Fryzury z lat 80., które napełnią Cię nostalgią

Mówią, że niektóre rzeczy powinny pozostać w przeszłości, ale moda i fryzury są jednymi z wyjątków, które zataczają koło! Niezależnie od tego, czy są to spodnie typu flare z lat 70., fryzury 80., czy fluorescencyjny sprzęt treningowy z lat 90., styl retro zawsze będzie nostalgią w naszych sercach!

Tak więc, jeśli przygotowujesz się na imprezę w stylu lat 80., chcesz ożywić swój wygląd fryzurą retro lub po prostu chcesz wypróbować samouczki online dotyczące fryzur z lat 80., nie szukaj dalej! Zebraliśmy wszystkie informacje o najbardziej niesławnych stylach i wyglądach epoki oraz o tym, jak można je osiągnąć!

Często zadawane pytania dotyczące produktów

Jakie są fryzury z lat 80.?

Mówiąc najprościej, fryzury z lat 80. to kultowe stylizacje dla mężczyzn i kobiet, które zyskały na znaczeniu w latach 80. XX wieku. Od dziobka wieloryba, przez karbowanie i trwałą ondulację, lata 80. przyniosły rewolucję w zakresie włosów, która powitała indywidualność i ekspresję.

Kim są ikony włosów lat 80.??

Znanymi zmieniaczami fryzur z lat 80. były głównie kobiety-muzyki. Te kobiety przesunęły granice swojego wyglądu i stworzyły stylizacje, które są nadal popularne:

 • Madonna
 • Blondie (znana również jako Debbie Harry)
 • Olivia Newton-John
 • Cyndi Lauper

Jakie są najlepsze fryzury z lat 80. dla długich włosów??

Kręcone włosy lub duże, kędzierzawe loki to objętość i zadziorność, które wiele obecnych celebrytów z długimi włosami, takich jak Beyonce, przywraca!

Innym popularnym faworytem, ​​który nadal jest odpowiedni dla każdego, kto ma długie włosy, jest „trwała trwała”. Trwała ondulacja zamienia każdą głowę włosów w koronę sprężystych loków i objętości!

Jakie są najlepsze fryzury z lat 80. dla krótkich włosów??

„Madonna Wrap Up”, „Teased Bangs” Olivii Newton-John, a nawet „Feathed Hair” Cyndi Lauper to jedne z najbardziej znanych fryzur z lat 80. z krótkimi włosami, które wciąż wpływają na nasz styl.!

„Madonna Wrap Up” to charakterystyczny wygląd krótkich włosów, w których gruby kawałek materiału zawiązany w luźną kokardę wokół głowy, a krótkie włosy są drażnione i zwinięte pod spodem. Prosty bob Olivii Newton-John był obramowany drażniącą grzywką, a pierzaste włosy Cyndi Lauper były mocno drażnione, z delikatnymi lokami latającymi we wszystkich kierunkach.

Jak sprawdziliśmy

Przeszukaliśmy archiwa online w poszukiwaniu zdjęć celebrytów lat 80., trendsetterów z lat 80. i magazynów o fryzurach z lat 80., aby stworzyć nasze najlepsze propozycje najlepszych fryzur z lat 80., które istniały i tych, które powróciły w modzie!

przez GIPHY

Co sprawdziliśmy

 • Wieloryb Dziobek
 • Pierzasty wygląd
 • Styl Punky Rock
 • Mullet
 • Kędzierzawy
 • Wielkie włosy
 • Fuzja kwiatów
 • Loki Jheri
 • Boczny wysoki ogon
 • Zanikanie Hi-Top

Wieloryb Dziobek

Opis

Wylewka wieloryba była ulubioną przez całe pokolenie kobiet w latach 80-tych. Ta fryzura została częściowo stworzona z pragnienia czegoś innego niż zwykły kucyk, a dzióbek wieloryba zapewnił nieco sprytnego pogrubienia i objętości włosom użytkownika. Stylizowany przez związanie górnej części głowy, tak jak w przypadku normalnego kucyka, za pomocą gumki lub klipsa, a następnie wypuszczenie jej na górę jak fontanna lub dziób wieloryba.

Rezultat wygląda jak impreza na czubku głowy i był kwintesencją stylu lat 80., gdzie motto było większe i lepsze. Wylewkę wieloryba można nosić również z grzywką, co spopularyzowały takie gwiazdy jak Debbie Gibson.

Pierzasty wygląd

Opis

Pierzasta fryzura była niezwykle poszukiwana w latach 80-tych, a dzięki naturalnym pięknościom, takim jak Farrah Faucett, bez wysiłku kołysząca fryzurą, wiele osób na całym świecie nie mogło powstrzymać się od naśladowania. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mieliby trudności z udoskonaleniem kultowych, pierzastych skrzydeł fryzury po bokach głowy, wraz z częścią między grzywką a warstwami loków zamrożonych lakierem do włosów.

Pierzasta fryzura była bardziej odpowiednia dla osób z naturalnie prostymi lub falującymi włosami, a po idealnym strzyżeniu włosy były zaczesywane do tyłu w sposób przypominający upierzone skrzydła ptaka. Ta fryzura osiągnęła fenomenalny poziom popularności, a wiele celebrytów nosiło ten styl, w tym Rob Lowe, księżna Diana, Heather Locklear i Michelle Pfeiffer.

Styl Punky Rock

Opis

Lata osiemdziesiąte to narodziny kultury punkowej, więc nie ulega wątpliwości, że wkrótce fryzura reprezentująca ten ruch pojawiła się w mainstreamowym obiegu mody. Punkrockowe fryzury były wspierane przez nowe gatunki muzyczne i całe pokolenie młodych ludzi, którzy chcieli uwolnić się od twardo wyglądających, skórzanych, podartych i wysadzanych ćwiekami ubrań. Naturalnie, dziwaczne i dzikie fryzury kultury punk rocka stały się idealnym dopasowaniem dzięki innowacyjnemu wykorzystaniu kolorów, kolców i irokezów.

Jednym z powodów, dla których wygląd punk rocka stał się tak popularny, jest to, że stał się platformą dla młodych ludzi do wyrażania swojej indywidualności, a każda fryzura, która miała klasyczne kroje, takie jak części, byłaby uważana za nudną. Nic tak nie krzyczy dzikimi latami 80. jak Cyndi Lauper i Madonna kołyszące punkrockową fryzurę.

Mullet

Opis

„Biznes z przodu, impreza z tyłu” to popularny opis tego klasycznego wyglądu z lat 80. i jest to prawdopodobnie najbardziej niesławna fryzura we współczesnej pamięci. Mega gwiazdy, takie jak David Bowie i Paul McCartney, były jednymi z pierwszych, które kołysały tę fryzurę już na początku lat 70., ale barwena nie osiągnęła tak naprawdę swojej wysokości aż do połowy lat 80..

Uwielbiam go lub nienawidzę, barwena przez lata była zdecydowanie przedmiotem wielu drwin, ale nie można zaprzeczyć jej popularności w tym czasie zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, zarówno z odmianami kręconymi, jak i prostymi włosami. W rzeczywistości początkiem „fe-mullet” z lat 80. mógł być sam Prince, który zakołysał swoją wersją tego stylu lokami w erze Purpurowego Deszczu.

Mężczyzna z fryzurą z barwenyŹródło obrazu: flickr.com

Kędzierzawy

Opis

Ten niekonwencjonalny wygląd był czasami opisywany jako porażony prądem. Jednak takie opisy nie powstrzymały tej fryzury przed całkowitym zastąpieniem długich, prostych i gładkich włosów z lat 70-tych. Osoby obdarzone naturalnie kręconymi włosami zachęcano do drażnienia i spryskiwania włosów na niesamowitą wysokość, podczas gdy osoby z prostszymi włosami robiły wszystko, co mogły, aby zrobić to samo.

W wyniku tego trendu fryzjerskiego powstała „permanentna fala”, czyli proces chemicznej modyfikacji włosów w celu uzyskania małych i ciasnych loków. Być może słyszeliście, że nazywa się to „trwałą”, która z kolei ukształtowała swój własny, niepowtarzalny styl, który stał się szalenie popularny wśród młodzieży i dorosłych w latach 80..

przez GIPHY

Wielkie włosy

Opis

Jeśli jest jedna fryzura, która krzyczy w latach 80., to wszystko, co ma objętość. Duże włosy to fryzura, która współczuje włosom o dużej objętości lub w dużej mierze ułożonym; szczególnie te, które sprawiają, że włosy zajmują dużo miejsca na całej głowie.

Mimo że ta fryzura została oznaczona jako „duże włosy” w latach 70., szybko osiągnęła szczyt mody w latach 80., a aktorki takie jak Raquel Welch, Brigitte Bardot i Jane Fonda stały się ikonami z dużymi włosami. W tej dekadzie pojawiły się ogromne, obszerne włosy zarówno u mężczyzn, jak i kobiet w postaci długich, a czasem kręconych spojrzeń.

przez GIPHY

Fuzja kwiatów

Opis

Ta konkretna fryzura miała swój początek w latach 60. XX wieku, kiedy wielki ruch kontrkulturowy zjednał trakcję wraz z wprowadzeniem stylu hipisowskiego do głównego nurtu mody. Zainspirowany Woodstock, protestami wojennymi i Latem miłości, sam wygląd zaczął się dość prosty, gdy mężczyźni i kobiety wyrastali z włosów w długie, naturalne i zaniedbane loki.

To bezpośrednio zakwestionowało uporządkowane, zgodne style z poprzedniej glamour dekady, ale powoli z biegiem lat fryzura z kwiatowej fuzji nabrała mieszanki dzikich lat 80. z kilkoma ostrożnymi akcentami elegancji.

Loki Jheri

Opis

Jheri Redding wymyślił ten styl w latach 70. i został nazwany lokami Jheri Curl lub Jerry. Jest to fryzura po trwałej ondulacji, która stała się niezwykle popularna wśród Afroamerykanów w latach 80-tych i nadała użytkownikowi lśniący i luźno zwinięty wygląd.

Styl miał dwuczęściowy proces aplikacji, który najpierw zmiękcza włosy, a następnie utrwala loki; ponadto był łatwiejszy w pielęgnacji niż inne zabiegi chemiczne tamtych czasów i był sprzedawany jako styl „prania i noszenia”. Ta fryzura stała się supergwiazdą w latach 80., kiedy międzynarodowy piosenkarz Michael Jackson kołysał lokami Jheri.

przez GIPHY

Boczny wysoki ogon

Opis

Boczny kucyk przeszedł wiele odmian, w zależności od tego, gdzie umieściłeś go na głowie. Umieszczony na wysokości uszu, nieco wyżej, klasyczna dziewczyna z doliny, czy prosto z czubka głowy, wysoki boczny ogon był modny w latach 80., a jego kultowy wygląd scrunchie spopularyzował takie gwiazdy jak D.J. Garbarz.

Chociaż kucyki były fryzurą od wieków, częścią tego, co wyróżniało boczny wysoki ogon, było włączenie „scrunchie”. Ta duża materiałowa opaska do włosów była często pomalowana na jaskrawe neony lub „gorące” kolory i nadała bocznemu ogonowi charakterystyczny wygląd z lat 80. z zabawnym i beztroskim podejściem. Ten styl był popularny wśród młodszych dziewcząt i nastolatków, ale wiele dorosłych kobiet również nosiło ten wygląd.

Zanikanie Hi-Top

Opis

Fade hi-top to fryzura, która symbolizowała złoty wiek hip-hopu i miejskiej muzyki współczesnej w latach 80-tych i wczesnych 90-tych. Jest to styl strzyżenia, w którym włosy po bokach są przycięte lub ogolone krótko, a góra jest ułożona tak, aby była bardzo długa i wysoka. Dodatkowo, styliści włosów mogli pozwolić sobie na golenie stylizowanych wzorów po bokach i na czole, co dało hi-topowi blaknięcie jednym z jego najbardziej znanych charakterystycznych stylizacji.

Był to niezwykle popularny styl wśród afroamerykańskiej młodzieży, ale był noszony również przez wielu dorosłych, szczególnie w przemyśle muzycznym hip-hop.

Fade hi-top może kwalifikować się jako odmiana flattop, która została spopularyzowana przez wschodzące grupy raperów i hip-hopu, takie jak Salt-N-Pepa, Doug E. Fresh i Kid ‘N Play. Dopiero na początku lat 90. zanikanie hi-topu stało się kultowym, strukturalnym wyglądem o większej długości, który symbolizował złotą erę muzyki hip-hopowej.

Werdykt

Fryzura lat 80.Źródło obrazu: flickr.com

Nostalgia wywołana fryzurami z lat 80. jest powodem, dla którego nigdy tak naprawdę nie wyjdą z mody! Niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany wyglądem na jeden wieczór, czy chcesz ożywić swój wygląd fryzurą retro, lata 80. mają dla ciebie styl!

Mężczyzna czy kobieta, z długimi lub krótkimi włosami, lata 80. były znane z tego, że żyło się głośno, głośno i dumnie, więc dlaczego nie wprowadzić tego w 2019 roku z wersją jednego z naszych ulubionych: Big Hair lub Side High Pony Tail! Samouczki są łatwo dostępne na Youtube, a Amazon ma wszystkie Twoje potrzeby związane z produktami do włosów, więc na co czekasz? Zacznij stylizować już dziś!