Čo hovoríte na elektromobil?

nabíjacia stanica pre elektromobily modely automobilov so slnečnou energiou s elektrinou

Na elektromobily dozrel čas

V niekoľkých mysliach, keď sa hovorí o elektromobiloch, ľudí prenasleduje predstava malej dodávky, ktorá je nevhodná na dlhé cesty alebo dokonca výlety s rodinou. Obraz je však už dávno zastaraný a elektrické automobily sa stali vhodné na každodenné použitie.

Začiatkom januára 2015 bolo podľa Spolkového úradu pre automobilovú dopravu na nemeckých cestách už viac ako 126 000 elektrických a hybridných automobilov. Aj keď je to len malé percento v porovnaní s takmer 44 miliónmi naftových a benzínových vozidiel, trend sa zvyšuje.

Na elektromobily dozrel čas

Elektromobilu patrí budúcnosť

S modelom S od Tesla Motors sa elektromobily stali dokonca skutočne príťažlivými. Krátky dojazd, ktorý predtým hovoril proti kúpe elektrického vozidla, je dnes okrem iného aj vďaka spoločnosti Tesla Motors minulosťou. Už v roku 2017 by tieto vozidlá mali mať dojazd až 1 000 kilometrov. Vyberá si stále viac ľudí, predať svoje auto a kúpte si model Tesla. Kým v roku 2012 bolo kúpených 2 650 automobilov, v roku 2014 to už bolo 35 000.

nabíjacia stanica pre elektrické autá dobite svoje batérie slnečnou energiou

Obzvlášť atraktívne pre obyvateľov miest: cenovo dostupný elektrický pohon smart fortwo. Šetrnosť k životnému prostrediu manévrovateľného automobilu potvrdzuje aj environmentálna certifikácia automobilu s ÖKO TREND. Najlepšie známky vo všetkých riadkoch!

Na inteligentné elektrické auto dozrel čas

Hybridných modelov od Porsche už existuje niekoľko. Na veľtrhu IAA vo Frankfurte predstavil výrobca automobilov patriaci spoločnosti VW svoje prvé elektricky poháňané športové auto. Štyri samostatné sedadlá, 600 k, dojazd 500 kilometrov a doba nabíjania 15 minút predstavujú pokrok v oblasti elektrických vozidiel. Porsche však zatiaľ neprezradilo, kedy bude možné Porsche Mission E kúpiť.

nabíjacia stanica pre elektromobily slnečná energia predstavuje modely automobilov

Nabíjacích staníc bolo zatiaľ relatívne málo. Okolo 3 000 kusov sa porovnáva s takmer 15 000 bežnými čerpacími stanicami. Aplikácie a vyhľadávače čerpacích staníc na internete spočiatku pomáhajú nájsť nabíjaciu stanicu, ale rozšírenie vrátane finančnej podpory z Európskej únie sa už plánuje.

nabíjacia stanica pre elektromobily slnečná energia šetrná k životnému prostrediu

Aj keď sú obstarávacie náklady na elektromobily spravidla vyššie ako na benzínové alebo naftové vozidlá, nízke náklady na údržbu, výhody v poistnom a dobrá ekologická rovnováha tento faktor rušia. Každý, kto si v roku 2015 kúpi elektromobil, bude na desať rokov oslobodený od daňovej povinnosti z vozidla. Oplatí sa kúpiť e-mobil? S Automatická kalkulačka hodnôt cena súčasného ojazdeného auta môže byť stanovená a použitá ako základ financovania pre nové auto.

Kúpa elektromobilu je lacná

Práva na obrázky:

Obrázok 1: © flickr.com/Seattle Municipal Archives

Obrázok 2: © flickr.com/Robert Couse-Baker

Obrázok 3: © flickr.com/Frerk Meyer

Obrázok 4: © flickr.com/Automotive Space

Obrázok 5: © flickr.com/Michael

Obrázok 6: © flickr.com/Maik Meid