Inteligentné domáce zámky: nie všetky sú v bezpečí

Dverové zámky s inteligentnou technológiou ponúkajú obyvateľom a ďalším oprávneným osobám veľa pohodlia. Na otvorenie dverí domu alebo bytu už nie je potrebný klasický kľúč od dverí. Digitálna technológia má však viac než len háčik, pretože nie všetky inteligentné domáce zámky sú chránené pred neoprávneným prístupom.

Inteligentné domáce zámky Nie všetky sú bezpečné, inteligentné zabezpečenie zámkov

Takto funguje zámok inteligentnej domácnosti

Domácnosti môžu existujúci cylindrický zámok prestavať bez remeselníka. K cylindrickému zámku na vnútornej strane dverí je pripevnený motorický pohon. Je dôležité, aby bol cylindrický kľúč vo valci zámku a zostal tam aj v budúcnosti. Pohon zámku dverí je možné pohodlne ovládať pomocou smartfónu alebo tabletu prostredníctvom aplikácie alebo Bluetooth. Mobilné zariadenie vyšle signál do prijímača v zámku inteligentnej domácnosti. Prichádzajúci signál aktivuje motor zámku dverí a otočí cylindrický kľúč. Potom sa dajú dvere otvoriť.

Alternatívne existujú inteligentné domáce zámky bez cylindrickej vložky. Takí dobrí zámočníci Zámočník Mníchov radiť spotrebiteľom v oblasti inteligentných domov a bezpečnostných technológií. Jedna vec zostáva rovnaká, inteligentné zámky dverí sa ovládajú mobilným zariadením alebo snímačom odtlačkov prstov. Každý poskytovateľ poskytuje aplikáciu, ktorá vám umožňuje spravovať zámok dverí. Na zabezpečenie sa často používa heslo alebo sken prstov alebo tváre. V niektorých modeloch je bohužiaľ príliš veľa slabých stránok.

Inteligentné domáce zámky Nie všetky sú bezpečné

Otvorené inteligentné domáce zámky – bezpečnostné medzery

To, ako je inteligentný zámok dverí bezpečný, závisí od kvality. Veľmi lacné a zle spracované výrobky môžete jednoduchým vrtákom poškodiť za niekoľko minút. Prístup je potom možný s malým úsilím. Je dobré, aby obyvatelia vedeli v čase núdze, ak systém z akéhokoľvek dôvodu zlyhá. Na druhej strane je zlé, že tretie strany môžu získať neoprávnený prístup do obytných priestorov. Pri kúpe takéhoto zámku stojí za to kontaktovať zámočníka v Mníchove, aby ste sa dozvedeli viac o zabezpečení inteligentných dverných zámkov v každodennej praxi..

Ďalšia bezpečnostná medzera vzniká pri vytváraní hesla. Ak je zvolené heslo príliš krátke alebo jednoduché, je možné, že ho cudzí ľudia hacknú. Signál zo zámku dverí je zachytený, aby ho bolo možné použiť alebo manipulovať. Ďalším spôsobom, ako zistiť heslo, je nainštalovať Trojan. Pre používateľov inteligentného zámku dverí je preto dôležité vytvoriť komplexné heslo. Heslo by sa malo tiež obnovovať každé tri mesiace, aby bolo pre zlodejov ťažšie získať prístup.

Inteligentné domáce zámky Nie všetky sú bezpečné technológie inteligentných zámkov

Dočasný prístupový kód k nehnuteľnosti

Dlhé heslá sú pre deti na základnej škole príliš komplikované. Ak má inteligentný zámok snímač na rozpoznanie odtlačku prsta, stačí, aby mladšie deti mohli otvoriť dvere bez zámku a smartfónu. Každý, kto tiež zamestnáva domácich pracovníkov, môže týmto ľuďom priradiť vlastný prístupový kód. Kód môže byť časovo obmedzený. To už používajú majitelia rekreačných domov a bytov. Hosť dostane prístupový kód a zašle mu ho pred príchodom. Potom má možnosť otvoriť dvere v stanovenom časovom okne.

Nájomcovia prázdninového ubytovania nemusia byť nevyhnutne na mieste, keď prídu ich hostia. To znamená, že najmä príchod v noci sa už nestane špeciálnym výdavkom. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa inteligentného domáceho zámku, informácie poskytne zámočnícky závod v Mníchove.

Inteligentné domáce zámky Nie všetky inteligentné zámky sú doma bezpečné Inteligentné domáce zámky Nie všetky sú bezpečné inteligentné mobilné telefóny