Najlepších 10 najdôležitejších technologických trendov desaťročia

Dvadsiate roky minulého storočia boli divokým západom technologických trendov. Sociálne médiá sa preslávili, používanie smartfónov sa šírilo ako blesk a nový digitálny svet staval na tom starom. V roku 2010 sme zistili, aké to je žiť v tomto novom svete. Bolo to prekvapujúce, úchvatné, neskutočne praktické a miestami priam strašidelné. Tu sú piliere tohto nového sveta, o ktorých budeme hovoriť dlho do roku 2020. Toto je 10 najdôležitejších technologických trendov desaťročia!

Najlepších 10 najdôležitejších technologických trendov desaťročia

Najlepších 10 najdôležitejších technologických trendov desaťročia 2010 až 2020

2010 – Instagram

Ak boli 2000 -te roky desaťročím Facebooku, 2010 -te roky patrili Instagramu. Keď staršie generácie (a teda aj médiá, marketing a politika) prešli na Facebook, stal sa Instagram digitálnou oázou mileniálov, ktorí tu zdieľali viac zo svojho osobného života. Po prevzatí spoločnosťou Facebook v roku 2012 sa sieť na zdieľanie fotografií od začiatku tohto roka rozrástla na viac ako miliardu registrovaných používateľov.

Digitálna oáza pre mladých

Najlepších 10 najdôležitejších technologických trendov desaťročia Instagram a Facebook sociálnych médií

2011 – Spotify

Pamätáte si, aké to bolo, kým ste mohli okamžite hrať skladbu zo zariadenia? Hromadná dostupnosť streamovanej hudby sa zrodila na začiatku roka 2010, najmä so spustením služby Spotify. Internetové hudobné pirátstvo začalo postupne upadať, pretože stále viac ľudí chce mať prístup k svojej hudbe na svojich uzamknutých telefónoch iPhone. Spotify sa narodil, aby uspokojil túto potrebu.

Hudobné premyslenie

Najlepších 10 najdôležitejších technologických trendov desaťročia

2012 – Uber

Model S, prvý elektromobil spoločnosti Tesla, sa cítil ako monumentálna novinka v automobilovej technológii. Najsilnejšou zmenou v doprave však nebolo nové auto. Je to automatické zdieľanie. V roku 2012 bol Uber uvedený na trh takmer v každom väčšom meste na svete a zmenil spôsob, akým ľudia cestovali. Hlavný konkurent Lyft začal tiež v roku 2012. Automatické zdieľanie je dnes neoddeliteľnou súčasťou života vo veľkomeste.

Verejná doprava zažíva revolúciu

Najlepších 10 najdôležitejších technologických trendov desaťročia o automatickom zdieľaní a lyftovaní

2013 – Google Chromecast

Chromecast už dnes väčšina ľudí nepotrebuje. K serverom Netflix, Hulu a YouTube máte prístup z akéhokoľvek zariadenia vrátane televízora. V roku 2013 to tak nebolo. Chromecast bol na svoju dobu revolúciou. Bolo to neuveriteľne malé a ľahko použiteľné, hack, ktorý zmenil každý televízor na inteligentný. Toto bolo riešenie, ktoré nás viedlo do budúcnosti, v ktorej momentálne žijeme.

Prvé inteligentné televízory

Najlepších 10 najdôležitejších technologických trendov desaťročia Google Chromecast v televízii

2014 – Apple Watch

Pôvodné hodinky Apple Watch mali niekoľko problémov – boli hranaté s hrubými fazetami, vybitou batériou, niekoľkými aplikáciami a vysokou cenovkou. Začiatok inteligentných hodiniek nebol taký veľký, ako sa očakávalo. Ale podobne ako iPad, aj Apple v priebehu rokov vyvinul hodinky Apple Watch, aby sa stali najlepšími inteligentnými hodinkami na trhu.

Prvé inteligentné hodinky nemali veľký úspech

Prvých 10 modelov technologických trendov desaťročia Apple Watch

2015 – Amazon Echo

Inteligentné reproduktory prakticky prišli z ničoho nič. Kto by si myslel, že tieto jednoduché zariadenia budú poháňať hlasových asistentov do takých veľkých výšok? Všetko to začalo pôvodným asistentom Echo a Amazonu Alexa. Rastúca popularita reproduktorov Bluetooth a významné pokroky v strojovom učení urobili z Amazon Echo obrovský hit, ktorý pokračoval aj v druhej polovici desaťročia..

Asistenti prvého jazyka pre váš vlastný domov

Najlepších 10 najdôležitejších technologických trendov desaťročia

2016 – AirPods

Všetci sme sa smiali na názve prvého iPadu. Všetci sme si mysleli, že Apple Watch mali byť okrúhle. A potom tu boli AirPods v tvare golfového odpaliska. V roku 2016 boli smiešne, rovnako ako predstava o tom, ako ľahko by ich používatelia stratili. Skočte do prítomnosti a sú všade, kam sa pozriete. Majú bezdrôtové slúchadlá v plnom prúde a všetky veľké spoločnosti ich teraz nasledujú.

Prvé bezdrôtové bluetooth slúchadlá

Najlepších 10 kľúčových technologických trendov desaťročia

2017 – Nintendo Switch

V prvej polovici roku 2010 by si nikto nemyslel, že konzola Nintendo bude hernou konzolou desaťročia. V období, keď bol Wii v centre pozornosti, bola Wii pri uvedení na trh v roku 2012 úplnou katastrofou. Switch však robil takmer všetko správne. Spojil najväčšie prednosti Nintenda, od fantastických hier prvej strany až po žiarivý prístup k hardvéru.

Hi-tech hry sú teraz tiež na cestách

Najlepších 10 kľúčových technologických trendov desaťročia

2018 – Zdieľanie elektrických skútrov

Spolujazda ako Uber a Lyft bola po príchode trochu kontroverzná. Zdieľanie elektrických skútrov bola časovaná bomba. Buď ste ich milovali, alebo ste si mysleli, že to spôsobí pád západnej civilizácie. Teraz, keď vzrušenie opadlo, si elektrické skútre zachovali status integrálnej súčasti mestského života.

Najprv to boli autá, teraz sú to skútre

Top 10 najdôležitejších technologických trendov desaťročného zdieľania elektrických skútrov v Berlíne

2019 – Tik Tok

Ako deti generácie Z vyrastajú, pravdepodobne so sebou prinášajú túto platformu sociálnych médií. Stále vás zaujíma, čo je Tik Tok? Svojím spôsobom je to duchovný nástupca Vine. Krátke videá na synchronizáciu pier, scénky a paródie, ktoré už prinášajú novú generáciu superhviezd sociálnych médií.

Pred 10 rokmi vyzeral svet úplne inak ako dnes. Za posledných desať rokov bolo vynájdených niekoľko neuveriteľných produktov a služieb, ktoré sa predtým nachádzali iba v sci-fi svetoch. Ktoré technologické trendy boli vaše obľúbené? Aké nové technologické trendy vidíme v nasledujúcom desaťročí??

Najlepších 10 najdôležitejších technologických trendov vinice desaťročia tik tok