Nájdite správneho kuchynského robota – s týmito nákupnými radami je to jednoduchšie!

Hľadáte viac funkcií a pohodlia pri varení alebo pečení? Potom je moderný kuchynský spotrebič pravdepodobne to pravé pre vás. Pretože tento multifunkčný kuchynský pomocník vás podporuje takmer pri všetkých činnostiach pri príprave jedla a ušetrí vám veľa času a námahy. Na trhu je už k dispozícii množstvo produktov od rôznych výrobcov, čo neumožňuje správne rozhodnutie o kúpe. Zvlášť, keď si chcete kúpiť svoj prvý kuchynský robot a nemáte s ním žiadne skúsenosti, máte to ťažké. V každom prípade pomôže byť vopred dobre informovaný a podrobne sa pozrieť na najdôležitejšie nákupné kritériá. V nasledujúcom sme sa preto rozhodli zhrnúť pre vás niekoľko základných aspektov pri výbere správneho kuchynského spotrebiča.

kúpiť kuchynský robot

Prečo v prvom rade potrebujete kuchynský robot?

Toto je úplne prvá otázka, ktorú si musíte položiť pred kúpou kuchynského robota. Aby ste na ne mohli primerane odpovedať, musíte najskôr poznať najdôležitejšie výhody tohto kompaktného kuchynského spotrebiča. V prvom rade ide o multifunkčnosť. Kuchynské stroje môžu nielen miešať a miesiť. Vďaka rôznym nástavcom a ďalšiemu príslušenstvu sú tiež schopné krájať zeleninu, sekať orechy, lisovať čerstvé šťavy, ovládať vynikajúce smoothie a nátierky a pripravovať si čerstvé mleté ​​mäso sami. Potrebné ďalšie diely sú často súčasťou dodávky alebo ich môžete jednoducho individuálne objednať. A tak máte mixér, mixér, odšťavovač, lis na citrusy a dokonca aj mlynček na mäso v jednom zariadení.

príslušenstvo kuchynského robota kenwood

Inovatívnejšie zariadenia ako napr Šéfkuchár Kenwood napríklad vám ponúknuť ešte väčšiu exkluzivitu s dodatočnou funkciou vykurovania a integrovanými váhami. Je to vynikajúca voľba pre milovníkov pekárne medzi vami, ktorí chcú často rozmaznávať priateľov a rodinu nadýchanými pochúťkami. Taký kuchynský robot samozrejme robí rovnako rýchlo a jednoducho aj všetky ostatné vyššie uvedené kuchynské práce.

Netreba podceňovať ani priestorovo nenáročnú vlastnosť kuchynských automatov. Najmä malé kuchyne z toho môžu mať značný prospech. Pretože namiesto toho, aby ste pracovnú dosku a police preplnili rôznymi kuchynskými spotrebičmi a mali tak ešte menej voľného miesta, odložíte kuchynský robot. Ste tak dobre vybavení na prípravu väčšiny jedál a nápojov a potrebujete iba rýchlovarnú kanvicu, kávovar a hriankovač.

Nakoniec sa toto rozhodnutie ukazuje ako ešte priaznivejšie. Pretože ostatné kvalitné kuchynské spotrebiče nie sú práve lacné a spotrebúvajú dodatočnú energiu. A hoci dobrý kuchynský robot má svoju cenu, nakoniec sa vždy vyplatí.

malá kuchynská linka zariadená kuchynským robotom

Čo zohráva dôležitú úlohu pri rozhodovaní o kúpe?

Pri výbere kuchynského robota je vhodné siahnuť po vysokej kvalite. Inými slovami, vyhýbajte sa pochybným značkám a exoticky znejúcim, neznámym menám. Je lepšie vybrať si dobrý model od známeho výrobcu v tejto oblasti, ako sú Kenwood, KitchenAid, Bosch atď. Len tak sa vyhnete nepríjemným prekvapeniam a sklamaniu. V tomto prípade platí príslovie: "Ak nakupujete lacno, kupujete dvakrát" obzvlášť dobré tiež.

  • Správna veľkosť

V závislosti od svojich vlastných potrieb a preferencií jedla si potom môžete vybrať zariadenie tak, aby vám jeho funkcie optimálne vyhovovali. Samozrejme, je tiež dôležité vedieť, akú veľkosť by mal mať kuchynský robot. To znamená kapacitu mixovacej nádoby, pričom skutočne veľké zariadenia majú miešacie misky so 7 litrami alebo dokonca s druhou. Aby ste sa lepšie zorientovali, mali by ste pri výbere počítať s minimálne 1 L na osobu v domácnosti. Pokiaľ ale často pozývate domov svojich hostí a radi si všetko pripravíte sami, určite sa oplatí kúpiť si kuchynský robot s väčšou kapacitou.

Správny výber kuchynského robota

  • Sila motora

Dávajte si tiež pozor na silu motora. Väčšie kuchynské stroje sú samozrejme výkonnejšie a mali by byť vybavené najmenej 1000 wattmi. Dokážu tak vykonávať ťažšie pracovné postupy, ako je drvenie kociek ľadu alebo miesenie hustého cesta. U takýchto zariadení je takzvaný mäkký štart o to dôležitejší. To zaisťuje o niečo pomalšie zrýchlenie a chráni tak stroj pred poruchami.

  • bezpečnosť predovšetkým

Kuchynský robot má ostré nože a nástavce mixéra, a preto musí byť dobre zaistený. Núdzové zastavenie je napríklad dôležitou doplnkovou funkciou, ktorá zaisťuje, že sa miešač zastaví ihneď po otvorení veka. Na druhej strane dobrá ochrana proti preťaženiu a prehriatiu má veľký význam v prípade nadmerného zahrievania stroja a môže potenciálne zabrániť nehodám počas pracovného procesu. Dobrá stálosť je tiež súčasťou bezpečnosti kuchynského robota. V skutočnosti by zariadenie pri miešaní, sekaní, rezaní alebo sekaní malo stáť úplne pevne a nemalo by sa kývať tam a späť alebo blúdiť po pracovnej ploche. Slúžia na to nohy a gombíky vyrobené z gumy, ktoré sa nachádzajú na spodnej strane zariadenia.

  • Myslite na jednoduché čistenie

Pri kúpe kuchynského robota nezabudnite myslieť na upratovanie. Zistite o tom viac. Dávajte pozor na to, ako môžete jednotlivé diely čistiť a či sú vhodné do umývačky riadu. Pretože namáhavé čistenie vás môže stáť aj veľa času a energie.

Pri rozhodovaní o kúpe kuchynského robota si doprajte dostatok času. Zoberte do úvahy všetky tieto kritériá a získajte odborné rady od skúsených predajcov. Vždy sa spoliehajte na vysokokvalitné výrobky známych výrobcov, pretože len tak budete na bezpečnej strane.

kuchynský stroj moderný pomocník do kuchyne pri varení