Ako vyzerá budúcnosť nanotechnológií?

čo je nanotechnológia budúcnosť a technológie

Fascinujúca budúcnosť nanotechnológií

Čoraz viac ľudí hovorí a píše o nanotechnológiách a ich zásadnom význame pre ľudstvo. Viete však presne, čo to je a ako by to mohlo zmeniť našu budúcnosť?

Čo je nanotechnológia?

čo je nanotechnológia, niektoré fakty

Ako to všetko začalo

Počuli ste o prednáške „Je tu veľa priestoru dole“? Bol daný americkým fyzikom Richardom Feynmanom 29. decembra 1959. Prednáška sa konala na Technologickom inštitúte v Kalifornii.

Táto prednáška popísala proces, v ktorom vedci môžu individuálne ovládať atómy a molekuly.

O desať rokov neskôr profesor Norio Taniguchi formoval nanotechnológiu.

Ovládajte atómy a molekuly

čo je nanotechnológia, ako sa to všetko začalo?

Ale ľudstvo stále potrebovalo predpoklady pre rýchly rozvoj tejto oblasti, o ktorom sa tu bude diskutovať. V roku 1981 bol vyvinutý skenovací tunelový mikroskop. Vďaka tomu mohli vedci vidieť a manipulovať s jednotlivými atómami. Tak začala moderná nanotechnológia.

Ako nanotechnológie menia našu budúcnosť??

nano bunky, čo je nanotechnológia

Atramenty naplnené nanočasticami vedú elektrický prúd

V budúcnosti už nebudeme potrebovať veľmi presné techniky. Vedci z University of Illinois v Urbana-Champaign a mnoho ďalších tímov pracujú na vodivých atramentoch a farbách. Boli by plynulí a mohli by doslova vyjsť z guľôčkového pera. Malá linka s ním by stačila na napájanie antény alebo LED displeja.

Revolučné myšlienky

fakty o nanotechnológiách

Detektor rakovinotvorných buniek

Ako rakovinové bunky rastú, gény a proteíny v nich sa menia. Tento proces emituje organické zlúčeniny, ktoré je možné detegovať veľmi skoro. Nanočastice by ich dokázali objaviť vo veľmi ranom štádiu. Lekári by tak mohli zachrániť oveľa viac životov.

Nanotechnológia v medicíne

nanobunky a nanotechnologické fakty

Nano absorpcia

Jeden z najvzrušujúcejších objavov spojených s nanotechnológiami sa nazýva Osorb. Tím z College of Wooster v meste Wooster v Ohiu pracoval na nanotechnológiách na zabránenie výbuchom na letiskách. Ďalší, nemenej hodnotný objav, sa stal náhodou. Vďaka špeciálnej receptúre vyrobenej z nanočastíc sa získaná látka mohla šíriť vo vode. Zabralo všetko, čo tam bolo, okrem H2O. Tento objav by mohol byť veľmi nápomocný pri čistení vody.

Objav Osorba

čo je nanotechnologická práca v laboratóriu

Bojujte s rakovinou pri zdroji

University of Missouri môže byť na ceste k vývoju rakoviny prostaty založenej na nanotechnológiách. Častice by liečili zdroj problému. Pokusy na zvieratách už boli úspešné. Experti musia len zistiť, či sú neškodné.

Génová terapia a dodávanie liečiv

Správy o inovatívnejších nanotechnológiách, ktoré pomáhajú dodávať lieky do buniek, vychádzajú prakticky každý týždeň. To isté platí pre génové terapie.

Inovatívnejšie nanotechnológie

nanogridy, čo je nanotechnológia

Ochranná vrstva pre pokožku

Prevencia rakoviny kože by mohla dosiahnuť nové, lepšie rozmery. Pomocou nanotechnológií sa vyvíjajú aj špeciálne, oveľa účinnejšie ochranné vrstvy pre pokožku.

the Budúcnosť nanotechnológií

čo sú obrázky a zaujímavosti z nanotechnológií