Dôvody, prečo by mal každý mať inteligentné hodinky

Inteligentné hodinky sú dokonalým doplnkom k mobilnému telefónu. Môže to samozrejme ukázať čas, ale to nie je všetko! Môže tiež odosielať dôležité oznámenia, sledovať štatistiky kondície, prehrávať hudbu a reagovať na hlasové príkazy. Môžete ho dokonca použiť na bezkontaktné platenie účtov. Rovnako ako smartfóny, väčšina inteligentných hodiniek používa dotykový displej, rôzne senzory a veľa konkrétnych aplikácií. Na rozdiel od mobilného telefónu však fungujú aj ako štýlové doplnky, sú oveľa diskrétnejšie, kompaktnejšie a nepôsobia rušivo. Predstavujeme vám naše hlavné dôvody, prečo má každý a Inteligentné hodinky by mal vlastniť, či už ako jediné zariadenie alebo ako príslušenstvo.

Diskrétny a predsa púta pozornosť

Dôvody, prečo by každý mal mať obdĺžnikový ciferník inteligentných hodiniek

Tri najobľúbenejšie varianty inteligentných hodiniek

Existuje široká škála variantov inteligentných hodiniek a účel každého modelu súvisí s funkciami a funkciami, ktoré zariadenie ponúka. Niektoré fungujú ako jednoduchí spoločníci k vášmu telefónu a odosielajú upozornenia a upozornenia, keď je aktivované Bluetooth. Ostatné sú samostatné a používajú SIM kartu, takže môžete odosielať a prijímať hovory alebo SMS, surfovať po internete a oveľa viac, a to všetko bez pripojeného telefónu. Nakoniec tu sú tradičné hodinky, ktoré majú stále analógový ciferník, ale sú vybavené aj malým displejom na krátke oznámenia.

Pri výbere prvých inteligentných hodiniek je potrebné zvážiť niekoľko ďalších dôležitých faktorov. Musíte mať jasno v tom, koľko funkcií telefónu môžu hodinky vykonávať a ako dobre zvládajú jednotlivé úlohy. Mali by ste sa tiež uistiť, že je skutočne kompatibilný s vašim smartfónom. Niektoré modely sú určené len pre iPhone alebo Android, zatiaľ čo iné podporujú väčšinu operačných systémov. Športovci by mali hľadať zariadenie s monitorom srdcového tepu, B-metrom a vstavaným GPS. K tomu samozrejme patrí výdrž batérie, odolnosť voči vode a kompatibilita s radom ďalších zariadení (napríklad s bezdrôtovými slúchadlami). Zvážte aj ďalšie funkcie, ako je Wi-Fi a samozrejme štýl (farba, tvar, náramok).

Multifunkčné a elegantné

Dôvody, prečo by každý mal mať aktívnu modernú galaxiu smartwatch 2

Na čo môžete používať inteligentné hodinky??

Väčšina inteligentných hodiniek, bez ohľadu na to, či sú určené na každodenné použitie alebo na konkrétne účely, ponúka množstvo štandardných funkcií.

  • Funkcie súvisiace s časom. Neboli by to hodiny, keby nemohli ukazovať čas. V porovnaní so smartfónom je oveľa pohodlnejšie kontrolovať čas, dátum a deň v týždni na inteligentných hodinkách alebo si dokonca nastaviť budík či stopky. Vždy skontrolujte, či majú inteligentné hodinky vstavané reproduktory alebo či závisia iba od vibrácií.
  • Oznámenia. Na smartfónoch sa zobrazujú oznámenia, ktoré vás informujú o dôležitých udalostiach, aktivitách alebo správach. Môžu jednoducho odrážať správy z vášho mobilného telefónu. Ostatné inteligentné hodinky však zobrazujú upozornenia, ktoré by mohlo poskytovať iba nositeľné zariadenie. Napríklad najnovšie hodinky Apple Watch 4 obsahujú niečo, čo sa nazýva a Detekcia pádu, ktorý môže automaticky privolať pomoc pre potenciálne zraneného alebo strateného používateľa.
  • Aplikácie. Ďalšie funkcie až po hry, čítačky a antivírus. Prostredníctvom obchodu s aplikáciami môžete do svojich inteligentných hodiniek pridať všetky možné aplikácie predvoľby vašej oblasti.
  • Správa médií. Je pravda, že je ťažké revidovať fotografie na malých inteligentných hodinkách. Ale s dokumentmi a hudbou to vyzerá inak. Ak napríklad pripojíte zariadenie k bezdrôtovým slúchadlám, môžete jednoducho prepínať skladby, počúvať rádio a meniť hlasitosť. Je to obzvlášť užitočné, ak športujete a nechcete si vziať so sebou smartfón.

Inteligentné hodinky Apple podporujú iba telefóny iPhone

Dôvody, prečo by každý mal mať moderné super hodinky smartwatch apple 4

Monitorovanie zdravia a zábava v jednom malom zariadení

  • Hovory a SMS. Inteligentné hodinky môžete použiť na prijatie alebo odmietnutie hovoru vo svojom smartfóne. So samostatnými inteligentnými hodinkami so SIM kartou to zvládnete aj bez mobilného telefónu. Väčšina moderných inteligentných hodiniek podporuje aj funkcie diktovania, takže môžete zadávať SMS a texty bez toho, aby ste museli písať.
  • Sledovanie kondície. Mnoho inteligentných hodiniek má monitor srdcového tepu a krvného tlaku, krokomer a digitálne trénery, ktoré môžete použiť na sledovanie cvičenia. Niektoré aplikácie môžu dokumentovať aj váš spánkový režim a počítať kalórie.
  • GPS. Väčšina inteligentných hodiniek má GPS, ktoré vám umožňuje sledovať vašu vlastnú polohu, prijímať upozornenia týkajúce sa polohy alebo nájsť stratený telefón..
  • Bezkontaktná platba. S mobilnými platobnými systémami, ako sú Apple Pay, Android Pay, Garmin Pay, Samsung Pay alebo Fitbit Pay, môžete namiesto karty alebo mobilného telefónu platiť za všetky nákupy hodinkami.

Vždy buďte informovaní a buďte menej roztržití

Dôvody, prečo by mal každý mať inteligentné hodinky Huawei s okrúhlou voľbou

Aj keď inteligentné hodinky pravdepodobne nikdy úplne nenahradia mobilný telefón, je to skvelé príslušenstvo alebo dokonca samostatné zariadenie, ktoré by mal mať každý zanietený milovník hi-tech vo svojom arzenáli.

Dôvody, prečo by každý mal mať na ružiach ustlané moderné inteligentné hodinky