Apple iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max vychádzajú tento týždeň

Spoločnosť Apple oznámila iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max na špeciálnej udalosti vo svojom futuristickom areáli v Cupertine v Kalifornii. Nové smartfóny majú nahradiť rodinu zariadení iPhone XR, XS a XS Max, ktoré sa objavili na konci roku 2018. „Vždy sme verili, že ľuďom robíte úžasné veci tým, že im poskytnete úžasné nástroje,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook na začiatku akcie a to je všetko v poriadku. Viete však, aký je rozdiel medzi týmito tromi rôznymi zariadeniami? Ponúkame vám rýchly pohľad na nové vlajkové lode spoločnosti Apple, ktoré budú k dispozícii koncom tohto týždňa.

Tri vlajkové lode spolu

Apple iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max vychádzajú tento týždeň, tri telefóny bokom

Apple iPhone 11

Nový člen rodiny iPhone je iPhone 11. Jeho kryt je vyrobený z hliníka, pričom fotoaparát s dvojitým objektívom je chránený jediným sklom. Smartfón je k dispozícii v šiestich rôznych pastelových farbách, vrátane žltej, purpurovej, zelenej, čiernej, bielej a červenej. Má 6,1-palcový displej Liquid Retina, displej True Tone, priestorový zvuk a Dolby Atmos pre skvelý filmový zážitok..

Fotoaparát má dva objektívy – 12 MP širokouhlý fotoaparát a 12 MP ultra širokouhlý fotoaparát. Apple má tiež nový nočný režim, ktorý sa automaticky aktivuje pri slabom osvetlení a pridáva režim spomaleného videa. Režim videa bol vylepšený lepšou stabilizáciou a rozlíšením 4K pri 60 fps.

IPhone 11 používa nový procesor A13 Bionic, o ktorom Apple tvrdí, že je najrýchlejším procesorom v smartfóne a je o 20% rýchlejší ako A12 Bionic v modeloch iPhone predchádzajúcej generácie. Rozpoznávanie tvárí je o 30% rýchlejšie ako predtým s vylepšením výkonu na vzdialenosť a z rôznych uhlov. Batéria vydrží o hodinu dlhšie ako iPhone XR a dá sa nabíjať aj bezdrôtovo.

Nový iPhone 11 bude začínať na 700 dolároch – cene, ktorá je zhruba o 50 dolárov nižšia ako pôvodná hodnota iPhonu XR. Smartfón je v súčasnej dobe stále možné predobjednať. Dodávky sa začínajú 20. septembra.

Pastelové farby dominujú scéne

Apple iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max vychádzajú tento týždeň v šiestich rôznych farbách

Apple iPhone 11 Pro a 11 Pro Max

Vlajkovými loďami roku 2019 sú iPhone 11 Pro a 11 Pro Max. Oba modely sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, zadná strana je z kúska matného skla. Sú k dispozícii v striebornej, sivej, bielej, polnočnej zelenej a zlatej farbe. Spoločnosť Apple sprístupňuje novú obrazovku s názvom Super Retina XDR, ktorá je k dispozícii v dvoch veľkostiach – 5,8 palca pre iPhone 11 Pro a 6,5 ​​palca pre 11 Pro Max. Nový panel OLED poskytuje jas 1 200 nitov. Filmy budú absolútne neporovnateľné s priestorovým zvukom, formátmi Dolby Vision a Atmos a HDR10.

Rovnako ako iPhone 11, aj dva modely 11 Pro používajú procesor Apple A13 Bionic. Podľa spoločnosti Apple ide o nízkoenergetický dizajn postavený na 7 nm platforme s 8,5 miliardami tranzistorov. V porovnaní s iPhone XS vydrží batéria v iPhone 11 Pro o štyri hodiny dlhšie a 11 Pro Max o päť hodín dlhšie. Rýchlonabíjačka je súčasťou dodávky. Smartfóny majú vylepšenú odolnosť voči vode a prachu, rýchlejšie mobilné pripojenie ako predtým a ponúkajú bezdrôtové nabíjanie.

Vynikajúca kvalita obrazu

Apple iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max prichádzajú tento týždeň s displejom na rozpoznávanie tváre

Dlho očakávané tri kamery

Fotoaparát s tromi šošovkami má 12 MP širokouhlý, ultra širokouhlý a teleobjektív, pričom všetky sú ovládané novým procesorom obrazového signálu. Fotoaparáty ponúkajú 2x zoom, nočný režim, Smart HDR a novú bleskovú jednotku True Tone. Novou funkciou fotoaparátu je technológia Deep Fusion, ktorá pomocou strojového učenia nasníma deväť fotografií naraz – štyri ešte pred stlačením spúšte. Nakoniec, AI vytvára najlepší možný obraz pixel po pixeli.

Na prednej strane je 12 MP TrueDepth selfie kamera s možnosťou nahrávania 4K videí a tiež v spomalenom zábere. Rovnaké vylepšenia rozpoznávania tváre na iPhone 11 budú platiť aj pre modely 11 Pro a 11 Pro Max.

IPhone 11 Pro začína od 1 000 dolárov a 11 Pro Max od 1 099 dolárov. Predobjednávky sa začali v piatok. Nové mobilné telefóny budú dodané 20. septembra. Spoločnosť Apple v poslednej dobe odhalí niekoľko nových prípadov, vrátane čistých.

Doteraz najmodernejšie nastavenie fotoaparátu od spoločnosti Apple

Apple iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max vychádzajú tento týždeň, všetky tri fotoaparáty

Apple TV + bonus ku každému nákupu

S každým novým zakúpeným iPhone uzatvára spoločnosť Apple ročné predplatné svojho nového Apple TV+ Servisná jedna. Apple TV + sa spustí až 1. novembra. Apple má tiež ďalšie informácie o Apple Arcade, jej predplatné súvisiace s hrami, ktoré údajne pri spustení obsahuje viac ako 100 exkluzívnych hier. Vychádza 19. septembra v 150+ krajinách za 5 dolárov mesačne na plný prístup.

Apple Arcade – platforma pre hráčov a fanúšikov Apple

Apple iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max vychádzajú tento týždeň so službou arkádových hier Apple