Najlepšie high-tech mestá na svete

Viete, kde sídlia veľké high -tech spoločnosti ako Google a Facebook? V Silicon Valley, samozrejme! Medzi vašich susedov patria ďalšie známe spoločnosti ako Apple, HP, Intel, Netflix a Tesla. High-tech zóna San Francisco a San Jose však podľa každoročného rebríčka dátovej spoločnosti „2thinknow“ nie je najinovatívnejším miestom na svete. Rebríček najlepších high-tech miest na svete nedávno udelil www.businessinsider.com publikovaný. Takýto rozsah sa robí každý rok a neustále pribúdajú novinky, ktoré často svet najpokročilejších technológií prekvapia.

 San Francisco nie je na prvom mieste v meste špičkových technológií na svete. Silicon Valley je v najnovšom rebríčku na treťom mieste.

Na vrchole je japonské hlavné mesto Tokio.

High-tech mestá vo svete Japonské hlavné mesto Tokio na najvyššej pozícii

V rebríčku najinovatívnejších miest špičkových technológií na svete, ktorý už bol zverejnený, najlepšie miesto podľa indexu inovačných miest za rok 2018 patrí japonskému hlavnému mestu Tokio. Aktuálne tam sídlia známe spoločnosti ako SoftBank, Hitachi, Toshiba, Sony Corporation a Mitsubishi. Jedná sa o vôbec prvý prípad, keď sa ázijské mesto stalo najlepším svetovým najinovatívnejším mestom od roku 2thinknow, ktoré začalo vytvárať ročné rebríčky v roku 2007..

Na druhom mieste je britské hlavné mesto Londýn, kde sú zastúpené hlavné bankové spoločnosti ako TransferWise a Monzo.

 New York, mesto, ktoré nikdy nespí, je na 4. mieste.

High-tech mestá sveta New York, mesto, ktoré nikdy nespí

V prvej päťdesiatke je Austin, Texas, mesto s najväčším skokom v rebríčku, ktoré sa vyšplhalo o 18 bodov vyššie ako v roku 2017 a dosiahlo 29. miesto. Barcelona sa medzitým prepadla na 30. miesto a to je oproti minulému roku jasný pokles o 17 bodov. V rebríčku najlepších 50 high-tech miest sveta sú uvedené tri veľké nemecké mestá, a to Berlín na 14. mieste, Mníchov na 21. mieste a Hamburg na 42. mieste. Len pre porovnanie, susedné mestá Amsterdam a Viedeň sú na 18. a 19. mieste.

Jedno z najlepších high-tech miest na svete je Singapur.

Špičkové mestá svetového sídla Singapuru v DBS Bank

Majú tam sídlo spoločnosti ako DBS Bank, Singtel a Flex.

High-Tech mestá sveta Singapur Sídlo spoločností Singtel a Flex

Mestá sú hodnotené na základe 31 segmentov svojho priemyslu a ekonomiky, ako aj 162 ukazovateľov za inovácie. Analytici spoločnosti však vypočítavajú hodnotenie 60 bodov pre každé mesto z troch kľúčových faktorov: kultúrneho bohatstva, ľudskej infraštruktúry a prepojených trhov. Z tohto dôvodu je rozsah obzvlášť významný.

Môžete získať najnovšie poradie 50 najinovatívnejších miest na svete, v ktorých sa najlepšie vyvíjajú špičkové technológie tu viď.

 Boston je na 7. mieste medzi najinovatívnejšími mestami vyspelých technológií na svete.

High-tech mestá vo svete Boston 7. miesto

 Sídlia tu spoločnosti ako General Electric a Boston Dynamics.

Špičkové mestá svetového bostonského ústredia General Electric

Toronto je tiež jedným z popredných miest špičkových technológií na svete.

High Tech Cities of the World Toronto Kanada

Francúzskej metropole Paríž patrí deviate miesto.

High-tech mestá na svete Paríž Francúzske hlavné mesto je na 9. mieste

Sidney, Austrália, je na 10. mieste medzi najinovatívnejšími mestami špičkových technológií na svete.

High-tech mestá na svete Sydney Australia sa nachádza na 10. mieste