Energizer Power Max P18K Pop – najzábavnejší smartphone z MWC 2019

Pri výbere nového smartfónu je často hlavnou prioritou kapacita batérie. Platí ten od francúzskej spoločnosti Avenir Telecom Licencovaná značka Energizer je dlhodobo lídrom vo vysoko výkonných batériách. Na tohtoročnom Svetový mobilný kongres Výrobca batérie však zašiel ešte o krok ďalej a poskočil všetky limity rozumných špecifikácií smartfónov! Najnovší model sa nazýva Energizer Power Max P18K Pop a obsahuje batériu 18 000 mAh, ale s veľkou nevýhodou!

Na prvý pohľad úplne bežný smartfón

Energizer Power Max P18K Pop - najzábavnejší smartphone z MWC 2019 so selfie kamerou

Energizer Power Max P18K Pop – najzábavnejší smartphone na MWC 2019, ale zároveň aj najvýkonnejší

Energizer Power Max P18K Pop, ktorý by sa mal na trh dostať v júni, je so svojou obludnou hrúbkou 18 mm takmer trikrát väčší ako iPhone X (7,7 mm). Tento tehlový smartphone od spoločnosti Energizer si právom zaslúžil názov „silné boi“.

Alebo je to skôr batéria s vstavaným smartfónom?

Pri pohľade zboku je však Energizer P18K trikrát hrubší ako iPhone

Energizer Power Max P18K Pop - najzábavnejší smartphone z MWC 2019, mobilný telefón vedľa troch bežných smartfónov

Čo nám však toto zariadenie môže v skutočnosti ponúknuť na ospravedlnenie svojich obrovských rozmerov? Podľa Avenira môže smartphone na jedno nabitie prehrávať 200 celých hodín videa, 90 hodín hovorov, 100 hodín hudby alebo pohotovostný režim až 50 dní. Zariadenie má pripojenie USB typu C a je možné ho úplne nabiť za pouhých 8 hodín. Perfektný smartphone na prežitie?

Oveľa viac batérie ako samotný smartfón

Energizer Power Max P18K Pop - Najzábavnejší smartphone z MWC 2019 pohľad zboku na obrovský smartfón

Čo ešte má Energizer Power Max P18K Pop v zásobe okrem batérie Monster?

Okrem batérie Monster sú ďalšie špecifikácie Energizer Power Max P18K Pop tiež celkom dobré. Má 6,2 palcovú obrazovku, procesor MediaTek Helio P70, 6 GB RAM, 128 GB pamäťovú kartu a Android 9 Pie. Podľa tohtoročného trendu MWC má mobilný telefón aj päť vstavaných kamier. Jedná sa o dve motorizované vyskakovacie selfie kamery a 12-megapixelový hlavný fotoaparát na zadnej strane, ktorý je podporovaný 5-megapixelovým a 2-megapixelovým fotoaparátom pre väčšiu hĺbku ostrosti. Avenir Telecom stanovil cenu 599 eur za Energizer Power Max P18K Pop.

Selfie kamery sú podobné roztomilým robotickým očiam Wall-E

Energizer Power Max P18K Pop - najzábavnejší smartphone z MWC 2019 motorizoval vysunutie selfie kamery

Čo si teda myslíte o najnovšom modeli od Energizer? Kúpili by ste si niekedy taký monštruózny smartfón, aby ste sa už nikdy nemuseli starať o batériu? Na zombie apokalypsu budete určite veľmi dobre pripravení.

Energizer Power Max P18K Pop - najzábavnejší smartphone z MWC 2019 pohľad zospodu do ruky