7 nových a fascinujúcich elektrických automobilov na rok 2019

Prvé generácie elektromobilov ponúkali veľmi malý výber. Predovšetkým to ovplyvnilo kapacitu strojov, napríklad počet miest na sedenie. Donedávna sa do toho zmestilo buď málo ľudí. Navyše by ste mali často minúť svoje celkové úspory na dôchodku na luxusný model. V posledných rokoch sa však trh s elektromobilmi ďalej rozvíjal a s ním aj ponuka. Nasledujúcich 7 modelov pre rok 2019 na nás zapôsobilo najviac.

Našich 7 obľúbených medzi elektrickými autami na rok 2019

Elektromobil – Audi e -tron 2019

prehľad elektromobilu Audi e tron

Audi e-tron 2019

Tento model bol skutočne naplánovaný na rok 2018, ale vyšiel trochu neskoro. V prvých mesiacoch roka sa predáva v Európe a potom o niečo neskôr v USA. Tento model zaujme svojou účinnosťou v každom jednom aspekte. Jedinou výnimkou je batéria s kapacitou 95 kWh.

Nové elektrické auto Mercedes-Benz EQC 2019

Nápad na prehľad elektromobilu Mercedes EQC

Mercedes-Benz EQC 2019

Elektromobily modelu Mercedes-Benz EQC 2019 sa čoskoro dostanú do výroby. Očakáva sa, že človek na jedno nabitie batérie prejde približne 200 míľ. Batéria je poháňaná dvoma asynchrónnymi motormi.

Mimoriadne kompaktný Mini Electric 2019

porovnanie mini elektromobilov

Mini Electric 2019

Hľadáte nové modely malých elektromobilov? Medzi všetkými možnosťami sme sa rozhodli predstaviť novinku od BMW – Mini Electric 2019. Je to veľmi ergonomické a pohodlné! Na jedno nabitie prejdete takmer 240 kilometrov.

prehľad elektrického auta bmw i3

BMW i3 2019

Tento nový model od BMW získava batériové články s kapacitou 120 Ah. Výsledkom je tiež 42kWh batéria. V porovnaní s predchádzajúcimi modelmi môžete jazdiť zhruba o 30% dlhšie vzdialenosti, zhruba 240 km, rovnako ako pri modeli Mini.

Nissan Leaf 2019 – elektrické auto

Predaj elektrického auta Nissan LEAF

Nissan Leaf 2019

Jedná sa o jeden z modelov elektromobilov, ktoré zaujmú mnohými optimalizáciami. Tento rok sa okrem iného konečne podarilo dosiahnuť dlho očakávaný cieľ 60 kWh batérie. Maximálna vzdialenosť, ktorú môžete s týmto modelom prejsť bez nabíjania, je približne 320 km.

Novinky Porsche Taycan 2019

prehľad elektrického auta porsche

Porsche Taycan

So systémom 800 voltov to bude najrýchlejšie sa nabíjajúce elektrické auto roku 2019. Jedná sa o jeden z najdrahších luxusných modelov a aj keď si to málokto môže dovoliť, určite posunie celé odvetvie na úplne novú úroveň. Je ponúkaný v rôznych verziách, v ktorých sa dĺžka trasy na jedno nabitie pohybuje medzi 300 a 480 km.

Nové elektrické auto Kia Niro EV

porovnanie elektromobilov kia

Kia Niro EV

Na európsky trh sú plánované lítium-iónové polymérové ​​batérie s kapacitou 64 kWh. K dispozícii bude aj lacnejšia verzia s 39,2 kWh batériou rovnakého typu. Na jedno nabitie budete môcť najazdiť okolo 300 kilometrov.

Všeobecné trendy v elektrických automobiloch v roku 2019

Vo všeobecnosti neexistujú žiadne veľké prekvapenia pre elektrické autá 2019. Dizajnové línie zostávajú zhruba rovnaké a cieľom je jednoducho výrazne zvýšiť kapacitu tohto modelu. Okrem už ohlásených modelov sa v najbližších mesiacoch pravdepodobne dočkáme aj ďalších prekvapení.