Ako funguje infračervené vykurovanie a aké typy existujú?

Máte dosť vysokých účtov za vykurovanie a nezdravej vnútornej klímy v chladnom období? Konvenčné nočné skladovacie ohrievače, ako aj plynové a olejové vykurovanie vo všeobecnosti bohužiaľ spôsobujú všetky tieto nevýhody a neponúkajú pre váš domov konštantnú teplotu. Výsledkom je často suchý vzduch, plesne a alergie. Našťastie k tomu existuje veľmi účinná alternatíva – infračervené vykurovanie, známe tiež ako sálavé alebo teplovodné vykurovanie. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete viac o tom, ako to funguje a aké typy existujú.

infračervený ohrev digel teplo

Ako funguje infračervené vykurovanie?

Pri konvenčnom vykurovaní, nazývanom aj konvekčné vykurovanie, sa vzduch ohrieva. Ten potom vystúpi na vrchol a opäť sa ochladí. Vytvorí sa vzduchový cyklus, ktorý nie je skutočne zdravý. Na jednej strane je prach týmto spôsobom neustále vírený a uprednostňuje sa tvorba plesní; na druhej strane tento druh ohrevu vedie k nežiaducim tepelným stratám a tvorbe vrstiev tepla.

Na rozdiel od konvekčného vykurovania infračervený princíp neohrieva vzduch, ale plášť miestnosti. Ide o steny, podlahu a strop. Teplo z infračerveného ohrievača sa navyše pomocou takzvaného tepelného žiarenia dostane priamo na všetky objekty v miestnosti, ako aj na naše telá. Teplo sa tak v objektoch uchováva dlhšie. Zostáva konštantnejší po dlhšiu dobu, pretože sa pomaly uvoľňuje späť do prostredia, podobne ako kachľová pec. Výsledkom je, že v každej miestnosti sa šíri útulná atmosféra.

infračervené vykurovanie dekorácia steny obývačky

Tento proces sa stále nazýva regulácia teploty v obálke miestnosti a jeho funkčnosť je podobná ako pri slnku. Prirodzene a udržateľne, infračervené vykurovanie zaisťuje príjemné teplo, ktoré je energeticky účinné a bezúdržbové. S využitím najmodernejších technológií, precíznej ručnej práce pri montáži a odborných skúseností na najvyššej úrovni vznikajú prvotriedne výrobky, ktoré inovatívnym spôsobom premieňajú elektrickú energiu na zdravé teplo. Väčšia útulnosť a pohodlie vo vlastných štyroch stenách sú predprogramované.

zdravé infračervené vykurovanie

Hlavné výhody infračerveného vykurovania:

  • vysoká energetická účinnosť
  • jednoduchá inštalácia
  • žiadna údržba
  • šetrnosť k životnému prostrediu
  • zdravé teplo
  • moderný dizajn
  • optimálne zabezpečenie

Všetky tieto výhody samozrejme platia pre každého Typy infračervených ohrievačov, ktoré momentálne môžete nájsť na trhu. Uistite sa, že máte dostatočnú certifikáciu, uprednostňujte vysokokvalitné výrobky Made in Germany a nechajte si pri nákupe plne poradiť skúsenými odborníkmi. A aké máte možnosti, sa dozviete nižšie.

infračervené vyhrievacie zrkadlo

Typy infračervených ohrievačov

V závislosti od umiestnenia existujú podlahové, stropné a nástenné infračervené ohrievače. Každý variant má svoje vlastné špecifické výhody a môže byť samozrejme kombinovaný so zvyškom. Infračervené ohrievače sa navyše líšia materiálmi a doplnkovými funkciami. Okrem ohrievacích dosiek so skleneným povrchom existujú aj keramické alebo hliníkové.

Môžete sa tiež rozhodnúť pre vyhrievanie zrkadiel v kúpeľni alebo na chodbe. Toto je nielen efektívne, ale má aj veľmi užitočnú funkciu a tiež vizuálne rozširuje priestor. V detskej izbe na cvičenie a maľovanie alebo v kuchyni na nákupné zoznamy je naopak perfektným riešením infračervené vykurovanie v podobe kriedovej tabule alebo tabule. A jednoducho kdekoľvek v dome, vykurovacia doska s individuálnou fotografiou podľa vášho výberu dodá atmosfére dokonalý osobný dojem.

A ako si vyberiete správnu veľkosť, optimálnu úroveň výkonu vo wattoch a požadovaný počet vykurovacích telies? Neboj sa! Väčšina poskytovateľov má na tento účel online kalkulačku požiadaviek, pomocou ktorej to všetko ľahko a presne vypočítate vopred.

infračervené vykurovacie stenové panely obrázok

Záver:

Ak chcete doma optimálny komfort a energetickú účinnosť, elegantný dizajn a v zime zdravú vnútornú klímu, stojí za to prejsť na infračervené vykurovanie. Je úplne bezúdržbový a šetrný k životnému prostrediu. Moderné infrapanely bodujú aj ďalšími užitočnými funkciami. Sú k dispozícii vo forme zrkadla, kriedovej tabule alebo nástennej maľby. Každý si tak môže nájsť to pravé pre seba.

Tam, kde ide ruka v ruke funkcia a dizajn a je cítiť zdravé, dokonca aj teplo, je jednoducho najlepšie žiť. Skúste to a vychutnajte si prirodzené teplo slnka aj v tých najtemnejších dňoch roka so správnym infračerveným ohrevom!

  fotografický motív dekorácie infračervenej vykurovacej steny   infračervené kúrenie v spálni