Google uvádza na trh novú webovú stránku Scamspotter, ktorá má zabrániť podvodom online

Spoločnosť Google nedávno predstavila webovú stránku, ktorá má pomôcť používateľom internetu naučiť sa identifikovať a predchádzať podvodom online. Uprostred pandémie koronavírusu digitálne hoaxy narastajú. Web zavolal Podvodník sa snaží ľuďom ukázať, ako identifikovať falošné kontroly stimulov, falošné ponuky vakcín alebo iné falošné lekárske informácie. Scamspotter tiež zdôrazňuje určité vzorce, ktoré sú typické pre hoaxy. Príkladom je romantický podvodník, ktorý požiada neznalého používateľa, aby mu previedol peniaze alebo mu kúpil darčekový poukaz.

Google vyvinul nástroj v spolupráci so sieťou podpory pre boj proti počítačovej kriminalite. Je to nezisková organizácia, ktorá sa zameriava na pomoc obetiam online podvodov. Nový web obsahuje kvíz, ktorý prechádza bežnými scenármi podvodov, ako napríklad: Napríklad správa o výhre výletu na Havaj, aj keď sa príjemca nezúčastnil súťaže.

Cieľom Scamspotter je raz a navždy skoncovať s online podvodmi

Spoločnosť Google uvádza na trh nový web Scamspotter, aby sa vyhla podvodom online proti podvodníkom a hoaxom

Ako sa vyhnúť podvodom v súvislosti s COVID-19

Spoločnosť Google uvádza na trh nový web Scamspotter, aby sa vyhla podvodom s koronavírusom online

Scamspotter dúfa, že v budúcnosti minimalizuje podvody online

Dôležitosť webovej stránky Scamspotter je zrejmá. Podľa spoločnosti Google podvodníci používajú pandémiu „alarmujúcim tempom“. Podľa Federálnej obchodnej komisie samotní Američania prišli o viac ako 40 miliónov dolárov na podvody súvisiace s ochorením COVID-19. Agentúra očakáva, že v tomto roku prídu o viac ako 2 miliardy dolárov.

Začiatkom tohto mesiaca FTC varovala verejnosť pred podvodmi so správami SMS súvisiacimi so sledovaním kontaktov, metódou verejného zdravia, ktorá sa používa na sledovanie šírenia vírusu. V prípade podvodu sú požadované osobné údaje, ako je číslo sociálneho poistenia, číslo bankového účtu alebo kreditnej karty. Google a Apple možno vydali svoje vlastné nástroje na sledovanie kontaktov. Podporujú ich však aplikácie vytvorené úradmi verejného zdravotníctva.

Videli ste niekedy alebo ste sa stali obeťou online podvodov? Tomu je teraz koniec!

Google uvádza na trh nový Scamspotter webových stránok, ktorý sa má vyhnúť podvodom online Praktické sms online internetové hoaxy covid 19

Scamspotter je zameraný najmä na seniorov

Google uvádza na trh nový Scamspotter webových stránok, aby sa vyhol online kvízom o podvodoch s podvodmi Covid 19

Webová stránka Scamspotter je zameraná najmä na vzdelávanie seniorov, ktorí v dôsledku podvodov prídu o neprimerane veľké množstvo peňazí ako iné skupiny obyvateľstva. Google vyzýva mladých ľudí, aby zdieľali informácie z webu Scamspotter so staršími ľuďmi v ich živote.

„Bude to vyžadovať medzigeneračné úsilie,“ povedal Vint Cerf, priekopník vo vývoji internetu a viceprezident spoločnosti Google, v príspevku na blogu. „Keď sa naučíme rozpoznať tých zlých, môžeme sa zamerať na dôležité momenty.“ 76-ročný Cerf povedal, že seniori by sa mali na internete cítiť príjemne, pretože „sme to vymysleli“.

Vinton „Vint“ Gray Cerf je známy ako „otec internetu“

Spoločnosť Google uvádza na trh novú webovú stránku Scamspotter, aby sa vyhla podvodom online a viceprezidentom internetu pre Google

Spoločnosť Google uvádza na trh nový web Scamspotter, aby sa vyhla podvodom online a aplikácii Google Chrome online