Japonsko testuje Alfa-X, najrýchlejší vysokorýchlostný vlak na svete

Začalo sa testovanie novej generácie japonského vysokorýchlostného vlaku Alfa-X. Alfa-X znamená „Advanced Labs for Frontline Activity in Rail eXperimentation“. Vlak vyrobil Kawasaki Heavy Industries a Hitachi, môže dosiahnuť maximálnu rýchlosť 400 km / h. S cestujúcimi však len asi 360 km / h. Alfa-X by sa mala dostať na trh v roku 2030. Do tej doby bude musieť vlak prejsť rokmi skúšok a vykonávať nočné výlety medzi mestami Aomori a Sendai, ktoré sú od seba vzdialené takmer 280 kilometrov.

Najrýchlejší vysokorýchlostný vlak na svete

Japonsko testuje Alfa-X, najrýchlejší vysokorýchlostný vlak na svete, nos najrýchlejšieho vlaku na svete

Japonsko testuje Alfa-X, najrýchlejší vysokorýchlostný vlak na svete. Kabína v najrýchlejšom vlaku

Alfa-X je vybavený najnovšími technológiami našej doby

Aby sa Alfa-X dokázala vyrovnať s vysokými rýchlosťami, má aerodynamický nos dlhý 22 metrov. To by malo minimalizovať tlak vzduchu a hluk, najmä pri jazde cez tunely. Vlak je vybavený 10 vozňami a má najnovšie technologické funkcie, ako sú snímače vibrácií, snímače teploty, strešné vzduchové brzdy a magnetické platne na spodnej strane na brzdenie.

Vybavený iba najnovšími pomôckami

Japonsko testuje Alfa-X, najrýchlejší vlak s guľkami na svete a najrýchlejší vlak na svete

Očakáva sa, že Alfa-X bude najrýchlejším odrážkovým vlakom na svete, ale nie najrýchlejším vlakom vo všeobecnosti. Tento titul v súčasnosti stále patrí Šanghajský vlak Maglev, ktorý sa pomocou magnetov vznáša nad koľajnicami. Dokáže dosiahnuť maximálnu rýchlosť 431 km / h. Očakáva sa, že Japonsko v roku 2027 otvorí vlastnú maglevovú trasu medzi Tokiom a Nagoyou. Magnetický levitačný vlak bude cestovať hlavne hlbokými tunelmi s maximálnou rýchlosťou 505 km / h. Cieľom je skrátiť cestovný čas medzi oboma mestami na 40 minút zo súčasných 110 minút.

30 km za 7 minút – to je prísľub vlaku Maglev, ktorý premáva medzi medzinárodným letiskom Pudong a stanicou metra Longyang v Šanghaji

Japonsko testuje Alfa-X, najrýchlejší vysokorýchlostný vlak na svete v Číne, rekord vlakov maglev

Či taký vlak nakoniec príde do Nemecka?

Japonsko testuje Alfa-X, najrýchlejší vysokorýchlostný vlak na svete, rekordný vlak v Číne maglev

Pred uvedením novej Alfa-X na Japonsko sa tiež plánuje prísť načas Olympijské hry 2020 spustiť v Tokiu novú „najvyššiu“ verziu svojho existujúceho vysokorýchlostného vlaku Shinkansen. Nový vlak bude jazdiť rovnakou rýchlosťou 300 km / h ako predchádzajúce vysokorýchlostné vlaky v krajine. Malo by však byť ľahšie, energeticky úspornejšie a pohodlnejšie a ponúkať cestujúcim viac miesta na nohy a zásuviek.

Testuje sa aj kratší 15 -metrový nos

Japonsko testuje Alfa-X, najrýchlejší vysokorýchlostný vlak na svete, najrýchlejší čelný pohľad na vlak

Japonsko testuje Alfa-X, najrýchlejší vysokorýchlostný vlak na svete a najrýchlejšiu trasu vlaku