Hyundai vyvíja tempomat, ktorý napodobňuje vaše správanie pri jazde

Mnoho nových automobilov má v dnešnej dobe adaptívny tempomat, ktorý im umožňuje automaticky zrýchľovať a spomaľovať na diaľniciach podľa toho, čo robí vozidlo pred nimi. Teraz však Hyundai dúfa, že pomocou svojho najnovšieho systému posunie klasický tempomat na vyššiu úroveň. Nová technológia využíva strojové učenie na analýzu správania vodiča a jeho blízke napodobnenie.

Hyundai je o krok bližšie k systému pre autonómne samoriadiace autá

Hyundai vyvinul tempomat, ktorý napodobňuje váš štýl jazdy. Dajte ruky z volantu a relaxujte

Umelá inteligencia sa ujíma vedenia a napodobňuje vás

Spoločnosť Hyundai nazýva svoj nový systém SCC-ML (Smart Cruise Control na báze strojového učenia) a je súčasťou systému Advanced Driver Assistance System (ADAS) spoločnosti. SCC-ML je prvá technológia riadenia rýchlosti s umelou inteligenciou na svete. Špeciálne návyky ľudského vodiča sú monitorované pomocou senzorov, kamier a palubných počítačov.

Údaje sú potom odovzdané algoritmu strojového učenia, aby sa presne napodobnil ich štýl jazdy.

Vodiči sa cítia bezpečnejšie, keď sa ich auto správa ako oni

Hyundai vyvíja tempomat, ktorý napodobňuje vaše správanie pri jazde; tempomat vizualizuje AI

Podľa spoločnosti Hyundai systém založený na strojovom učení umožní lepšie doladenie ako súčasný adaptívny tempomat. SCC-ML analyzuje tri hlavné faktory: následnú vzdialenosť, rýchlosť zrýchlenia a to, ako rýchlo vodič reaguje na zmeny rýchlosti. Režim by mal byť tiež schopný analyzovať rýchlosť, ktorú si vodič zvolí, a všeobecné podmienky na ceste. Systém napríklad vie, že daný vodič sa pri jazde v ľavom pruhu približuje k automobilom v premávke typu stop-and-go pomalou rýchlosťou než vysokou rýchlosťou. Palubné senzory môžu rozlišovať medzi viac ako 10 000 špeciálnymi funkciami a podliehajú pravidelným aktualizáciám.

Tento režim by tiež mohol odhaliť zlé návyky vodiča

Hyundai vyvíja tempomat, ktorý napodobňuje váš štýl jazdy. Volant Hyundai s možnosťami tempomatu

Hyundai dúfa, že strach z tempomatu odstráni

Juhokórejská automobilka uviedla, že vyvinula technológiu na riešenie strachu z robotického riadenia tempomatu. Tento strach dokonca viedol k neochote používať funkciu.

Hyundai plánuje tento systém adaptívneho tempomatu ponúkať v budúcich sériových modeloch, bližšie informácie však neposkytol. Automobilka pracuje na skombinovaní adaptívneho tempomatu s automatickou zmenou jazdného pruhu a priblížení sa k autonómnemu samoriadiacemu autu.

Nové modely Hyundai budú vybavené novým tempomatom SCC-ML

Hyundai vyvíja tempomat, ktorý napodobňuje vaše správanie pri jazde, nové modely s novým systémom

Hyundai vyvíja tempomat, ktorý napodobňuje vaše správanie pri jazde. Nastavenia tempomatu v aute