Amazonský robot Vesta sa môže dostať na trh neskôr v tomto roku

Pravdepodobne najväčší online predajca Amazon už minulý rok priznal, že čoskoro bude implementovaný úplne nový, inovatívny projekt. Na trh prichádza robot Amazon! Malo by sa volať Vesta a dokázať toho oveľa viac ako konvenčné domáce roboty, ktoré iba vysávajú a čistia okná. Tvrdí to americký finančný úrad Bloomberg Roboty by mali byť testované v domácnostiach zamestnancov Amazonu do konca roku 2018 a k dispozícii spotrebiteľom v roku 2019.

Amazonský robot Vesta mnohí netrpezlivo očakávajú

robotická vesta amazon

Domáci robot Vesta bol pomenovaný po rímskej bohyni domova a krbu a je teda zodpovedný za to, že sa ľudia zabavia okrem domácich prác. Podľa medializovaných informácií je vybavený výkonnými kamerami a softvérom na rozpoznávanie obrazu. Bude sa teda môcť pohybovať po miestnostiach ako „samoriadiace auto“.

Odborníci tvrdia, že robot Amazon Vesta je pokusom dať telu obľúbeného hlasového asistenta Alexa a nahradiť reproduktor Echo.

Amazon chce priblížiť budúcnosť

amazon robot vesta zábava pre domácnosť

Doteraz Alexa skutočne fungovala celkom dobre s Echo. Neustále sa ďalej rozvíja a obohacuje o nové „zručnosti“, ktoré používateľovi poskytnú ešte viac pohodlia a zábavy. Alexa je však stále niečo statické a ešte nemá správny tvar, ako by mnohí z nás chceli vidieť. Ako napríklad legendárny Threepio (C-3PO) z Hviezdnych vojen.

Humanoidné roboty sú už desaťročia vyhľadávané ako vízia

inovácia robota amazon vesta 2019

V dnešnej dobe obrovskej akcelerácie a digitalizácie nie je prekvapujúce, že sa trh s domácimi robotmi v najbližších piatich rokoch takmer strojnásobí. Popri Sony, LG a Toyote je jedným z kľúčových hráčov, ktorí veľa investujú do vývoja robotov, aj Amazon. Projekt Vesta je toho najnovším príkladom a sme nadšení, že vidíme, čo môže tento rok oficiálne vyjsť z vývojového oddelenia Amazonu Lab 126.

Kúpiť robota Amazon v roku 2019 by bolo pekné!

Ktovie, aj takto by mohla vyzerať Vesta

amazon robot 2019 vesta

Dobrá spoločnosť v dome

amazon robot vesta domáci robot

Spoluhráč pre deti?

vesta amazon robot 2019

domáci amazon robot vesta

Alebo vysoko rozvinutá pomoc, ktorá nás obohacuje svojou umelou inteligenciou

vesta amazon robot 2019 s hlasovým asistentom alexa