasz ten trend i chcesz go wypróbować, ale nie chcesz zgniatać wszystkich włosów lub jeśli masz strój biurowy, który musisz szanować, możesz spróbować zrobić tylko jeden pasmo. Czasami mniej naprawdę znaczy więcej.

21. Kręcone fryzury w Givenchy

Fryzury karbowane GivenchyŹródło

Oto kolejny piękny przykład z wybiegów. To model na wybiegu na pokaz Givenchy. Ma długie blond włosy, które są spięte prawie na całej długości, pasujące do jej stroju.

22. Warkocz wodospadu z karbowanymi włosami

Warkocz wodospadowy z karbowanymi kawałkami karbowanych fryzurŹródło

Warkocz wodospadu jest jednym z najpiękniejszych stylów. Kiedy dodasz do niej karbowane kosmyki, to naprawdę zaczyna wyglądać tak, jakbyś miał we włosach prawdziwy wodospad. Zygzaki sprawiają, że wygląda jak strumienie wody.

23. Krystyna Aguilera

Kręcone fryzury Christiny AguileryŹródło

Oto kolejny prawdziwy powrót do dekady, kiedy nosili tę fryzurę. Piosenkarka Christina Aguilera była wielką fanką zagniatania, łącząc ją z fałszywymi i zderzającymi się przedłużeniami, tonami czarnej kredki do oczu i brązową konturówką do ust.

24. Ariana Grande

ariana grande karbowane fryzuryŹródło

Dla kontrastu, oto jak współcześni piosenkarze noszą karbowane włosy. Ariana Grande oczywiście nie porzuciła swojego słynnego kucyka. Zamiast tego zdecydowała się poprawić to, zagniatając kilka pasm tu i tam.

25. Dokuczający kucyk

drażnione fryzury z kucykiemŹródło

Mówiąc o kucykach, oto inny sposób, w jaki możesz nosić karbowany. Stwórz kucyk, zagnij włosy, a następnie użyj miękkiej szczoteczki, aby je wydobyć. Wygląda na to, że właśnie wróciłeś do domu z ekskluzywnego salonu.

26. Gigi Hadid

gigi hadid karbowane fryzuryŹródło

Modelka Gigi Hadid nie mogła się oprzeć możliwości skorzystania z tak nowego trendu, jak karbowane włosy, więc natychmiast wskoczyła na Instagram, aby opublikować selfie z tą grzywą. Wygląda jak dziewczyna z lat 90.!

27. Słodkie karbowane fryzury

słodkie karbowane fryzuryŹródło

Spojrzmy prawdzie w oczy. Niezależnie od tego, czy jesteś pro, czy przeciw tej fryzurze, musisz przyznać, że jest to przeciążenie słodyczą. Oznacza to, że jeśli są zrobione i ułożone prawidłowo, karbowane włosy mogą wyglądać dobrze i modnie zarówno w życiu codziennym, jak i na wybiegu.

28. Czerwone karbowane fryzury

czerwone karbowane fryzuryŹródło

Zaciśnięcie rudych włosów wymaga dużo odwagi, ale kiedy to zrobisz, poczujesz się wyzwolony. Poczuj potęgę lat 80. i 90. i przekaż ikony stylizacji, dzięki którym taka fryzura była możliwa przez tak długi czas.

29. Wspaniałe karbowane fryzury

karbowane fryzuryŹródło

Ta blondynka chai wzbudza w nas zazdrość o włosy. Wszystko w tym wyglądzie jest absolutną perfekcją. Od brązowych odcieni u nasady, przez nieskazitelne końcówki, po subtelne karbowanie. Nawet makijaż jest fajny.

30. Artystyczne karbowane fryzury

artystyczne karbowane fryzuryŹródło

Możesz również użyć karbowanych włosów, jeśli potrzebujesz specjalnego pomysłu na kostium, na Halloween lub na cosplay. Możesz spróbować, jeśli robisz artystyczne lub glamowe zdjęcia na swoje konto na Instagramie, ponieważ jest oszałamiający wizualnie.

31. Zaciśnięte fryzury z warkoczem

warkocze karbowane fryzuryŹródło

Jest po prostu coś w karbowanych włosach, które zostały następnie wplecione w warkocz. Wygląda eterycznie, jakby linie się zatarły, a włosy były w ciągłym ruchu. Uwielbiamy ten efekt!

32. Beyonce

Beyonce karbowane fryzuryŹródło

Wiesz, co mówią. Jeśli ta fryzura jest wystarczająco dobra dla Beyonce, to jest też wystarczająco dobra dla nas! Dzięki temu wiemy, że uwielbiamy karbowane włosy i że powinniśmy je nosić częściej. Jeśli królowa rozkaże…

33. Fajne karbowane fryzury

fajne karbowane fryzuryŹródło

Ta wysoka pół-updo świetnie pasuje do chokera i makijażu inspirowanego latami 60. Podoba nam się również to, że włosy zostały wyrwane zamiast nabłyszczać karbowane loki, jak to miało miejsce w latach 80. i 90..

34. Czeskie karbowane fryzury

czeskie karbowane fryzuryŹródło

Nawet dziewczyny w stylu boho-chic mogą znaleźć zastosowanie w zaciskarce. Wszystko zależy od stylizacji. W tym przypadku jesteśmy pod wrażeniem tego, jak karbowane kosmyki włosów wyglądają tak, jakby były częścią wymyślnej sukienki ze sztucznym piórem.

35. Kudłate karbowane fryzury

karbowane fryzuryŹródło

Zaciskanie może stać się twoim sprzymierzeńcem bardzo wcześnie rano, kiedy musisz układać włosy, ale jesteś senny i się spieszysz. Użyj sprayu chroniącego przed ciepłem i dodaj kilka zmarszczek do swoich zamków.

36. Zaciśnięte fryzury na wesele

fryzury ślubne karbowaneŹródło

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wygląda panna młoda z kędzierzawymi włosami, to jest to. Ona jest wspaniała. Ta niechlujna fryzura w połączeniu z wieńcem z twoich ulubionych naturalnych kwiatów sprawi, że będziesz wyglądać jak wróżka.

37. Fryzury z karbowanym warkoczem Jumbo

fryzury karbowane jumbo warkoczŹródło

Jeśli lubisz tę fryzurę, będziesz potrzebować dużo lakieru do włosów. Najpierw zagnij włosy, a następnie zapnij je w duży warkocz z trzech pasm. Palcami pociągnij za kosmyki, aż zmienią się w duży warkocz.

38. Zaciśnięte fryzury na blond włosy

blond karbowane fryzuryŹródło

Pamiętaj, że jeśli zagnieciłeś wszystkie włosy i chcesz uzyskać objętość, będziesz musiał je zdmuchnąć. Samo zagniatanie nie załatwi sprawy. Sam ciężar włosów w połączeniu z grawitacją pociągnie je w dół.

39. Zaciśnięte fryzury z Fauxhawk

karbowane fryzury fauxhawkŹródło

Fauxhawki występują w setkach, jeśli nie tysiącach kształtów i rozmiarów. Nie ma ograniczeń co do kreatywności dzięki fałszywemu Mohawkowi. Dlaczego więc nie zrobić takiego z węzłami włosów u nasady i fałdami zamiast kolcami??

40. Fryzury z jednorożcem

karbowane fryzury jednorożcaŹródło

To może być Twój wygląd na festiwalu muzycznym. Ten storczykowy róż w połączeniu z fioletowym kolorem jest oszałamiający i dobrze komponuje się z każdym wybranym cieniem do powiek. Dodatkowo karbowanie sprawia, że ​​fryzura jest naprawdę łatwa w utrzymaniu.

41. Fryzury z karbowaną pianką morską

fryzury karbowane z pianki morskiejŹródło

Mówiąc o wyjątkowych kolorach włosów, co powiesz na ten niesamowity odcień turkusowy, który w rzeczywistości nazywa się pianką morską? Jeśli przyjrzysz się uważnie, zobaczysz, że ma ciemniejsze, turkusowe podświetlenia, które dodają mu głębi. Będzie idealny na letnie wakacje na plaży.

42. Zaciśnięte fryzury z niechlujnym kokem

niechlujne karbowane fryzury w kokŹródło

Ten niesamowity wir niechlujnej bułki wygląda jak kilka smaków lodów połączonych w pyszną mieszankę. Na wierzchu jest brzoskwinia i truskawka, a na dole malina i wanilia. Nic więcej nie potrzebne na lato!

43. Tęczowe karbowane fryzury

karbowane fryzuryŹródło

Kiedy patrzysz na tę fryzurę, możesz prawie usłyszeć śpiew Backstreet Boys lub NSYNC w tle, gdy malujesz paznokcie brokatowym lakierem do paznokci. Ale prawdziwe pytanie brzmi – jesteś Britney czy Christina??

44. Fryzury Bob Crimp

karbowane fryzury bobŹródło

To najsłodszy bob, jaki kiedykolwiek widzieliśmy. W połowie jest z niechlujnym warkoczem, a w połowie z zestawem wspaniałych karbów. Czy zauważyłeś również wiśniowoczerwone pasemka w tych brązowych włosach? Oni to rozgrzewają!

45. Zimowe karbowane fryzury ślubne

zimowe fryzury ślubne karbowaneŹródło

W rzeczywistości może to służyć zarówno jako inspiracja jesiennego, jak i zimowego ślubu, ponieważ widać, że korona kwiatu jest wykonana z wielu jesiennych kwiatów. Ponieważ jednak zawiera sosnę i jodłę, można go bezpiecznie używać również zimą.

46. ​​Demi Moore

karbowane fryzury demi mooreŹródło

Teraz spójrzmy na kilka innych celebrytów, którzy przyjęli karbowane włosy. To aktorka Demi Moore z lat 80., która uprawiała nie jeden, ale dwa główne trendy dekady.

Jeden to oczywiście karbowane włosy, a drugi to dzióbek wieloryba. To ostatnie odnosi się do kucyka na czubku głowy, który wygląda jak strumień wody wyrzucany przez wieloryba.

47. Boczny kucyk

boczne karbowane fryzury w kucykŹródło

Gdybyś był kimś w latach 80. i 90., nosiłbyś boczny kucyk z jakąś kolorową i ozdobioną gumką do włosów i najwyraźniej kędzierzawymi włosami. Możemy śmiało powiedzieć, że cieszymy się, że ta nie wróciła, bo te grzywki nie pomogły.

48. Cindy Lauper

Fryzury karbowane Cyndi LauperŹródło

Dziewczyny chcą się bawić, ale ile zabawy to za dużo? Oto kwintesencja stylu lat 80. z teatralnym makijażem i włosami, które wyglądają jak skrzyżowanie kręconego frytownicy z suszeniem włosów podczas zamieci.

49. Mariah Carey

mariah carey karbowane fryzuryŹródło

Nawet piosenkarka Mariah Carey starała się zachować klasę w latach 90. ze swoją dziewczyną z sąsiedztwa i kędzierzawymi włosami. Mimi z pewnością miała minimalistyczny i skromny wygląd w porównaniu do innych wokalistek, polegając głównie na swoim głosie.

50. Iggy Azalea

Iggy azalia karbowane fryzuryŹródło

I wracamy do lat 2010, aby ponownie przyjrzeć się, jak współczesne gwiazdy zreinterpretowały karbowane fryzury. Widać, że nie zapomniano o kucyku, mimo że nie nosi się go już z boku głowy.

Gotowy do zmiany wyglądu?

Mimo że większość ludzi uważa, że ​​karbowane włosy nie są najlepszym pomysłem, w jakiś sposób pojawiają się one przez lata, kiedy celebryci i projektanci decydują, że nadszedł czas, aby pokazać je ponownie.

Co myślisz o tych 50 karbowanych fryzurach? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.