AlterEgo je prenosné zariadenie, ktoré dokáže čítať vašu myseľ

24-ročný doktorand na MIT (Massachusetts Institute of Technology) Arnav Kapur už dosiahol viac ako väčšina ľudí za celý svoj život. Mladý génius pracoval na mesačnom roveri, vynašiel dron s 3D tlačou a vyvinul zvukovú technológiu na podporu zrakovo postihnutých. Jeho najnovší vynález je ešte sci-fi, pretože vám dokáže čítať myšlienky. Áno, čítate dobre! Druhé ja je nositeľná náhlavná súprava, ktorá dokáže rozoznávať príkazy, aj keď ste úplne nehybní a nehýbete ústami. Stačí, ak si povel poviete v hlave.

Takmer každý sci-fi nápad sa stáva realitou

AlterEgo je prenosné zariadenie, ktoré dokáže čítať vašu myseľ pri navigácii v televízii

Ako presne funguje náhlavná súprava AlterEgo na čítanie myšlienok?

Technológia obsahuje systém senzorov, ktoré snímajú drobné neuromuskulárne signály, ktoré mozog vysiela do hlasiviek a svalov krku a jazyka. Náš mozog vysiela tieto signály vždy, keď k sebe mlčíme.

Vstavaná AI rozpoznáva signály a prevádza ich do slov. Užívateľ „počuje“ tiché reakcie od AI prostredníctvom mikrofónu, ktorý prenáša zvuky cez kosti lebky a ucha. Užívatelia môžu svoje príkazy samozrejme vyslovovať aj nahlas.

Spoločnosť AlterEgo bola tento rok ocenená cenou Cena študenta Lemelsona-MIT „Využite to!“ Udeľuje sa za vynálezy založené na technológiách so spotrebiteľskými zariadeniami. Cena je dotovaná sumou 15 000 USD. Kapur v súčasnej dobe testuje zariadenie v rôznych nemocniciach a rehabilitačných centrách v Bostone na ľuďoch s poruchami komunikácie. Tieto obmedzenia môžu byť spôsobené mŕtvicou, mozgovou obrnou alebo neurodegeneratívnymi ochoreniami, ako je ALS.

V prípade ALS (amyotrofická laterálna skleróza) choroba postihuje nervy v mozgu a mieche, čím viac ľudí oberá o schopnosť používať svaly, vrátane tých, ktoré ovládajú reč. Váš mozog však stále vysiela signály reči do hlasiviek a svalov zapojených do rozprávania. AlterEgo dokáže tieto signály zachytiť a previesť ich na reč. Podľa Kapurovho výskumu je systém presný na 92 ​​percent.

Arnav Kapur nosí náhlavnú súpravu AlterEgo

AlterEgo je prenosné zariadenie, ktoré vám dokáže čítať myšlienky. Kapur má náhlavnú súpravu

Na čo by mohlo byť AlterEgo dobré? Aké sú jeho oblasti použitia?

Zariadenie by mohlo „rozšíriť naše schopnosti a vnímanie rôznymi spôsobmi,“ hovorí Kapur. Predstavte si napríklad, že si počas jazdy do obchodu urobíte v hlave zoznam s potravinami. Kým sa tam dostanete, nepochybne ste na niektoré položky zabudli. Ak použijete AlterEgo na „vyslovenie“ zoznamu, bude zaznamenaný a položky vám budú prečítané pri nákupe.

Váš nákupný zoznam je uložený vo vašej hlave

AlterEgo je prenosné zariadenie, ktoré vám v hlave dokáže prečítať nákupný zoznam z mysle

Teraz si predstavte, že máte demenciu. AlterEgo môže zaznamenať vaše vlastné pokyny a včas vám ich pripomenúť. Možnosti sú takmer neobmedzené. So systémom môžete komunikovať s inteligentnými domácimi zariadeniami, ako je Echo alebo Alexa, zatiaľ čo schôdze si robia tiché poznámky a odosielajú textové správy bez mobilného telefónu. AlterEgo by dokonca mohlo jedného dňa fungovať ako prenosný prekladač.

AlterEgo môže byť užitočné vo vojenských operáciách, napr. B. keď špeciálne jednotky musia ticho komunikovať. Pomôcť by mohlo aj ľuďom, ktorí pracujú v hlučnom prostredí, od stíhacích pilotov až po hasičov. Kapur plánuje vyvinúť AlterEgo na komerčné zariadenie. Aktuálne pracuje na optimalizácii hardvéru a AI na spracovanie extrémne veľkého množstva dát s minimálnym oneskorením. Kapur dúfa, že AlterEgo môže pomôcť ľuďom vnímať AI nie ako strašidelnú, zlú silu pokúšajúcu sa ukradnúť našu identitu a prácu, ale ako nástroj, ktorý môže zlepšiť náš každodenný život..

Kapur sa pokúša urobiť z AI prirodzené rozšírenie vlastného vnímania

AlterEgo je prenosné zariadenie, ktoré vám môže čítať myšlienky alterego náhlavnej súpravy sci -fi

Predstavte si, že by ste s niekým mohli viesť úplne neverbálny rozhovor

AlterEgo je nositeľné zariadenie, ktoré dokáže čítať vašu myseľ a komunikovať s ostatnými