Coca-Cola vyrába svoju prvú fľašu z recyklovaného plastového odpadu

V roku 2019 dosiahla potreba udržateľnosti, recyklácie a ekologických výrobkov historické maximum. A zrejme sa Coca-Cola konečne rozhodla ísť s tým. A Správa Greenpeace od roku 2018 zistil, že Coca-Cola je najväčší komerčný znečisťovateľ plastov na svete. Hneď za nimi sú PepsiCo, Nestle a Danone. Správa zahŕňala prieskum v 42 krajinách na šiestich kontinentoch. Coca-Cola vyrobí každý rok približne 3 milióny ton plastových obalov. Nezabudnite, že plasty v našich oceánoch ovplyvňujú nielen morský život, životné prostredie a teda aj naše zdravie, ale vzhľadom na zvyšujúce sa množstvo odpadu vedú turistov aj k hľadaniu čistejších oblastí..

Boli ste prekvapení štatistikami z Greenpeace?

Coca-Cola vyrába prvú fľašu vyrobenú z recyklovaného plastového odpadu, jednorazových fliaš a plechoviek od koly

Nový nápad na recykláciu fliaš Coca-Cola

Našťastie správa Greenpeace vyzerala ako prebudenie spoločnosti! Coca-Cola teraz predstavila prvý prototyp fľaše z dovtedy nepoužiteľného a podradného plastu, ktorá bola zozbieraná a recyklovaná. Coca-Cola označila túto technológiu za skutočný prelom.

Spoločnosť v spolupráci s Ioniqa Technologies, Indorama Ventures a Mares Circulares vyrobila dávku 300 vzorkových fliaš, ktoré sú z 25% recyklované z plastu. Tento plastový odpad zozbierali dobrovoľníci na 84 plážach v Španielsku a Portugalsku a vlečné siete v Stredozemnom mori v rámci iniciatívy Mares Circulares.

Prvé vzorkové fľaše by mali byť na trhu už čoskoro

Coca-Cola vyrába prvú fľašu vyrobenú zo vzorky biologických fliaš z recyklovaného plastového odpadu

Coca-Cola vyrába prvú fľašu z recyklovaného plastového odpadu. Fľaša Cola v oceáne

Budúcnosť plastu Coca-Cola

koks tvrdí, že toto je prvý úspešný pokus o začlenenie plastov z oceánu do obalov na potraviny a nápoje. Tento pôsobivý proces je vede známy ako depolymerizácia. Farebné a nekvalitné plasty bohužiaľ nebolo možné pred depolymerizáciou recyklovať. Tento proces však rozkladá plastové súčiastky a odstraňuje nečistoty z materiálov s nízkou hodnotou. To znamená, že týmto plastom, ktoré boli často určené na spaľovanie alebo skládkovanie, teraz môže dať nový život. Znamená to tiež, že bude k dispozícii viac materiálov na výrobu recyklovaného obsahu. Potreba nového PET je znížená, a tým vedie k nižšej bilancii CO2.

Recyklácia a upcyklácia namiesto vyhodenia

Coca-Cola vyrába prvú fľašu z recyklovaného plastového odpadu. Recyklujte, nevyhadzujte

Cola má so svojim najnovším prielomom stále veľké plány. Od roku 2020 spoločnosť plánuje zaviesť tento vylepšený recyklovaný materiál do niektorých svojich fliaš. V celej západnej Európe plánuje Coca-Cola mať vo všetkých fľašiach 100% recyklovaný plast, zatiaľ čo Spojené kráľovstvo sa do budúceho roka snaží dosiahnuť 50%.

Coca-Cola vyrába svoju prvú fľašu z recyklovaného plastového odpadu, cieľ je budúci rok