Ako Elon Musk zmenil svet

V skutočnosti sa svet neustále mení. Existujú však určité osobnosti, ktoré sa aktívne zúčastňujú. Jedným z nich je bezpochyby šéf Tesly a hi-tech miliardár Elon Musk. Roky investuje do vesmírneho cestovania, kde sa zúčastňuje so svojou spoločnosťou SpaceX. Jeho inžinieri a vedci už vyvinuli nové viacúčelové raketové pohonné systémy. To by mohlo enormne znížiť náklady na budúce vesmírne misie a zásobovanie medzinárodných vesmírnych staníc. Odvážne plány Elona Muska pravidelne pútajú pozornosť. Je to pochopiteľné, pretože jeho veľkým snom je, aby ľudia začali dlhú cestu na Mars. Jeho vesmírne verzie presne zodpovedajú prianiu mnohých vedcov, výskumníkov a astronautov, aby jedného dňa kolonizovali červenú planétu. Stručne podáme správu, ako prebiehala jeho cesta z jeho rodiska Pretorie k odvážnym plánom, projektom a snom vzdialených planét.

Elon Musk je jednou z najfarebnejších postáv v Silicon Valley.

Elon Musk génius zo Silicon Valley

  • Génius zo Silicon Valley

Napriek tomu, že Elon Musk je často charakterizovaný ako génius zo Silicon Valley, je pôvodom z Južnej Afriky. Aby sa tam vyhol vojenskej službe, spolu so svojim bratom utiekol do Kanady. Počas štúdia na univerzite sa Elon Musk presťahoval z Kanady do USA, kde študoval ekonómiu a fyziku.

Potom odišiel do Kalifornie, aby urobil doktorát z fyziky. Onedlho opustil Stanfordskú univerzitu a založil si internetovú spoločnosť. Elon ukázal, že dokáže zarobiť veľa peňazí, a predal Zip2, založený v roku 1995. Z toho zarobil 22 miliónov dolárov na majetku. Vďaka svojmu podielu v online platobnom systéme PayPal sa génius stal miliardárom. Potom prešiel na svoj ďalší projekt a založil spoločnosť SpaceX, ktorej činnosť je zameraná na cestovanie do vesmíru. Elon Musk teda začal vyvíjať inovatívne technológie, ktoré menia svet.

Vďaka technológiám a snom zarobil miliardy.

Elon Musk s technológiou a snami, zarába miliardy

Vesmírna spoločnosť Elona Muska SpaceX si kladie za cieľ znížiť náklady na vesmírne cesty do takej miery, aby bol možný život na iných planétach. V roku 2013 urobil bláznivý projekt s názvom Hyperloop. Už bol navrhnutý testovací model kapsúl, v ktorom môžu ľudia prekonať dlhé vzdialenosti v potrubnom systéme vo veľmi krátkom čase. Vizionár sníva o tom, že bude cestovať takmer rýchlosťou zvuku. Vďaka tomuto novému druhu dopravy sa dajú veľké vzdialenosti medzi veľkými mestami rýchlo a elegantne zvládnuť v kapsulách. V podobných kapsulách potom určite bude pokračovať do vesmíru.

Génius a jeho kapsula.

Elon Musk jeho slávna kapsula na rýchle cestovanie

 Odhodlaný zmeniť svet k lepšiemu.

Rýchla doprava kapsuly Elona Muska mení svet k lepšiemu

Vizionár Elon Musk medzitým podľa Forbesu investuje svoj majetok vo výške 16 miliárd dolárov nielen do vesmírneho cestovania, ale aj do moderných dopravných prostriedkov, akými sú autá Tesla. Jeho tím navrhol tunelový systém pre oblasť Los Angeles, veľký projekt proti preťaženiu, ktorý vyrieši každodenné dopravné problémy v megapolise. Génius sa podieľa aj na výskume umelej inteligencie.

Takéto rakety v dohľadnej dobe odletia do vesmíru.

Výsledky testu rakety Elona Muska letia do vesmíru

  • Elon Musk je uznávaný za svoje úspechy v cestovaní do vesmíru

Svet sa v súčasnosti dostáva do nových horizontov a osobnosti ako Elon Musk chcú pomôcť a priniesť revolúciu vo vesmíre. Nedávno zverejnil na Instagrame zaujímavé obrázky, ktoré presne odrážajú jeho vesmírne sny. Úspešné výsledky testov rakety Mars potvrdil jeho tím. Viac sa o tom dozviete v priloženom videu.

Elon Musk je pre svoje vesmírne vízie uznávaný po celom svete. Ale za „svoje mimoriadne úspechy v cestovaní do vesmíru a za ľudstvo bude čoskoro ocenený dôležitým vedeckým ocenením. Šéf Tesla a SpaceX získava „medailu Stephena Hawkinga“. Medaila sa udeľuje počas renomovaného festivalu vedy a hudby Starmus. Toto dôležité podujatie sa vo Švajčiarsku uskutoční prvýkrát v júni tohto roku. S napätím čakáme na Elona Muska s týmto ocenením!

 Môžeme len hádať, čo prinesie blízka budúcnosť.

Vesmír Elona Muska putuje zo sna do reality

Zo sna do reality! Od SpaceX a Elona Muska sa dá veľa očakávať!

Elon Musk SpaceX od sna k realite