Domov Google vs. Amazon Echo: Ktorý hlasový asistent je lepší?

Google a Amazon neustále pracujú na vývoji bohatých ekosystémov, ktoré môžeme použiť na komunikáciu s digitálnymi asistentmi. Používame ich na vypnutie svetiel, prehrávanie hudby, hranie hier, prevedenie receptom a mnoho ďalších. Ale ktorý hlasový asistent AI je skutočne lepší? Koniec koncov, obaja sú rovnako populárni a majú čo ponúknuť. Poďme zistiť nižšie!

Digitálna bitka desaťročia!

Domov Google vs. Amazon Echo Ktorý hlasový asistent je lepší ozvena oproti asistentovi Google Hviezdne vojny

Google Home – inteligentný univerzál

Najväčšou výhodou Domovská stránka Google je jeho neuveriteľne prediktívna a inteligentná AI s názvom Google Assistant. Googlu sa môžete opýtať na akúkoľvek otázku a získať podrobnú odpoveď, ktorá je pravdepodobne to, čo hľadáte. Na to je obzvlášť vhodný Google Hub.

Zobrazia sa úplné textové odpovede vrátane podrobných pokynov a receptov. Ak používate G Suite a organizačné nástroje Googlu, Google Home vám môže poskytnúť prehľad v priebehu času, poskytovať pripomenutia v kalendári alebo vás presne upozorniť, keď potrebujete odísť na ďalšie stretnutie kvôli miestnej premávke..

Keď si nainštalujete niektoré inteligentné domáce systémy od spoločnosti Google, budete môcť urobiť ešte viac. Svoje produkty Nest môžete ovládať, napríklad pomocou termostatu alebo akéhokoľvek iného inteligentného produktu, ktorý je kompatibilný so službou Google Home. Mimo Google má hlasový asistent aj ďalšie schopnosti, ako sú meditačné cvičenia s priestorom nad hlavou a online nakupovanie.

Praktický, kompaktný, diskrétny a s múdrou mysľou

Domovská stránka Google vs. Amazon Echo Ktorý hlasový asistent je lepší, vie domáci asistent Google

Domov Google vs. Amazon Echo Ktorý hlasový asistent je lepší Google Assistant malá nová verzia

Amazon Echo – zábavný hlasový asistent

Amazon Echo je to však skôr rozšírenie skúseností z Amazonu. Aj keď môže vykonávať aj niektoré organizačné úlohy, pomôže vám oveľa lepšie nájsť produkty na Amazone a vychutnať si hudbu a videá, ktoré môže vaše členstvo v Prime ponúknuť. Alexa vám umožní vložiť čokoľvek do nákupného košíka a potom nakupovať pomocou kľúčovej frázy. Knižnica médií, ku ktorej máte prístup na zariadení s podporou Alexa, je úžasná. Alexa vás tiež bude informovať, keď vám zostane len niekoľko často objednaných položiek, kedy budú vaše objednávky prijaté a budú spravidla k dispozícii ako užitočný hlasový asistent, ktorý nastavuje časovače a budíky, prevádza a ukladá merania..

Alexa má tiež pôsobivý ekosystém zariadení IoT značky Amazon a ďalšieho príslušenstva pre inteligentné domáce zariadenie. Zoznam je prekvapivo ešte dlhší ako ten, ktorý ponúka domovská stránka Google. Aj keď má Amazon Echo mnoho funkcií, ktoré ho robia múdrejším, stále sa nezaoberá komplexnými problémami.

Špeciálne určené pre používateľov Amazon Prime

Domov Google vs. Amazon Echo Ktorý hlasový asistent je lepší, amazon echo novej verzie sivej

Google Home vs. Amazon Echo Ktorý hlasový asistent je lepší, amazon echo black

Konečný verdikt

Každý hlasový asistent je v určitých oblastiach lepší ako jeho konkurencia. Pri pokuse o kúpu niečoho z domova Google môžete získať nekonzistentný, skôr neuspokojivý zážitok. Keď sa pokúsite spravovať svoj kalendár alebo získať komplexné informácie s Amazon Alexa, dosiahnete rovnaké nepríjemné výsledky.

Ak máte Amazon Prime, určite potrebujete nejaký druh zariadenia Alexa. Bez toho prichádzate o obrovský kus hodnoty svojho členstva. Ak často nakupujete na Amazone, bude to najľahší spôsob, ako sa dostať na web. V opačnom prípade sa budete musieť spoľahnúť na svoj smartphone alebo počítač. Alexa je tiež fantastickým centrom inteligentnej domácnosti.

Naopak, Google Home je pre tých, ktorí sa spoliehajú na inteligentného hlasového asistenta, ktorý si vedie kalendár, získava informácie o premávke, hľadá texty piesní a ponorí sa do najrozmanitejších tém. Ak máte rozsiahlu knižnicu médií Play alebo spravujete svoje fotografie na Googli, Home Hub môže byť uspokojivým osobným zariadením.

Ktorý jazykový asistent je teda lepší? Alexa má viac partnerov pre nastavenie inteligentnej domácnosti. Pokiaľ ide o inteligenciu, Google má rozhodne výhodu. Ak chcete iba nakupovať, hrať hry a počúvať hudbu, Echo je pre vás hlasový asistent. Najlepšie urobíte, ak vyskúšate obe a zistíte, ktorá z nich vyhovuje vášmu životnému štýlu lepšie.

Víťaz závisí úplne od vášho osobného každodenného života a konkrétnych podmienok

Domov Google vs. Amazon Echo Ktorý hlasový asistent je lepší boj Google vs. Amazon