Digitalizované diapozitívy – vynikajúci tip na darček pre celú rodinu

Stále napredujúca digitalizácia sa nezastaví len u našich starých fotografií, filmov a diapozitívov. A to je dobre, pretože ako inak si budeme môcť vizuálne uchovať svoje najhlbšie spomienky na staré dobré časy. Papierové žltky a slzy, úzke filmy sa pomaly rozkladajú takzvaným octovým syndrómom a diapozitívmi … tieto miznú, škriabu a strácajú kvalitu rovnako pomaly, ale isto. Navyše za žiadnych okolností nemôžeme používať staré dátové nosiče s našimi novými zariadeniami a technológiami, ktoré sú jednoducho uložené v skriniach a zásuvkách.

digitalizovať staré zariadenie

Aby ste si mohli užívať svoje najdôležitejšie zážitky z detstva, rodiny a cestovania oveľa dlhšie a užívať si ich znova a znova tak často, ako chcete, a predvádzať ich pred ostatnými, bolo by najlepšie, keby ste ich nechali digitalizovať. Napríklad myšlienka digitalizácie snímok je jednou z najlepších vôbec. Je to tiež perfektný darček k narodeninám pre rodinu a priateľov. V nasledujúcich riadkoch zistíte, na čo by ste si mali dať pozor a ako jednoduché je uvedenie do prevádzky.

digitalizovať diapozitív

Digitalizácia spomienok je jednoduchá

Našťastie nájdete skúsené digitalizačné služby priamo na mieste aj online, ktoré zahŕňajú nielen fotografie, filmové filmy a celé fotoalbumy, ale aj Digitalizujte snímky a transformujte svoje spomienky na vysokokvalitné obrazové súbory pre televízor, počítač alebo projektor. Cenné obrazové poklady sú potom zálohované na moderných dátových médiách a môžu byť opäť prezentované pohodlne a v špičkovej kvalite po dlhšiu dobu. V závislosti od požadovanej kvality obrazu sa môžete rozhodnúť pre vhodné rozlíšenie. Snímky sa zvyčajne skenujú pri 3 000 ppi / dpi, 4 500 ppi / dpi alebo 5 100 ppi / dpi. V zásade platí, že najvyššie rozlíšenie sa dosahuje procesom viacnásobného skenovania a považuje sa za jednu z najlepších možností.

Najlepším spôsobom, ako zistiť, ktorý variant je pre vaše snímky najvhodnejší, je váš špecializovaný poskytovateľ služieb. Dáta potom dostanete buď vo formáte JPEG alebo TIFF a uložíte ich priamo na USB. O správne zarovnanie je samozrejme tiež postarané a v prípade potreby sú odstránené čierne okraje diapozitívov.

digitalizovať úzke filmy

Dokonalú kvalitu digitalizácie zaručuje aj viacúrovňová optimalizácia obrazu, ktorú ponúkajú skutočne kvalitní poskytovatelia služieb. Okrem toho je pre dokonalý konečný výsledok veľmi dôležité aj chemické čistenie pred samotným skenovaním. To sa vykonáva stlačeným vzduchom a zaisťuje optimálne čistenie starých sklíčok.

Originály vám budú samozrejme zaslané späť spolu s objednávkou. Väčšina poskytovateľov uchováva vaše digitalizované súbory niekoľko týždňov pri sebe, aby mohli v prípade opakovanej objednávky reagovať čo najrýchlejšie. Takýmto spôsobom je taktiež zaistená spätná doprava.

Digitalizácia snímok: dôležité aspekty pri objednávke

V prvom rade by ste si mali vybrať kvalitného poskytovateľa a dobrý pomer ceny a výkonu. Každý dobrý obchodný systém vám pri spracovaní objednávkového procesu ukazuje presné náklady. Dôležitým kritériom sú napríklad výrobky certifikované spoločnosťou TÜV Rheinland. Okrem toho je potrebné dodržiavať transparentné dodacie a platobné podmienky, ako aj krátke dodacie lehoty. Je ideálne, ak svoje snímky dodáte k objednávke v bežných časopisoch. Týmto spôsobom môže digitalizačná služba v prípade potreby tiež udržať presné poradie usporiadania údajov.

digitalizovať snímky

Digitalizácia diapozitívov nie je v dnešnej dobe žiadna raketová veda. Ale naopak. Vďaka vysokokvalitným poskytovateľom v tejto oblasti môžete jednoducho a pohodlne zadať objednávku online niekoľkými kliknutiami a na nové dátové nosiče máte uložené množstvo cenných spomienok. Ocení to vaši rodičia a starí rodičia, ale aj vaši partneri, deti a priatelia. Sľúbené! Prekvapte všetkých a doprajte svojim blízkym veľa radosti týmto jedinečným darčekom!

Digitalizácia je jednoduchá