Virtuálny server: moderná práca v domácej kancelárii a kancelárii

Zamotané káble, viacero externých pevných diskov, zastaraný softvér, príliš veľké množstvo dát. Tieto problémy, ktoré často nevyhnutne vznikajú v každodennom kancelárskom živote, pravdepodobne poznáte. Zabezpečte viac pokoja, tichosti, efektivity a príjemnú a profesionálnu prácu tým, že niektoré veci odovzdáte iným ako externé služby. Moderní pracovníci už nesedia v miestnosti plnej počítačov, ale pracujú flexibilne a bezpečne odkiaľkoľvek vďaka virtuálnym serverom.

virtuálny server funguje efektívne domáca kancelária

Práca na najvyššej úrovni

Práca v cloude je v Nemecku stále obľúbenejšia. Veľkí poskytovatelia služieb už niekoľko rokov ponúkajú moderné virtuálne servery pre firmy a súkromné ​​osoby. Medzitým sa Výber z rôznych balíkov rovnako ako 1und1, také veľké, že každý môže získať maximálny výkon pre svoje individuálne požiadavky.

Živnostníci a malé a stredné spoločnosti ťažia predovšetkým z toho, že dostávajú rovnaké zdroje a aplikácie IT ako veľké spoločnosti. V rámci takzvaného „cloud computingu“ sa aj vaša najmenšia kancelária alebo domáca kancelária môže zmeniť na pracovisko najvyššej kvality..

Nákladovo efektívne a aktuálne

Nemusíte si robiť starosti s neustálymi aktualizáciami softvéru, ani si nemusíte v pravidelných intervaloch kupovať nový hardvér alebo softvér, ktorý vyhovuje najnovším štandardom. Toto všetko vám poskytne váš serverový partner. To vám ušetrí peniaze, ale aj čas a úsilie, ktoré budete potrebovať na hľadanie a nákup nového zariadenia. Náklady na energiu je možné ušetriť aj externým nákupom servera. Menej zariadení v dome znamená aj menšiu spotrebu energie.

Viac priestoru na iné veci

Malé kancelárie alebo obývačky s integrovaným pracovným priestorom ťažia predovšetkým z eliminácie objemných technických komponentov, ako sú servery, pevné disky atď. Neexistuje ani množstvo káblov, ktoré by nevyhnutne spôsobovali neporiadok na každej pracovnej stanici. Voľný priestor môžete využiť na spríjemnenie atmosféry miestnosti a tým na zvýšenie vlastnej produktivity. Väčšiu rovnováhu zaisťujú napríklad rastliny alebo moderné relaxačné sedacie súpravy.

domáca kancelária cloudového virtuálneho servera

Bezpečné a flexibilné

Bezpečnosť je v digitálnom veku veľmi dôležitou otázkou. Známi poskytovatelia serverov pracujú s úspešným šifrovaním SSL a ponúkajú optimálnu ochranu pred útokmi hackerov. Dátové centrá navyše patria k najmodernejším z hľadiska prenosu dát a dostupnosti. Vďaka virtuálnemu úložisku dát môžete vyvolať a vykonávať svoje dokumenty, prezentácie alebo prácu na webe odkiaľkoľvek. To znamená, že pracovisko sa už neobmedzuje iba na kanceláriu alebo domácu kanceláriu. Väčšinou je možné pracovať v akejkoľvek kaviarni, na pláži alebo v prázdninovom dome.

Menej problémov

Jednou z veľkých výhod virtuálnych serverov spravovaných poskytovateľmi služieb je, že problémy je možné zadávať externe. Nezáleží na tom, či sú káble uvoľnené alebo pevné disky nefungujú správne. Údržba a obnova zariadení je zodpovednosťou poskytovateľa služieb, takže sa s takýmito problémami už nebudete stretávať.

virtuálny server energeticky efektívna kancelária domáca kancelária

virtuálny server funguje efektívne kancelária tablet domáca kancelária

Existujú aj nevýhody?

Každá minca má dve strany, a preto existuje aj temná stránka, pokiaľ ide o tému „virtuálnych serverov“. Hlavnou nevýhodou je vaša závislosť. Vaše produkty a výkon závisia od poskytovateľa služieb. Ak zmení štruktúry alebo ponuky, musíte sa prispôsobiť. Predsa len, korporátne záujmy poskytovateľa služieb stoja pred vašimi. Preto je obzvlášť dôležité vopred si premyslieť, ktorý serverový partner je pre vás ten pravý. Porovnajte rôznych poskytovateľov a preskúmajte nasledujúce aspekty:

  • Výpočtový výkon
  • Skladový priestor
  • Zamýšľané použitie
  • Zmluvné obdobie
  • Bezpečnostné funkcie
  • Recenzie od ostatných spotrebiteľov

Ak viete, čo potrebujete a kto vám môže ponúknuť tieto služby, môžete začať modernú prácu s virtuálnym serverom v niekoľkých krokoch.

Práva k obrázku: Flickr Cloud Computing – v cloude Fotografie Blue Coat CC BY-SA 2.0 Niektoré práva vyhradené