Ako umelá inteligencia spôsobuje revolúciu v umení

Známy Štúdium na Oxfordskej univerzite Podľa toho by bolo možné v priebehu najbližších 15 rokov zautomatizovať približne 47% v súčasnosti dostupných pracovných miest. Kreatívni ľudia často veria, že majú profesionálnu prevahu. Maliari, básnici, spisovatelia, komici, hudobníci a dokonca aj dizajnéri však musia byť vo svojom optimizme opatrní. Roboty a umelá inteligencia už prinášajú revolúciu v mnohých kreatívnych oblastiach, a to ako pomocné nástroje, tak aj ako umeleckí konkurenti. Tu sú niektoré zo spôsobov, akými sa AI prelína do sveta umenia a kultúry a spochybňuje definíciu kreativity.

Môžu byť roboti kreatívni??

Ako umelá inteligencia prináša revolúciu do portrétu výtvarného robota

Maľovať podľa čísel

Minulý rok sa obraz vytvorený AI predal na aukcii Christie’s za 432 500 dolárov. Francúzsky umelecký kolektív Obivid vytvoril tlačený portrét Edmunda de Belamyho pomocou GAN (generatívna kontradiktórna sieť), ktorá maľuje analýzou 15 000 portrétov zo 14..

a 20. storočia.

Spoluzakladatelia portrétu Zjavný Pierre Fautrel a Edmund de Belamy

Ako umelá inteligencia prináša revolúciu do umenia, vytvorilo maľovanie

Umelá inteligencia vytvára elektronickú hudbu

Najproduktívnejším hudobníkom sa za rok podarí vydať štúdiový album alebo dva. nie Auxuman ale. Táto spoločnosť, oddaná budovaniu ďalšej generácie virtuálnych zabávačov, vydala svoj debutový album 27. septembra. Odtiaľto sľubuje, že každý mesiac uvedie na trh nové hudobné albumy generované AI, ktoré sa budú nahrávať na YouTube, Soundcloud a rôzne streamingové platformy..

Celá skupina AI hudobníkov, z ktorých každý má svoj vlastný hudobný štýl

Ako umelá inteligencia prináša revolúciu v umení, asistentskí hudobníci ai

Robotický spisovateľ a básnik

AI tiež pomaly dobýva svet literatúry. Zoberme si napríklad spisovateľa Robina Sloana. Píše svoj najnovší román spolu so softvérom AI, ktorý dopĺňa jeho vety, keď potrebuje kreatívnu iskru.

Tím vedcov z Microsoftu a Kjótskej univerzity vyvinul básnickú AI, ktorá je dostatočne dobrá na oklamanie online sudcov. Umelá inteligencia sa naučila asociácie medzi obrázkami a textom pomocou tisícov fotografií, popisov a básní. Ešte nie ste presvedčení? Hrať hru Bot alebo nie, aby ste zistili, či poznáte básnické diela AI.

Robin Sloan používa počítačový program, ktorý vytvoril, na napísanie svojho najnovšieho románu

Ako umelá inteligencia prináša revolúciu do umenia robin sloan ai romanist

Túto krátku báseň napísala AI na základe obrázku a popisu

Ako umelá inteligencia prináša revolúciu do umenia, AI vytvára básne

Algoritmus humoru

Ak si umelá inteligencia osvojila zložitosť poézie, dokázala by nás tiež rozosmiať? Vedci a improvizační komici Piotr Mirowski a Kory Mathewson sa to snažia dosiahnuť. Ich KI A.L.Ex bolo vyškolené na titulky zo 100 000 filmov, aby počas ich vystúpení generovali vtipy. Mirowski opisuje svojho robota ako „úplne opitého komika, ktorý je len náhodou zábavný“.

Roboti ešte nie sú dokonalí komici, ale nadišiel čas

Ako umelá inteligencia prináša revolúciu do umenia komikov a výskumníkov s robotmi

Myšlienkové sochy

Na Mobile World Congress 2017 architektonickí dizajnéri spolupracovali s kognitívnym systémom Watson na vytvorení Prvej sochy myslenia. Je to prvá socha, ktorá si vybrala vlastné materiály, tvary a farby. Štyrmetrová socha má štruktúrny povrch z viac ako 1200 unikátnych hliníkových častíc a pripomína diela Antonia Gaudiho. Je však úplne nezávislý.

Inšpirovaný Gaudi, vytvorený s AI

Ako umelá inteligencia prináša revolúciu do umenia generovaného sochou

Amazon vytvára módnych návrhárov AI

Amazon nie je synonymom pre vysokú módu. Spoločnosť však môže ísť cestou, pokiaľ ide o nahradenie stylistov a dizajnérov algoritmami AI. Vedci z Amazonu v súčasnosti skúmajú možnosť zozbierať obrázky konkrétneho módneho štýlu a potom pomocou algoritmu vygenerovať podobné, ale nové návrhy založené na týchto obrázkoch..

Dosah technológie bude stále rásť. O úlohe umelej inteligencie v kreatívnych oblastiach sa rozhodne horúco diskutuje. Od samostrojných myšlienkových sôch cez romány manipulované AI až po módny dizajn. Jednoducho už neexistuje forma umenia, ktorú by robot nedokázal napodobniť.

Tieto efektné oblečenie vytvorila umelá inteligencia

Ako umelá inteligencia spôsobuje revolúciu v umení, AI vytvorila módne oblečenie