Mapy Google môžu určiť, ako bude váš autobus alebo vlak plný

Mapy Google sa práve stali užitočnejšími pre dochádzajúcich. Vďaka najnovšej aktualizácii môže vaša inteligentná navigačná aplikácia teraz predpovedať, ako bude váš autobus alebo vlak plný. Predikcia preťaženia sa zobrazí hneď, ako v Mapách Google vyhľadáte trasu verejnej dopravy. Štatistiky sú založené na hodnoteniach ostatných používateľov. Mapy sa vás môžu tiež opýtať, ako je autobus alebo vlak plný, keď ste na ňom.

Vždy si zvoľte najlepšiu trasu a najlacnejší dopravný prostriedok

Mapy Google môžu určiť, ako bude váš autobus alebo vlak plný, a vybrať najlepšiu trasu

K dispozícii už je v mnohých veľkých mestách po celom svete

Google sa už mesiace snaží poskytnúť svojim používateľom dodatočné informácie o stupni preťaženia ich tranzitných trás. Po dokončení svojich ciest mali na výber zo štyroch možností – veľa alebo menej voľných miest, iba alebo obmedzená miestnosť na státie.

Teraz spoločnosť zhromaždila dostatok údajov na to, aby poskytla presné predpovede používateľom, ktorí na plánovanie svojej každodennej cesty používajú Mapy Google. Nová funkcia je už k dispozícii v 200 mestách po celom svete pre používateľov systému Android a iOS.

Tento malý prieskum pomohol Mapám Google zostaviť presné štatistiky

Mapy Google môžu určiť, ako bude váš autobus alebo vlak plný. Údaje zhromaždené od používateľov

„Nie je nič nepríjemnejšie, ako byť zabalený ako plechovka sardiniek v horúcom, spotenom vlaku,“ napísal tím Google Maps v príspevku na blogu. “Zavádzame predpovede preťaženia, aby ste videli, ako bude váš autobus, vlak alebo metro preplnený, v závislosti od predchádzajúcich ciest.” Teraz sa môžete informovane rozhodnúť, či chcete ihneď nastúpiť, alebo počkať niekoľko minút na ďalšie vozidlo, ktoré má väčšiu šancu získať miesto. “

Často si môžete taký tlak ušetriť

Mapy Google môžu určiť, ako preplnený autobus alebo vlak sa bude tlačiť v metre

Mapy Google vám tiež zobrazujú meškania a presné cestovné časy

Akékoľvek zdržania vám ukážu aj najnovšie aktualizácie funkcií verejnej dopravy v Mapách Google. Mapy informujú používateľa pri vyhľadávaní, či mešká autobus alebo vlak, ako dlho to ešte bude trvať a čas cesty v závislosti od toho.

Vždy poznajte presný čas cesty a podľa toho si naplánujte svoj každodenný život

Mapy Google môžu určiť, ako bude váš autobus alebo vlak plný, a to podľa cestovných časov a oneskorení

Google okrem toho vydal správu o štatistikách preťaženia niekoľkých veľkých miest vrátane najzaťaženejších trás a trás miestnej dopravy. Google zbieral a analyzoval údaje od októbra 2018 do júna 2019 počas dopravnej špičky. Napríklad linka Urquiza v Buenos Aires je považovaná za najrušnejšiu linku miestnej dopravy na svete.

Najplnenejšie linky na svete

Mapy Google môžu určiť, ako bude váš autobus alebo vlak preplnený na najplnenejších linkách na svete

Rozšírenie už známych štatistík preplnenosti

Technický gigant už nejaký čas testuje funkcie, ktoré ukazujú preplnenosť obľúbených miest. Pri pohľade hore sú často už zobrazené týždenné prevádzkové hodiny a príslušné čakacie doby v reštauráciách a iných obchodoch. Mnohí dokonca ponúkajú okamžité informácie o najobľúbenejších jedlách, ktoré práve podávajú.

Najnovšie aktualizácie Máp Google tiež obsahujú sledovanie jázd v reálnom čase, nástroje pre skupinové plánovanie, ktoré vám umožnia rozhodnúť sa, kde sa najete podľa svojej polohy alebo kde sa nachádzajú najbližšie nabíjacie stanice pre elektromobily. Čo nám Mapy Google ponúknu ďalej??

Vyberte si reštaurácie podľa ich špecialít

Mapy Google môžu určiť, ako bude váš autobus alebo vlak plný. Obľúbené možnosti stravovania v reštaurácii