Epic Games oznamujú Unreal Engine 5 s úchvatnou ukážkou PS5

Americký vývojár hier Epic Games tento týždeň predstavil svoj najnovší herný engine v rámci online akcie Summer Game Fest. Takzvaný Unreal Engine 5 bol predstavený s krátkym demo priamo na konzole PlayStation 5. Demo moderujú Brian Karis, technický grafický riaditeľ Epic Games a Jerome Platteaux, umelecký riaditeľ pre špeciálne objekty.. Neskutočný motor 5 je skutočne úžasným ďalším krokom vo svete videohier. Pozrime sa bližšie na novú technológiu!

Staroveký chrám zobrazený úchvatne skutočný

Spoločnosť Epic Games predstavuje Unreal Engine 5 s úchvatnou ukážkou systému PS5 pri vstupe do chrámu

Dátum vydania Unreal Engine 5

Unreal Engine 5 je nástupcom neskutočne populárneho Unreal Engine 4 z roku 2014. Jeho vydanie je naplánované na koniec budúceho roka. UE5 vylepšuje UE4 predovšetkým začlenením systémov lúmenového osvetlenia a nanitovej geometrie.

Už budúci rok môžeme očakávať hry s novým enginom

Epic Games oznamujú Unreal Engine 5 s úchvatným demo PS5 na prezentačnom dobrodružstve Playstation 5

Čo sú lúmeny a nanit?

V latinčine lumen doslova znamená svetlo. Nový svetelný systém umožňuje digitálnemu svetlu odrážať a škálovať neobmedzeným spôsobom. To by bolo v starších herných motoroch extrémne ťažké dosiahnuť. Lumen tiež okamžite reaguje na všetky druhy svetelných zmien, čo umožňuje umelcom vytvárať nové a presnejšie svetelné systémy.

Epic Games opísali nanit ako spôsob „vytvárania toľko geometrických detailov, koľko oko vidí“. Staršie herné enginy museli kvôli obmedzeniam mnohouholníkov oslabiť rôzne grafické prvky. Vďaka novému systému geometrie môžu umelci vytvárať digitálne scény s úrovňou detailov a realistickým vzhľadom ako filmové trháky s prvkami CGI..

Dynamické svetlo a ultra detaily v 8K kvalite

Epic Games uvádza Unreal Engine 5 s ohromujúcou demo hrou PS5 s kamennými bojovníkmi

Epic Games oznamujú Unreal Engine 5 s ohromujúcim demo bojovníkom PS5 v super HD

Demo Unreal Engine 5 na PS5

Aby Karis a Platteaux demonštrovali silu týchto nových funkcií, spustili demo s názvom „Lumen in the Land of Nanite“. Začína sa to mladým dievčaťom, ktoré objavuje krásne jaskyne. Medzitým demo tiež predstavuje akustiku nového Unreal Engine 5, ktorý napodobňuje to, čo by ste mohli počuť v skutočnom svete..

Zvyšok ukážky ponúka neuveriteľnú živú animáciu, keď hrdinka lezie na skalnú stenu, skúma staroveký chrám a letí von z kolabujúceho mesta. Ukážka je skutočne pôsobivou ukážkou novej technológie. Akonáhle môžu vývojári hier využiť potenciál Unreal Engine 5, budúca generácia hier bude určite vyzerať skvele.

Hrdinka veľmi pripomína Laru Croft

Epic Games oznamujú Unreal Engine 5 s ohromujúcou ukážkou PS5 pre hrdinku podobnú lare croft

Epic Games oznamuje Unreal Engine 5 s ohromujúcou ukážkou PS5 v prezentačnej jaskyni pre vývojárov

Fortnite na PS5 a Xbox Series X.

Ako je vidieť na technickej ukážke nahratej na PlayStation 5, hry ďalšej generácie budú skutočne vyzerať veľmi, veľmi pekne! Potenciál pre vývojárov vytvárať extrémne podrobné a fotorealistické svety videohier nikdy nebol väčší.

Okrem oznámenia Unreal Engine 5 spoločnosť Epic Games tiež oznámila, že Fortnite bude čoskoro k dispozícii aj na konzolách novej generácie (PS5 a Xbox Series X) a že sa na ňu prepne, keď bude motor vydaný budúci rok..

Pozrite si celé demo tu