Cyberpunk 2077: Všetko, čo zatiaľ vieme

Očakávanie Cyberpunk 2077, nadchádzajúcej otvorenej hry na hrdiny z roku CD projekt Red a nástupca mimoriadne úspešnej videohry The Witcher 3: Wild Hunt, ktorá sa každým dňom zvyšuje. Cyberpunk 2077 je doteraz najambicióznejším projektom poľského vývojára a vydavateľa počítačových hier Richarda Borzymowského. Vymieňa fantasy za sci -fi. Dokáže poraziť čarodejnícky rekord s 800 oceneniami a 20 miliónmi tržieb? Tu je všetko, čo o Cyberpunku 2077 zatiaľ vieme, od hrania, cez príbeh, po svet, dátum vydania a ďalšie.

Cyberpunk 2077 Všetko, čo zatiaľ vieme, upútavka na videohry s V

Protagonista Cyberpunku 2077

V hre Cyberpunk 2077 hráte ako mladý Cyberpunk V, ktorý žije v metropole Night City. Hoci je V ukotvený v jeho mene, V je postava vytvorená hráčom, ktorá môže byť mužská alebo ženská.

Pri vytváraní svojej verzie V si môžete vybrať z troch príbehov o pôvode, ktoré CD Projekt Red nazýva „Cesty života“.

Tieto potom majú vplyv na to, ako vás NPC vnímajú a ako sa s vami zaobchádza.

Životnou cestou Nomad sa dobrodružstvo V začína vo vidieckych Badlands mimo Night City. Zdá sa, že životná cesta Corpa naznačuje, že vaša verzia V by mala záujem o megakorporácie riadiace mesto, zatiaľ čo životná cesta Street Kid je presným opakom.

Cyberpunk 2077 Všetko, čo doteraz vieme V Prispôsobenie obrazovky vytváraniu hráča

Nastavenie: Nočné mesto

Night City môže mať futuristickú technológiu, ale nie je to nič iné ako pekné miesto na život. Obe ukážky hry ukázali drsné podmienky, ktorými trpí mnoho občanov. Občania sú závislí na drogách, korporácie ovládajú bohatstvo a infikujú ľudí posadnutosťou úpravou tela a súkromie je veľkým problémom.

Night City je rozdelené do šiestich štvrtí: City Center, Heywood, Pacifica, Santo Domingo, Watson a Westbrook. City Center je najľudnatejšia štvrť v hre. Väčšina latino populácie žije v Heywoode. Heywood má tiež nekontrolovateľné vojny gangov. Pacifica, kde sa demo E3 2019 uskutočnilo, je najopustenejšou časťou Night City a je domovom mnohých nebezpečných skupín, ako napríklad silných zvierat. Santo Domingo je priemyselné centrum s obrovskými továrňami. Väčšina ázijského obyvateľstva žije vo Watsone. Westbrook je štvrť vyššej triedy, ktorá hostí veľkú časť zábavného a nočného života Night City. Rovnako ako mnohé dystopické sci -fi diela, Cyberpunk 2077 dúfa, že ukáže, čo sa môže stať spoločnosťou, keď technológie zachádzajú príliš ďaleko.

Cyberpunk 2077 Všetko, čo zatiaľ vieme, športová videohra robot boxer

V Cyberpunku 2077 je výber hráča dôležitý

Každá konverzácia, ktorú sme zatiaľ videli v ukážkach, má tri možnosti dialógu, z ktorých si môžete vybrať a odpovedať na NPC. Vaše interakcie s NPC budú mať vplyv na to, ako sa k vám, ako aj k iným, v budúcnosti budete správať rovnako ako k nim. Cyberpunk 2077 bude mať teda viac ako jedno možné koniec.

Hi-tech úpravy karosérie

Billboardy s úpravami tela a implantátmi je možné vidieť po celom Night City. V môže navštíviť Ripperdocsa, aby si kúpil nové vylepšenia a vybavil sa. Niektoré menia mobilitu, takže V môže behať po stenách, dvojskokom a dokonca používať mechaniku, ako napríklad bullet time. Iné zahŕňajú zbrane, ktoré vám umožňujú strieľať cez steny a zabíjať nepriateľov. S bionickými ramenami môžete zbúrať dvere a veže. V môže tiež pripevniť mečové zbrane na roztrhanie nepriateľov v boji zblízka.

Cyberpunk 2077 Všetko, čo doteraz vieme, Úpravy prívesu videohry k telu Face

Triedy postáv a stromy schopností

Spolu s vašou životnou cestou bude mať Cyberpunk 2077 tri hlavné triedy postáv: Netrunner, Techie a Solo. Tieto triedy sú skôr návrhmi než rigidnými smernicami. Zručné stromy nie sú viazané na triedu. Je teda len na vás, na ktoré oblasti sa zameriate.

Netrunners sú skúsení hackeri, ktorí sa špecializujú na hackovanie nepriateľov a strojov, aby na nich nenápadne narazili. Technici sa zameriavajú na fyzickú technológiu: hardvér a pomôcky. Sóla preferujú priamy prístup s využitím svojej vynikajúcej sily a účinnosti zbraní na brázdenie nepriateľov a plnenie úloh.

Žiadne obrazovky načítania

Zatiaľ čo ukážky hry mali krátke obrazovky načítania, CD Projekt Red sľubuje, že prechádzanie nočným mestom bude bezproblémové. Nemalo by dochádzať k žiadnym zaťažovacím obrazovkám a žiadne oneskorenie. Rovnako ako v prípade Red Dead Redemption 2, prestrihové scény budú plynule prechádzať do hry.

Keanu Reeves alias Johnny Silverhand

Keanu Reeves bude hrať hlavnú úlohu v hre Cyberpunk 2077 ako Johnny Silverhand. Mimo V má Silverhand väčšinu riadkov dialógu. Nie je úplne jasné, či zostane priateľom V do konca hry. Sám Reeves povedal, že pred svojim zranením mal Silverhand vojenské pozadie – teda bionické rameno. Prešiel na hudbu a viedol rockovú skupinu Samurai, populárnu skupinu Night City s lojálnym nasledovaním. V nosí sako so samurajským logom, takže vieme, že je fanúšikom ako mnoho iných.

Cyberpunk 2077 Všetko, čo zatiaľ vieme, Keanu Reeves Johnny Silverhand

Žiadny morálny systém

Cyberpunk 2077 nebude mať morálny systém. To znamená, že si nemusíte lámať hlavu s tým, ako sa postavíte k boju, či už budete hrať kradmo alebo smrteľne. NPC rozpoznávajú vaše možnosti dialógu a rozhodnutia a podľa toho s vami komunikujú. Na rozdiel od Red Dead Redemption 2 a iných hier s otvoreným svetom nie ste negatívne ani pozitívne ovplyvnení morálnym meradlom.

Cestovanie v Night City

Keďže Night City je veľké, musíte sa dostať často z bodu A do bodu B. Máte prístup k množstvu automobilov a motocyklov. Keď si jeden vyberiete, bude slúžiť ako vaše primárne vozidlo. Na miesto určenia je možné ho zavolať kedykoľvek, čo znamená, že nemusíte neustále kradnúť náhodné autá na ulici. Hráči môžu vlastniť aj viacero bytov, aby získali prístup k niektorým garážam, ktoré je možné použiť na skladovanie vozidiel, podobne ako Grand Theft Auto V. Alternatívne môžu cestovať po meste metrom.

Cyberpunk 2077 Všetko, čo zatiaľ vieme o vozidle Night City Auto

Nová hra Plus

CD Projekt Red potvrdil, že Cyberpunk 2077 má nový režim New Game Plus, ktorý môžete odomknúť po dokončení príbehu. New Game Plus tradične znamená, že ak začnete odznova, zachováte si svoje schopnosti a položky. Z tohto dôvodu je režim tiež zvyčajne ťažší.

Rozšírenia a DLC

Niektoré z najlepších príbehov The Witcher 3 pochádzajú z rozšírení. Koordinátor používateľského rozhrania Alvin Liu nedávno oznámil, že zatiaľ čo Cyberpunk 2077 rozpráva celý príbeh, svet ponúka oveľa viac. Inými slovami, veľmi skoro očakávajte platené rozšírenia a DLC. Existuje tiež možnosť, že neskôr bude pridaný režim pre viacerých hráčov.

Cyberpunk 2077 Všetko, čo zatiaľ vieme, demo trailer video hry

Svet Cyberpunku 2077

CD Projekt Red and Dark Horse Comics sa spojili a vytvorili svet Cyberpunk 2077, 200-stranovú ilustrovanú knihu v tvrdej väzbe, ktorá vám umožní nahliadnuť do sveta Night City. Kniha vyjde 21. apríla 2020 a môže predobjednané za 32,99 eura bude.

Cosplay súťaž

CD Projekt Red je hostiteľom jedného Cosplay súťaž s celkovou výhrou 40 000 dolárov. Uchádzači budú požiadaní, aby si znova vytvorili kostým predtým oznámenej postavy. Uzávierka prihlášok do súťaže je 30. novembra.

Dátum publikácie

Cyberpunk 2077 vyjde 17. septembra 2020 na PS4, Xbox One, PC a Google Stadia. Štandardná edícia môže predobjednané teraz za 59,99 eur bude.

Cyberpunk 2077 Všetko, čo doteraz vieme Reklama a upútavka Videohra