House of the Dragon: Všetko, čo vieme o hre o tróny Prequel

Keď sa hra o tróny skončí, všetky oči sa teraz upierajú na nadchádzajúce spin-offy od HBO. Pre franšízu to nevyzeralo obzvlášť dobre, keď bola výstava Naomi Watts Jane Janemanovej zrušená skôr, ako sa vôbec začala. Krátko na to si však HBO objednala sériu prequel s názvom House of the Dragon v desiatich epizódach.

Na základe sprievodnej knihy Ohňa Georga RR Martina & Na krv dohliada Ryan Condal v House of the Dragon. Údajne spolupracuje s Condalom aj režisér Miguel Sapochnik, čo je sľubné vzhľadom na to, že predtým sfilmoval niektoré z najlepších bojových scén a epizód Game of Thrones, vrátane „Battle of the Bastards“ a „Hardhome“. Ale môže byť prequel Hra o tróny v časoch najväčšej slávy rovnaká? Pridajte sa k nám a objavte všetko, čo by ste mali vedieť o sérii House of the Dragon, sezóna 1.

Podľa románu „Feuer und Blut“ z roku 2018

House of the Dragon Všetko, čo vieme o Hre o tróny, prequel román o krvi a ohni

Kedy sa objaví Dom draka?

HBO si oficiálne objednalo desať epizód pre prvú sezónu. Ťažko však povedať, kedy by sa presne týchto desať epizód malo objaviť. Ak by sme mali hádať, očakávali by sme, že sa séria začne vysielať najskôr v roku 2021 alebo koncom roka 2020. Dúfam, že sa čoskoro o tejto téme dozvieme viac.

Plagát k Dračiemu domu

House of the Dragon Všetko, čo vieme o prequel plagáte pre televízny seriál Game of Thrones

Kto bude v Dračom dome??

Čo sa týka obsadenia, zatiaľ nie je nič potvrdené. Avšak vzhľadom na to, že v šou majú byť predkovia Daenerys Targaryen, mali by ste medzi niektorými hviezdami a herečkou Emíliou Clarke – jasanovou blondínkou s vysokými lícnymi kosťami – nájsť výraznú rodinnú podobnosť..

O posádke je stále čo povedať, aj keď s istotou vieme, že showrunner Miguel Sapochnik bude neskôr riadiť pilota a ďalších. Znamená to, že uvidíme Daenerys pra-pra-pra-pra-pra-babička v novej bitke medzi bastardmi? Dosť možné.

Herci sa budú pravdepodobne podobať na Clarka

Dom draka Všetko, čo vieme o Hre o tróny, prequel daenerys a dračieho draka

O čom je House of the Dragon?

Kým zrušená šou Naomi Watts by sa odohrala tisíce rokov pred Hrou o tróny, House of the Dragon bude hrať iba tristo rokov predtým, takže fanúšikovia prvej šou by mali túto verziu Westerosu lepšie poznať.

Na základe Martinovho pseudopoviedky Oheň & Krv bude nasledovať vzostup House of the Dragon z rodu Targaryenov prostredníctvom dobytia Aegona a zároveň bude svedkom Targaryenskej občianskej vojny známej miestne ako Tanec drakov – je to veľká dynastická bitka. Isté je, že tam budú draci. Balerion Black Dread, najväčší z drakov a hory Aegon, tu určite bude.

Traja súrodenci Aegon, Rhaenys a Visenya Targaryen

House of the Dragon Všetko, čo vieme o Hre o tróny, prequel troch súrodencov

Koľko z tohto príbehu uvidíme v prvej sezóne, sa ešte uvidí, samozrejme za predpokladu, že sa HBO rozhodne rozšíriť House of the Dragon nad rámec svojej pôvodnej desaťdielnej série. Prezident programovania HBO Casey Bloys toho pri prvom ohlásení prequelu veľa neprezradil. Ale povedal o tom toto: „Vesmír Hry o tróny je taký bohatý na príbehy. Tešíme sa na objavovanie pôvodu rodu Targaryenovcov a prvých dní Westerosu s Miguelom, Ryanom a Georgom. “

Balerion Čierny Dread

House of the Dragon Všetko, čo vieme o Game of Thrones prequel balerion drak a jazdec