Freerice je kvízová hra, ktorá môže zmierniť hlad vo svete

Podľa Svetového potravinového programu OSN 1 z 9 ľudí nejedí dostatok jedla. To je okolo 821 miliónov ľudí na celom svete! Je to číslo, ktoré znie zdrvujúco. WFP sa teraz pokúša zmierniť hlad vo svete prostredníctvom mimoriadne neobvyklej stratégie. Organizácia to nedávno urobila Kvízová hra Freerice Prepracovaný, ktorý teraz daruje 10 zrniek ryže za každú správnu odpoveď, ktorú hráč poskytne. Opätovné spustenie obsahuje nový web, ako aj aplikácie pre iOS a Android.

Bojujte so svetovými problémami prostredníctvom zábavných vzdelávacích hier

Freerice je kvízová hra, ktorá môže zmierniť beta test kvízu o svete

Môžu Freerice skutočne znamenať rozdiel pre 821 miliónov ľudí?

Počítačový programátor John Breen vyvinul v roku 2007 kvízovú hru Freerice, aby svojmu synovi pomohol so SAT slovami. O dva roky neskôr ho daroval WFP. V roku 2010 hráči na celom svete vyzbierali viac ako 1,39 milióna dolárov. To zodpovedá približne 300 miliardám zŕn ryže!

Web zarába peniaze prostredníctvom reklám, ktoré sa používajú v rôznych programoch vrátane tých, ktoré ponúkajú školské stravovanie v Južnom Sudáne a Burundi.

Mnoho ton už bolo dodaných

Freerice je kvízová hra, ktorá môže zmierniť hlad vo svete. Výsledky sú znova doručené

Hrateľnosť je veľmi jednoduchá. Otázky sú z viacerých odpovedí a majú rôznu náročnosť. Hráči si môžu vybrať z kategórií ako jazyky (nemčina, španielčina, latinčina, francúzština, taliančina a čeština), literatúra, násobilka, anatómia a geografia. Na učenie angličtiny je možné použiť otázky slovnej zásoby a gramatiky. Niektoré zo zmien v hre obsahujú nové kategórie s otázkami týkajúcimi sa zmeny klímy a výživy. Je to hra, ktorú je možné ľahko začleniť do triedy. Deti sa tak môžu pýtať a zároveň ich získať k hodnotnému cieľu.

Aktualizácia konečne predstavuje aplikácie pre smartfóny

Freerice je kvízová hra, ktorá môže vo vašom mobilnom telefóne uľahčiť hru o hlade po svete

Nadchádzajúce a potenciálne aktualizácie pre Freerice

Aj pri nových aktualizáciách Freerice sotva poškriabali povrch možného. Čo keby hráči mohli sledovať všetky zrnká ryže, ktoré nazhromaždili? Hráči mohli získať digitálne ocenenia podľa toho, ako často hrajú alebo koľko správnych odpovedí dajú za sebou. Čo keby ste mohli vyzvať priateľov alebo dokonca organizovať turnaje? Hra funguje viac ako desať rokov a generuje približne 5 600 dolárov mesačne so 620 000 hráčmi. Sotva teda môžeme čakať na novú aktualizáciu. Do tej doby vám dôrazne odporúčame vyskúšať Freerice a zdieľať ich s priateľmi.

S láskou k ľudskosti

Freerice je kvízová hra, ktorá môže zmierniť ryžu hladu po svete s láskou k ľudskosti

Freerice je kvízová hra, ktorá môže zmierniť hlad vo svete a zachrániť hladné deti pred smrťou