Facebook uvádza interaktívne reklamy

Facebook čoskoro uvedie do svojho spravodajského kanála nové interaktívne reklamy, ktoré zahŕňajú skúsenosti s rozšírenou realitou (AR), ktoré môžu používatelia používať na hranie hier, odpovedanie na prieskumy alebo na sledovanie toho, ako vyzerá makeup na ich koži. Interaktívne reklamy majú od jesene vstúpiť do fázy beta pre inzerentov. Môžete ich teda očakávať veľmi skoro. Tu je všetko, čo o novej funkcii AR zatiaľ vieme.

Reklama sa stáva čoraz osobnejšou, ale teraz aj vzrušujúcejšou

Facebook predstavuje interaktívne reklamy a facebookové logo

Nové funkcie pre interaktívne reklamy

Interaktívne reklamy, ako napríklad možnosť vyskúšať si make -up alebo doplnky, sú v súčasnosti dostupné iba pre používateľov, ktorí používajú mobilnú aplikáciu s fotoaparátom svojho telefónu. Služba YouTube spustila v júni podobnú funkciu, ktorá umožňuje používateľom vyskúšať si líčenie pomocou AR pri sledovaní obľúbených kozmetických sprievodcov.

Ďalšou novou funkciou od Facebooku je umožniť používateľom hrať si krátku ukážku mobilnej hry pred jej stiahnutím. Značka skateboardových topánok Vans už využila novú funkciu pre vianočnú hru inzerovanú na Facebooku. Krátko na to spoločnosť dosiahla pozoruhodný úspech.

Vyskúšajte si líčenie a doplnky v reálnom čase a rozhodnite sa

Facebook uvádza interaktívne reklamy. Vyskúšajte okuliare a príslušenstvo

Interaktívne reklamy vo forme prieskumov

Napriek tomu, že herní dizajnéri boli prví inzerenti, ktorí používali tieto funkcie, iné spoločnosti už používajú podobnú hernú mechaniku. A síce formou prieskumov. V týchto prieskumoch si spotrebitelia môžu vybrať jednu z dvoch možností konkrétneho videa.

Interaktívne reklamy, ako sú tieto, upútajú pozornosť používateľov lepšie než statické reklamy pri posúvaní sa v informačnom kanáli. Zároveň podporujú angažovanosť a pomáhajú spoločnostiam porozumieť tomu, čo používateľov skutočne zaujíma.

Tri rôzne formáty

Facebook uvádza interaktívne reklamy v rôznych formách reklamy

Tasty poháňaný BuzzFeed sa napríklad spojilo s interaktívnou video spoločnosťou Eko a nedávno vytvorilo video, kde si diváci môžu vybrať ingrediencie receptu a vytvoriť si vlastné jedlá..

Papriky alebo huby? Čo skončí na vašom tanieri?

Facebook uvádza na trh interaktívne reklamy, buzzfeed chutnú reklamu

Mark D’Arcy, viceprezident pre globálny obchodný marketing a hlavný kreatívny riaditeľ Facebooku, v oznámení oznámil, že približne 700 miliónov ľudí mesačne trávi čas hraním minihier alebo odpovedaním na prieskumy v ich spravodajských kanáloch. O záujemcov rozhodne nebude núdza.

Facebook prevádzkuje interaktívne reklamy na vyskúšanie make -upu z videa